Як виправити помилку IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL в Windows 10

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL – повідомлення про помилку з’являється одночасно з синім екраном на вашому комп’ютері під керуванням Windows. Проблема в основному виникає через несумісного драйвера, стороннього антивірусного програмного забезпечення або апаратного збою. Велика кількість користувачів стикається з цією проблемою при управлінні системою Windows 10. Це повідомлення про помилку IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ON підказує, що процес або драйвер в режимі ядра спробував отримати доступ до адресою пам’яті, до якого він не містив дозволу. Як правило, причиною цієї проблеми є неправильний або пошкоджений драйвер, який переходить в неправильне місце в пам’яті. Коли місце розташування в пам’яті не дозволено, на вашому комп’ютері відображається повідомлення про помилку. Повна форма IRQL – це рівень запиту переривання. У цьому керівництві ви знайдете всі можливі причини та рішення BSOD (синій екран смерті) з помилкою irql_not_less_or_equal. 

Рішення помилки IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL для Windows 10

Ми розглянемо тут причини по порядку, а потім відповідне виправлення з кожним з них. Тому уважно дотримуйтесь вказівок в керівництві.

Увійдіть в безпечний режим

Ви повинні входити в безпечний режим кожен раз для будь-якої зміни, будь то; оновлення драйвера або видалення програмного забезпечення. Безпечний режим завантажує операційну систему Windows без непотрібних і помилкових драйверів і програмного забезпечення. Я опишу мінімальні і швидкі дії, так як є повне керівництво  декількома способами.

  1. Натисніть багато раз поспіль кнопку перезавантаження на самому комп’ютері, щоб спровокувати помилку і викликати меню діагностики процесу.
  2. Увімкніть комп’ютер, дочекайтеся поки він завантажитися максимально до помилки. Далі натисніть і утримуйте кнопку живлення на комп’ютері для повного виключення. Повторіть процедуру 3 рази, на 4 раз у вас повинно з’явиться меню відновлення.

Як тільки ви потрапили в середу відновлення, то перейдіть Пошук і усунення несправностей > Додаткові параметри > параметри завантаження > Перезавантажити і Натисніть на клавіатурі F4 або цифру 4.

Визначте причину помилки IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL в Windows 10

Якщо ви хочете уникнути тривалого процесу копання і боротьби з різними драйверами і адаптерами, ви повинні спочатку визначити причину. Засіб перегляду подій може бути зручним інструментом для визначення того, яка програма генерує помилку. 

Крок 1. Натисніть кнопку “Пуск“, Введіть в пошуку перегляд подій і натисніть Enter.

крок 2. Коли на екрані з’явиться засіб перегляду подій, перейдіть на Журнали Windows, потім виберіть Пріложеніе. Перейдіть в середню колонку і переглядайте події один за іншим, які створюють помилку. Ви можете легко ідентифікувати помилку знаючи дату і час появи.

крок 3. Клацніть правою кнопкою миші на конкретному додатку, яке створює помилку, і виберіть “Властивості події “. У властивостях з’явиться всі деталі, які вам потрібно знати для походження помилки.

Коли помилка IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL викликана несумісним драйвером

Якщо ви виявили несправний драйвер для irql в Windows 10 з кодами iaStorA.sys, iaisp64 sys, Netwtw04.sys, nvlddmkm.sys, ndis.sys, wrUrlFlt.sys, то потрібно видалити драйвери від відеокарти і оновити їх заново.

1. Оновлення свій ПК з Windows 10

перейдіть в параметри > Оновлення та безпеку і натисніть “Перевірити наявність оновлень “, щоб отримати останнє оновлення. Зачекайте поки оновлення буде завантажено, а потім перезавантажте комп’ютер після завершення. Сподіваюся, ваш комп’ютер почне працювати нормально.

2. Оновити драйвер

  • Клацніть правою кнопкою миші значок Пуск і виберіть Диспетчер пристроїв у списку.
  • У диспетчері пристроїв, натисніть на вкладку вид, після в списку Показати приховані пристрої. Це покаже довгий список пристроїв в диспетчері пристроїв.
  • Знайдіть пристрій, додаток яке викликало проблему і двічі клацніть по ньому. Тепер ви можете переглянути несправний драйвер пристрою, тому клацніть його правою кнопкою миші і виберіть перший варіант “оновити драйвер.
  • У наступному діалоговому вікні виберіть “Автоматичний пошук оновлених драйверів“І почекайте якийсь час для успішного оновлення.

3. Альтернативний спосіб отримати оновлений драйвер

В іншому випадку ви можете перейти на сайт виробника і отримати оновлену версію драйвера. Після завершення завантаження встановіть його на свій комп’ютер. Перезавантажте комп’ютер і переконайтеся, що помилка IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL на вашому ПК з Windows 10 не виникає.

4. Перевірте, відключений чи драйвер

Кілька разів відключений драйвер також викликає помилку IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL на синьому екрані Windows 10. Тому перевірте драйвери і включіть їх в диспетчері пристроїв, якщо вони знайдені.

5. Відкат при виникненні проблеми після оновлення драйвера

У багатьох випадках отримання оновлення драйвера пристрою стає головним фактором для цієї проблеми з синім екраном. Якщо ви оновили windows з драйверами пристроїв і у вас стала з’являтися ця помилка, то відкат драйвера допоможе вам повернуться до попередньої версії. В обох згаданих обхідних рішеннях ви можете вивчити подробиці тут, як видалити, відключити, відкотити і оновити драйвери пристроїв.

Відключити політику кешування запису на пристрої

Кешування запису створює синій екран з помилкою IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL на вашому комп’ютері в багатьох випадках при включенні. Тому ви повинні відключити його, щоб виправити проблему.

Крок 1. Відкрийте назад диспетчер пристроїв, натиснувши на кнопці Пуск правою кнопкою миші і вибравши зі списку. Потім в диспетчері пристроїв розгорніть список дискові пристрої і натисніть нижче на вашому жорсткому диску правою кнопкою миші, і вибравши властивості. У новому вікні перейдіть у вкладку “політика“І зніміть прапорець Дозволити кешірвоаніе записів для цього пристрою.

USB-пристрій можуть бути причиною IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Підключений USB-пристрій також є великий причиною помилки IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Тому, якщо ви підключили будь-який пристрій з USB-кабелем до комп’ютера або ноутбука, вам потрібно його перевірити. Якщо ви вставили один кабель, просто витягніть його і запустіть комп’ютер. Але коли ви підключаєте кілька шнурів, потім видаляйте їх один за іншим з USB-портів і кожен раз перезавантажувати комп’ютер, щоб виявити винуватця. Коли помилка IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL не відбувається, значить USB-кабель або пристрій були реальною проблемою. 

Видалення Антивірусу сторонніх розробників

Windows 10 оснащена дуже потужним антивірусом, таким як Antidefender, Firewall, SmartScreen і контроль облікових записів користувачів. У цій ситуації ви не маєте потребу в іншому захисному програмному забезпеченні, оскільки це може створити проблеми. Сторонній антивірус конфліктує з вбудованими додатками і системою безпеки Windows 10. Таким чином, причиною IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Windows 10 може бути сторонній антивірус, встановлений на вашому ПК. Видаліть програмне забезпечення та перезапустіть систему, щоб перевірити чи з’явиться проблемний синій екран смерті.

  • Щоб видалити антивірус відкрийте параметри > додатки і знайдіть його в списку, після чого виділіть і натисніть видалити.

Відновлення системи за допомогою точки

Якщо будь-яка з перерахованих вище рішень неефективно, то – кращий варіант для вас. Відновлення системи допоможе вам відкотити ваш комп’ютер на більш ранню дату і час, коли він працював відмінно. Перед початком процесу вам потрібно вибрати правильну точку відновлення (дату та час).

  • Наберіть в пошуку “Створення точки відновлення” і виберіть цей параметр.

  • Далі виберіть вкладку захист системи і натисніть відновити. Виберіть дату відкату, до якого windows 10 повинна повернуться.

Запустити інструмент діагностики пам’яті

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Помилка Windows 10 визначає, що процес або драйвер режиму ядра роблять неприпустиму пробну версію для доступу до адресою пам’яті. Таким чином, це можуть бути проблеми з пам’яттю, які генерують BSOD на вашому ПК. Отже, використання інструменту діагностики пам’яті буде розумним рішенням. 

Натисніть кнопку “Пуск” і наберіть в пошуку засіб перевірки пам’яті windows. У вікні, виберіть перший варіант Виконати перезавантаження і перевірку і перезавантажте комп’ютер. Коли комп’ютер перезавантажиться, він ретельно перевірить ОЗУ і покаже вам статус реального часу. Якщо тест діагностики показується помилкою, це вказує на те, що проблема знаходиться у вашій пам’яті, і вам потрібно її змінити. Можете ознайомиться з повним керівництвом, як.

Повернути комп’ютер в початковий стан

Тепер ви спробували майже всі інструменти для виправлення IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, тому прийшов час для відновлення системи до заводських налаштувань.

  • Відкрийте параметри > Оновлення та Безпека > відновлення і справа натисніть почати у графі Повернути комп’ютер в початковий стан.
Ссылка на основную публикацию