Як виправити помилку CRITICAL_PROCESS_DIED в Windows 8 і 10?

Помилка CRITICAL_PROCESS_DIED вдає із себе синій екран смерті або ж BSoD. Проявляти себе ця проблема може як на Windows 8, так і на Windows 10.

Причини появи CRITICAL_PROCESS_DIED

Як зрозуміло з самої назви, один з багатьох процесів необхідний для запуску операційної системи обірвався, що й призвело до синього екрану смерті. На це існує купа причин. Ось їх невеликий список:

 • Пошкоджені драйвера пристрою.
 • Пошкоджений реєстр Windows.
 • Пошкоджена файлова система.
 • Проблеми з оперативною пам’яттю.
 • Проблеми з жорстким диском або SSD.
 • Можливість проникнення різних вірусів на комп’ютер.

Швидше за все, щось з цього списку і послужило каталізатором для появи CRITICAL_PROCESS_DIED. Тепер давайте перейдемо до методів вирішення цієї проблеми.

Рішення для помилки CRITICAL_PROCESS_DIED

Метод №1 Виправлення / оновлення драйверів пристрою

Для того щоб виконати оновлення різних драйверів нам знадобиться зайти в систему. Звичайним способом цього досягти не можна, так що буде використовувати “Безпечний режим”. Це гарантує, що ніякі зайві утиліта не будуть запущені разом з системою. Для того щоб увійти в цей режим, виконайте такі дії:

 • Виконайте перезавантаження ПК і натисніть Shift + F8 під час завантаження материнської карти. Переконайтеся, що ви зробили це до появи логотипу Windows.
 • Вам відкриються «Просунуті опції по відновленню».
 • Далі натисніть на «Усунення проблем» -> «Просунуті опції» -> «Налаштування запуску Windows».
 • Тепер просто включите “Безпечний режим” і перезавантажте ваш комп’ютер. При перезавантаженні, ви з ймовірністю в 99% не побачите BSoD CRITICAL_PROCESS_DIED.

Як тільки ви опинилися в «Безпечному режимі», потрібно перевірити пристрої на наявність помилок або конфліктів. Виконати ви можете це через “Диспетчер пристроїв”. Дістатися до диспетчера можна через властивості вашого «Комп’ютера».

Будь-який пристрій з яким є будь-які проблеми в «Диспетчері пристроїв» позначаються жовтим знаком оклику. При знаходженні такого, натисніть на ньому правою кнопкою миші і виберіть «Оновити».

Якщо ж з драйвера досить нові, то спробуйте виконати перепідключення пристрою. Тепер натисніть на кнопку «Дії» у верхній панелі і виберіть «Сканувати на наявність змін». Після цього відбудеться перевстановлення драйверів, що може вирішити проблему.

Після цього перезавантажте ваш ПК і подивіться, чи змінилося що.

Метод №2 Сканування і виправлення пошкодженої файлової системи

Утиліта з перевірки файлової системи досить корисна річ, яка йде вже відразу з операційною системою Windows.Она просканує пошкоджені ділянки файлової системи і відновить їх якщо знайде. Для того щоб скористатися цією програмою зробіть наступне:

 • Натисніть комбінацію клавіш Win + X або правою кнопкою миші по кнопці «Пуск». Оберіть «Командний рядок (адміністратор)».
 • У відкрилася «Командному рядку» впишете команду sfc / scannow і натисніть Enter.
 • Весь цей процес сканування і іншого може зайняти хвилин 15-20.
 • Після закінчення операції, ви побачите список знайдених проблем в файлової системі і виправлені чи вони.

Після цього перезавантажте ваш комп’ютер. Помилка CRITICAL_PROCESS_DIED повинна була зникнути, якщо проблема полягала в файлової системі.

Метод №4 Точки відновлення

Використання контрольних точок відновлення в таких ситуаціях часи неминуче. Даний метод можливий тільки при заздалегідь створеної точки відновлення в якій ваш комп’ютер знаходився в стабільному стані.

“Відновлення системи” знаходиться в Панелі управління Windows.

Метод №5 Оновити або перевстановити Windows

Якщо нічого з вищеописаного вам не допомогло у вирішенні проблеми, то можна спробувати оновити або перевстановити Windows.

оновлення Windows залишить ваші персональні дані недоторканими, проте базова система буде переінстальовано.

перевстановлення Windows зітре всі дані які знаходяться на розділі / С (У більшості користувачів). Так що не забудьте виконати копіювання важливих вам файлом перед цим. Перевстановлення практично напевно виправить синій екран смерті CRITICAL_PROCESS_DIED.

Для поновлення ПК просто проведіть мишкою по правому краю екрану і натисніть «Налаштування» -> «Змінити настройки ПК» -> «Оновлення та відновлення» -> «Відновлення». Далі натисніть на «Оновити ваш ПК без втрати файлів».

Ссылка на основную публикацию