Як виправити помилку hal.dll при запуску ОС Windows

При запуску комп’ютера під керуванням ОС від компанії Microsoft користувачі можуть стикатися з повідомленням про те, що на жорсткому диску відсутній файл hal.dll і системі не вдається запустити Windows. Так як подібна помилка перешкоджає запуску самої операційної системи, способи для її усунення зажадають зовнішніх коштів і носіїв. Усунути проблему відсутнього файлу hal.dll засобами Windows не буде можливості.

З чим пов’язані збої hal.dll

Причин для виникнення помилки hal.dll може бути кілька. Всі вони пов’язані, звичайно ж, з пошкодженням чи видаленням самого файлу hal.dll, але сподіватися на те, що просте його додавання в папку, де він повинен бути, але відсутня, дозволить усунути проблему з Windows, через яку не вдається запустити ОС. Найчастіше проблему провокує невірна настройка окремих модулів комп’ютера або ж пошкодження головного завантажувального запису (MBR) системного жорсткого диска, де як раз і зберігається той самий hal.dll.

Як нормалізувати роботу ПК

Способів усунути проблему з відсутнім файлом hal.dll існує кілька. Нижче ми опишемо їх все в певній послідовності – від простих до більш складним. Рекомендуємо застосовувати їх все по черзі, перевіряючи, чи вдається запустити Windows після кожного з них. На певному етапі робота операційної системи буде відновлена ​​і повернеться в норму.

  1. Якщо ви отримали повідомлення про те, що на жорсткому диску відсутній файл hal.dll, перше, що варто зробити – спробувати перезавантажити комп’ютер. Можливо, Windows не вдається запустити тільки лише через незначну системної помилки, через яку файл hal.dll виявився недоступний.
  2. Якщо під час завантаження комп’ютера ви продовжуєте бачити повідомлення про те, що файл hal.dll відсутня на жорсткому диску, рекомендуємо перевірити в BIOS налаштування пріоритету завантажувальних розділів. Переконайтеся в тому, що в якості основного носія обраний внутрішній жорсткий диск або, принаймні, той, на якому зберігається ваша Windows OS. Найчастіше подібні проблеми з пріоритетами виникають після переустановлення системи або ж після оновлення прошивки BIOS.
  3. Якщо і після цього не вдається запустити операційну систему і шуканий файл як і раніше відсутня на жорсткому диску, ймовірно, допомогти може відновлення системи. Для цього вам знадобиться інсталяційний диск або інший носій, що містить дистрибутив Windows тій же версії і редакції, яка встановлена ​​на вашому ПК.
  4. Після описаних процедур вам необхідно перейти до спроб відновлення завантажувального розділу жорсткого диска. Для цього також знадобиться дистрибутив Windows і розділ Відновлення системи, який міститься на кожному установчому диску Microsoft. Він дозволить повернути на місце файл hal.dll, якщо він дійсно відсутня і спробувати запустити операційну систему.
  5. Бувають випадки, коли жоден із запропонованих варіантів не допоможе виявляється вирішенням проблеми. В такому випадку шукати причину необхідно в несправному обладнанні, а найчастіше в несправному жорсткому диску. У цьому випадку буде потрібно звернення до сервісного центру, так як проблема, швидше за все, носить «залізний» або й зовсім механічний характер.

Ссылка на основную публикацию