Як виправити помилку xinput1_3.dll при запуску гри.

xinput1_3.dll відсутня або як виправити помилку при запуску ігор в Windows.

Нарешті видалася вільна хвилинка. Довгоочікувана гра, запуск і … xinput1_3.dll.

Дослівно помилка звучить так: «The program can not start because XINPUT1_3.dll is missing from your computer.Try reinstalling the program to fix this problem.» Або по-російськи: «Запуск програми неможливий так як на комп’ютері відсутня XINPUT1_3.dll. Спробуйте перевстановити програму. »Проблема вирішується як чистої установкою Windows 10 з флешки, так і способами нижче.

Причини виникнення помилки XINPUT1_3.dll.

Стандартний комплект установки Windows 10 (7, 8) включає в себе лише базові компоненти Microsoft DirectX попередніх версій, тому деякі файли там може просто не бути. В основному це файли, необхідні для запуску щодо старих ігор. Елемент xinput1_3.dll якраз відповідає за взаємодію ОС з ігровим контролером.

Способи позбавлення від проблеми з файлом xinput1_3.dll.

Для виправлення помилки звернемося до Microsoft Community. Тут радять:

  • оновити Директ Ікс;
  • (Запасний варіант) вручну скопіювати xinput1_3.dll з дистрибутива Директ.

Це досить легко. Але! Використовуйте матеріали для скачування лише з офіційного сайту, інакше є ризик зараження ПК вірусами або браузерами типу Аміго.

Просте оновлення компонента DirectX і файлу xinput1_3.dll через сайт Microsoft.

В цьому випадку потрібно завантажити DirectX за цим посиланням: і встановити.

Після цього необхідний файл, який був відсутній (xinput1_3.dll), з’явиться в потрібному місці і відбудеться його автоматична реєстрація в Windows.

Ще одна причина завантажувати з офіційного сайту – одночасне оновлення необхідних для запуску гри файлів, які можуть бути відсутніми у вашій версії Директ Ікса.

Увага! У Microsoft люблять міняти адреси сторінок, тому якщо по засланні не буде веб-установника, можна скористатися пошуком за запитом «веб-установник виконуваних бібліотек DirectX для кінцевого користувача».

Установник просканує ПК на наявність необхідних файлів і довантажити відсутні. В установчому вікні черзі відобразяться всі відсутні елементи для запуску гри. По завершенні його роботи потрібно виконати перезавантаження для зникнення помилки.

Як окремо встановити xinput1_3.dll без поновлення Direct X.

Посилання на цінний компонент окремо:

Скачаний xinput1_3.dll розмістіть за адресою C: WINDOWSsystem32 і пропишіть в реєстрі через:

Пуск → cmd → regsvr32 xinput1_3.dll

Але! Після усунення проблеми з відсутністю xinput1_3.dll, може виникнути помилка з відсутністю іншого елемента або файлу з пакету DirectX. Тому рекомендую все ж повністю оновити версію мультимедіа компонента від Microsoft.

Ссылка на основную публикацию