Як вирішити проблеми з перевитратою оперативної пам’яті в Windows 10

Компанія Microsoft, нарешті, випустила довгоочікуваний реліз нової версії своєї операційної системи – Windows 10. Фінальному релізу передували десятки бета-версій і превью, які були спрямовані на шліфування роботи всієї системи і отримання звітів про тестування від звичайних користувачів для випуску стабільної і функціональної фінальної версії . Але незважаючи на всі зусилля фахівців з Microsoft, деякі баги і проблеми все-таки пробралися в релізний збірку. Хоча більшість цих неполадок виникає на стадії установки операційної системи, багато користувачів повідомляють про появу багів вже після успішної інсталяції.

Досить велика кількість користувачів стали відвідувати форуми компанії зі скаргами на непомірно велике споживання системою оперативної пам’яті після поновлення до Windows 10. Вони повідомляють, що хоча стартує система з мінімальним споживанням RAM, його рівень поступово мимовільно зростає і через пару годин використання оперативна пам’ять зайнята практично повністю . Не має навіть значення скільки саме оперативної пам’яті встановлено в конкретному ПК – 8 Гб або 32 Гб – все одно в кінцевому підсумку її споживання зростає до 100%. Диспетчер завдань не сильно допомагає прояснити ситуацію, так як показує він тільки приблизне стан, опускаючи досить велика кількість системних процесів.

Навіть після закриття найвимогливіших програм і зупинки деяких процесів, використання оперативної пам’яті залишається практично на максимальному рівні, що доводить факт витоку пам’яті і неправильного її використання системою. Найчастіше такі проблеми з пам’яттю можуть бути пов’язані з некоректною роботою драйверів. А то кількість скарг на драйвери Windows 10, яке сьогодні поширюється по мережі, говорить про те, що, швидше за все, саме вони і є причиною проблем з оперативною пам’яттю.

Як вирішити проблему з підвищеним споживанням RAM в Windows 10

На щастя існує спосіб усунути витік оперативної пам’яті в Windows 10

Примітка. Перед тим як почати процедуру пошуку точної причини витоку оперативної пам’яті в Windows 10, переконайтеся, що в системі встановлені найсвіжіші драйвери для всіх компонентів і комплектуючих. Якщо ви ігноруєте поновлення, які надсилає служби Windows Update, це може створити набагато більше проблем у майбутньому. Відвідайте сайти виробників компонентів вашого ПК для завантаження найсвіжіших версій драйверів для Windows 10. Якщо ж подібне оновлення не вирішило проблем з використанням пам’яті, виконайте послідовно всі кроки з наведеної нижче інструкції, щоб визначити в якому саме місці відбувається витік.

Крок 1: Скачайте набір драйверів Windows Driver Kit і встановіть його.

Крок 2: Відкрийте меню Пуск і за допомогою пошуку знайдіть Командний Рядок. Натисніть на знайденої програмою правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню пункт «Запуск від імені адміністратора».

Крок 3: Використовуючи Командний рядок, перейдіть в папку, в яку був встановлений Windows Driver Kit. Для цього наберіть наступну команду cd C: // Program Files (x86) / Windows Kits10 / Toolsx64 і натисніть клавішу Enter.

Крок 4: Наберіть ім’я poolmon.exe і натисніть Enter. У вікні утиліти натисніть спершу клавішу P, щоб впорядкувати процеси по типу, після натисніть клавішу B, щоб впорядкувати список за кількістю споживаних байт пам’яті. Таким чином, в самому верху списку виявиться процес, що споживає найбільшу кількість пам’яті.

Крок 5: Запам’ятайте ім’я процесу, який споживає багато пам’яті і відкрийте другу копію Командного рядка, щоб знайти до якого драйверу відноситься даний процес. Вам необхідно набрати команду findstr / s і після пропуску додати то назва, яке ви знайшли в попередньому кроці. У прикладі на наведеному скріншоті найбільшу кількість пам’яті споживає процес з індексом ECMC, значить, в нашому випадку повна команда буде виглядати так – findstr / s ECMC *. * Після чого необхідно натиснути Enter.

Крок 6: Виконана команда вкаже вам на конкретний файл і розширенням .sys. Відкрийте властивості цього файлу, щоб дізнатися до якого саме драйверу він належить. Після того як ви дізнаєтеся який саме драйвер є причиною проблем з пам’яттю, відвідайте сайт виробника цього ПО, для завантаження нової версії, сумісної з Windows 10.

Крок 7: Завантажте нову версію драйвера, встановіть її і перезавантажте ваш комп’ютер. Проблема з витоком оперативної пам’яті повинна бути вирішена.

Повідомте нам в коментарях спрацював для вашого ПК даний метод зменшення споживання оперативної пам’яті для Windows 10
і виникли у вас проблеми з виконанням окремих процедур з цієї інструкції.

Ссылка на основную публикацию