Як виправити витоку пам’яті в Windows 10

Якщо ви використовуєте ПК з Windows 10, то швидше за все стикалися з проблемою витоку пам’яті. Повідомляється, що багато користувачів Windows 10 скаржаться на форумах Quora, Microsoft про потенційних витоках пам’яті. Після чергового використання ОЗУ сильно збільшилася. Продуктивність вашого комп’ютера безпосередньо залежить від обсягу ОЗУ. У цій статті ми розберемося, що відбувається при витоку пам’яті або коли ОЗУ залишається зовсім мало.

Що таке ОЗУ і як її використовують програми?

RAM або Random Access Memory – це тип оперативної пам’яті комп’ютера, що дозволяє отримати доступ до будь-якої комірки пам’яті по її адресою. Це енергозалежна пам’ять, яку використовують програми і операційна система для зберігання тимчасових даних. ОЗУ відрізняється від інших типів пам’яті тим, що зберігає дані до виключення системи. Коли ви виключаєте комп’ютер, всі дані з ОЗУ видаляються. Отже, як програми використовують ОЗУ?

Кожна програма, яка ви відкриваєте на своєму комп’ютері, використовує частину оперативної пам’яті. Деякі програми використовують більше RAM ніж інші. Інші споживають так мало, що вони ледь помітні. Як тільки ви запускаєте програму, ця програма автоматично запитує виділення певного обсягу пам’яті з ОЗУ. Це означає, що якщо у вас є 4 ГБ оперативної пам’яті і ви запустите Photoshop, Google Chrome, Spotify, Word і World of Tanks, то оперативної пам’яті залишиться дуже мало. Це сповільнить роботу вашої системи. Проблема може посилитися, якщо в будь-якій програмі є витік пам’яті.

Що таке витік пам’яті і як вона відбувається?

Витоку пам’яті це зменшення обсягу вільної ОЗУ, викликане некоректною роботою будь-якої програми. Це відбувається коли додаток використовує більше ОЗУ, ніж зазвичай, що в свою чергу уповільнює роботу системи. Витік ОЗУ можуть викликати не тільки додатки, але і операційна система. Кілька експертів в Reddit і Microsoft Forums визначили системний процес «ntoskrnl.exe» як основну причину витоку пам’яті в Windows 10. І оскільки проблеми з неконтрольованим використанням ОЗУ пов’язані з програмним забезпеченням, це означає, що вони є тимчасовими і можуть бути виправлені.

На щастя, Windows має вбудований інструмент Диспетчер Завдань, який ми можемо використовувати для визначення процесів використовують більше пам’яті, ніж повинні. Ви можете використовувати Диспетчер Завдань, щоб перевірити, скільки оперативної пам’яті використовується кожною програмою або додатком. Наприклад, якщо ви знайдете прості програми споживають 60% вашої оперативної пам’яті – це ознака витоку пам’яті.

Перевірка витоків пам’яті

Щоб перевірити, скільки пам’яті використовує кожна програма, натисніть «Ctrl + Shift + ESC» на комп’ютері, щоб відкрити Диспетчер Завдань.

Виберіть «Процеси» у верхній панелі і подивіться обсяг оперативної пам’яті, яку використовує кожен процес. Витоку пам’яті виникають, коли програма «запрошувати» більше пам’яті, ніж їй дійсно потрібно. У таких випадках зайнята пам’ять стає недоступною для інших програм і процесів, які її потребують, в результаті чого система сповільнюється. Можливі причини витоку пам’яті включають зараження шкідливими програмами, застарілі драйвери і помилки розробників ПЗ. Ось кілька способів виправлення витоків пам’яті в Windows 10.

Оновлення застарілих драйверів

Якщо проблема виникла після поновлення до Windows 10, винуватцем може бути застарілий або несправний драйвер. Кілька користувачів повідомили про застарілі драйвери в якості основної причини цієї проблеми. Найбільш “уразливими” є графічні, мережеві і звукові драйвери. Тому перше, що вам потрібно зробити, це обновити драйвери. Рекомендуємо використовувати програму DriverPack Solution, про яку ми писали в цій статті.

Відключення програм в автозавантаження

Можливо, що при завантаженні ОС запускається програма з витоком RAM. В цьому випадку потрібно прибрати її з автозавантаження. Запустіть Диспетчер Завдань і перейдіть у вкладку Автозавантаження. Знайдіть потрібну програму і вимкніть її. Після цього, відключена програма не запускатися при старті ПК.

Ссылка на основную публикацию