Як виправити помилку 0x80070490 при установці Windows?

Помилка 0x80070490 виникає при установці Windows. Її отримання зазвичай означає, що у вашого BIOS’а виникли проблеми з жорстким диском. Досить часто вона виникає через те, що ваш контролер SATA працює не в режимі AHCI, а наприклад в IDE. Або ж ця проблема може виникати, коли ви використовуєте System Center Configuration Manager від Microsoft для переустановлення операційної системи Windows на своєму пристрої.

Також досить велика кількість користувачів вказали, що помилка 0x80070490 може проявляти себе при включеному BitLocker. Але потрібно розуміти, що відключення цієї функції не є вирішенням проблеми.

Проблема досить поширена і нею страждає безліч користувачів. Помилка виникає практично на кожній версії Windows. На щастя, існує пара методів за допомогою яких ви зможете вирішити цю неприємну ситуацію і ви зможете спокійно продовжити встановлювати або встановлювати заново заготовлений Windows.

Перш ніж ми перейдемо безпосередньо до основних методів, вам потрібно відключити від свого комп’ютера всі зовнішні накопичувачі або HDD. Можливо, що саме цей фактор і послужив замішанням BIOS.

Виправляємо помилку 0x80070490 при установці Windows

Метод №1 Виставити опцію завантаження на UEFI

У деяких пристроях завантаження за замовчуванням виконується з під BIOS, що і може, власне, викликати помилку 0x80070490 і, як наслідок, неможливість установки Windows. Вирішення цієї проблеми досить просте і займе всього кілька хвилин.

  • Перезавантажте ваш комп’ютер (пам’ятаєте, що потрібно перезавантажуватися з під системи, а не аварійної перезавантаженням через системний блок).
  • Перед повним завантаженням операційної системи, ви повинні будете побачити екран, внизу якого буде прописана комбінація клавіш для входу в BIOS. У кожного виробника вона різна, але в більшості випадків в BIOS можна увійти за допомогою Esc, F2, F12 або Backspace. Натискати потрібно швидко, до безпосередньо завантаження операційної системи, інакше доведеться виконувати перезавантаження знову.
  • Як тільки опинитеся всередині BIOS, подивіться в самий низ або на праву сторону екрану. У цих місцях будуть вказані кнопки клавіатури, за допомогою яких ви зможете переміщатися з налагодження BIOS.
  • Знайдіть в своєму BIOS опції завантаження (BOOT Configurations) і увійдіть туди. замітка: BIOS, в більшості своїй, виконаний англійською мовою.
  • В налаштуваннях завантаження, ви повинні знайти опцію, в якій необхідно поміняти значення з BIOS на UEFI.
  • За допомогою інструкцій по навігації по BIOS, збережіть внесені зміни і вийдіть з BIOS.

Після цих недовгих маніпуляцій, помилка 0x80070490 повинна буде зникнути. Але якщо цього не сталося, то переходьте до наступного, останнього методу.

Метод №2 Перемикання драйвера контролера на AHCI

  • Використовуючи приклад попереднього пункту, знову увійдіть в BIOS.
  • Усередині BIOS ви повинні будете знайти опцію, яка в більшості випадків називається як SATA Configuration.
  • У цій опції ви повинні виставити режим AHCI.
  • Потім вийдіть з BIOS і не забудьте зберегти внесені зміни.

Велика ймовірність появи помилки 0x80070490 саме через те, що SATA працював в IDE режимі, а не в AHCI.

Ссылка на основную публикацию