Як виправити помилку 0x0000007e

Як і будь-яке складне обладнання, комп’ютер може вийти з ладу через цілу низку причин. В операційних системах Windows про виникнення критичних помилок користувачеві повідомляє BSoD (blue screen of death) – синій екран смерті. Незважаючи на свою грізну назву, даний звіт вкрай корисний – він інформує про характер і джерелі проблеми, через яку нормальна робота ПК неможлива. Знаючи причину, користувач може самостійно налагодити нормальну роботу комп’ютера без необхідності звернення в сервісні центри. Темою даної статті стане поширена помилка 0x0000007E. Наші підказки допоможуть вам розібратися в проблемі і знайти її рішення.

Вчимося читати звіт BSoD

При появі «синього екрану» на моніторі багато недосвідчені користувачі надовго впадають в ступор або починають в паніці натискати на кнопку перезавантаження комп’ютера. Варто запам’ятати назавжди, що BSoD несе в собі дуже потрібну вам інформацію про критичну помилку, з якою необхідно ознайомитися.

Розпізнавання помилки 0x0000007E в Windows 7 і 10 відбувається однаково. Повідомлення про збій може мати різний зміст, але однакову схематичність. На скріншоті вище зображений даний BSoD з назвою «SYSTEM_ THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED ».

Звіт розділений на кілька частин.

 1. Загальна інформація та рекомендований користувачеві план дій при виникненні даного збою.
 2. Код критичної помилки.
 3. Основні параметри.

Рядок основних параметрів включає в себе:

 • код винятку, який призвів до збою системи;
 • адреса його запуску в пам’яті;
 • адреса записи виключення;
 • адреса контексту.

У деяких випадках система повідомляє про проблемний драйвер, що дуже полегшує пошук джерела проблеми.

Код помилки 0x0000007E свідчить про неможливість виконання певної операції. Причиною може стати конфлікт драйверів, малий обсяг вільної пам’яті на системному розділі вінчестера, несправність комплектуючих ПК, несумісність «заліза» і «софта» та інші функції. Для конкретизації джерела потрібно звертати увагу на код винятку.

Самі часто з’являються винятки:

 • 0x80000002: (STATUS_DATATYPE_MISALIGNMEN) – неправильне вирівнювання посилання даних при збереженні або завантаженні;
 • 0x80000003: (STATUS_BREAKPOINT) – точка припинення роботи відладчика ядра;
 • 0xC0000005: (STATUS_ACCESS_VIOLATION) – отримання доступу до недійсним ділянок пам’яті.

При появі на екрані іншого коду скористайтеся онлайн-довідниками, наприклад, http://allerrorcodes.ru/ntstatus.

Нижче ми покажемо вам, як виправити цю помилку і наведемо для цього кілька способів.

Звільняємо пам’ять системного розділу HDD

Першою і найпоширенішою причиною виникнення помилки 0x0000007E в Windows 7 і 10 є малий обсяг вільної пам’яті на жорсткому диску, а саме в системному розділі (за замовчуванням «C: »). Перевірте наявність вільного місця розділу в меню «Комп’ютер» (Win 7) або «Цей комп’ютер» (Win 10). Якщо система сигналізує про його переповненості – видаліть всі непотрібні файли.

 1. У вікні «Комп’ютер» натискаємо правою кнопкою миші на диск «C: » і вибираємо «Властивості / Очищення диска».

 1. Система виведе на екран список файлів, що підлягають видаленню. Підтверджуємо дію натисканням «OK ». Процес видалення займе від декількох секунд до кількох хвилин часу.

 1. Додатково можна звільнити пам’ять за рахунок видалення непотрібних програм і резервних копій.

 1. Запускаємо CCleaner і починаємо аналіз вмісту HDD.

 1. Видаляємо інформацію кнопкою «Очищення».

Важливо! Радимо не додавати галочки елементів, призначення яких ви не знаєте. Також ми НЕ рекомендуємо недосвідченим людям проводити очистку реєстру – це може привести до пошкодження системних файлів.

Встановлюємо «свіжий» драйвер

Другим за частотою «винуватцем» в появі критичного збою виступає некоректний драйвер або служба. У цьому випадку помилка 0xc000007E вискакує при запуску програми, яка використовує ресурси певного пристрою, наприклад, відеокарти. У звіті BSoD зазвичай з’являється файл проблемного драйвера (дивіться початок статті). Його-то і потрібно оновити до нової версії.

Увага! Якщо помилка з’явилася при установці драйвера, то потрібно, навпаки, відкотити його до попередньої версії.

Для визначення та оновлення драйвера виконуємо наступне:

 1. Викачуємо русифікатор, розпаковуємо і копіюємо його файли в папку з встановленою програмою.

 1. Запускаємо BlueScreenView і чекаємо закінчення перевірки файлу дампа пам’яті. Проблемний об’єкт буде виділено червоним кольором – він і є корінь проблеми. Подвійний клік по ньому дасть повну інформацію про його походження, призначення та інших параметрах.

Порада: щоб швидко визначити, який саме драйвер або додаток потрібно міняти – скопіюйте назву цього файлу і вставте в пошуковий рядок браузера. Це займе не більше 1-2 хвилин.

 1. Визначившись з джерелом проблеми, переходимо до її усунення. Для прикладу: симітіруем оновлення драйвера відеокарти – одного з найбільш збійних вузлів комп’ютера. Переходимо в меню «Пуск / Панель Управління / Система і безпека / Система / Диспетчер пристроїв» і вибираємо подвійним кліком активний відеоадаптер.

 1. вибираємо вкладку «Драйвер» і натискаємо «Оновити», а після – «Автоматичний пошук». Система сама визначить необхідність в оновленні та завантажить нову версію інструкцій.

 1. Може трапитися так, що драйвер не був знайдений, при завантаженні стався збій або кінцевий ефект не дав результатів. Тоді слід завантажити його на сайті виробника із зазначенням повної назви моделі пристрою.
 1. Якщо причиною глюків ПК є службова програма: поновіть, переустановите або видаліть її в меню «Пуск / Програми / Програми та засоби».

Повна перевірка і відкат системи

Наступна проблема випливає з попередньої – причиною може виявитися пошкоджена системна служба Windows.

Починаємо з перевірки системи на наявність дефектних системних файлів.

 1. У рядку пошуку меню «Пуск» вводимо «Cmd» і тиснемо «Enter».
 2. В консолі прописуємо команду «Sfc / scannow» і підтверджуємо виконання.

 1. У разі знаходження пошкоджень цілісності вам знадобиться диск або флешка з дистрибутивом ОС Windows, аналогічним встановленої на ПК. Завантажувальний диск буде використовуватися для відновлення системи. Другий можливий варіант виправити ситуацію – спробувати відкотити систему стандартною програмою “Відновлення системи”, що знаходиться по шляху «Пуск / Програми / Стандартні / Службові». 

Перевіряємо «залізо» на борту ПК

Нерідкі ситуації, коли компоненти комп’ютера не можуть працювати в єдиній системі. Це призводить до конфліктів їх ПО і появи помилки SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED в Windows 7 і 10. Найгірший варіант – це виникла несправність окремого модуля або пристрою, при якій оновлення драйвера марно.

Спробуйте згадати: які дії над ПК проводилися перед появою помилки. Якщо ви під’єднали новий пристрій (відео- або звукову карту, Wi-Fi адаптер, модуль пам’яті і ін.) І побачили на екрані BSoD – вивчіть інструкцію до нього. Можливо, дана модифікація несумісна з вашою материнською платою або вона вимагає перепрошивки мікросхеми BIOS. Рішенням проблеми стане видалення пристрою або перепрошивка материнської плати.

Якщо «синій екран» виник раптово без втручань в апаратну і програмну частину системи – велика ймовірність поломки компонента системного блоку. Потрібно зробити поетапну перевірку всіх комплектуючих, починаючи з модулів оперативної пам’яті і закінчуючи периферією.

Вимкніть комп’ютер з мережі, відкрийте кришку системного блоку і від’єднайте всі комплектуючі на материнке. Якщо є вбудоване в процесор або чіпсет відеоядро – від’єднайте дискретну відеокарту і переведіть кабель монітора в аналогічне гніздо на платі. Залиште на місці тільки ЦП і один модуль ОЗП. Після запускайте комп’ютер і стежте за появою «синього екрану смерті». Якщо помилка не дала про себе знати – вимикайте ПК і додавайте один модуль пам’яті (якщо він є), і так з усіма знятими пристроями до того моменту, коли ви не «зловите» її. Остання під’єднана деталь і є джерело проблеми – її потрібно замінити.

Крім вищевикладеного способу, ви можете перевірити справність оперативної пам’яті міні-утилітою MemTest або програмою Memtest86 + з-під MS-DOS.

Розглянемо роботу з MemTest.

 1. Запускаємо її без установки і натискаємо «Start Testing ».

 1. Якщо оперативна пам’ять працює коректно, то результат не повинен показати помилки.

Істотним мінусом утиліти є обмеження її безкоштовної версії за обсягом перевіряється пам’яті – не більше 3,5 Гб. Перевіряйте модулі, вставляючи їх окремо (попередньо вимикаючи ПК з мережі).

У рідкісних випадках власника ПК може підвести жорсткий диск, який відпрацював свій ресурс або був вдарений в момент запису і читання. Для профілактики перевірте і його за допомогою програми Western Digital Data LifeGuard Diagnostic.

Порядок роботи наведено нижче.

 1. Викачуємо, розпаковуємо і встановлюємо безкоштовну програму на сайті support.wdc.com/downloads.aspx.

 1. Запускаємо утиліту, вибираємо жорсткий диск з системним розділом (якщо дисків декілька), натискаємо «QUICK TEST » і «Start ».

 1. Після проходження перевірки ви можете ознайомитися з її результатами у вкладці «VIEW TEST RESULT ».

Справний вінчестер буде мати статус «PASS ». Ви також можете пройти повну перевірку, натиснувши «EXTENDED TEST » (Займає значно більше часу).

В підсумку

Як бачимо, помилка 0xc000007E є узагальненою і повідомляла про порушення роботи різних компонентів і програмного забезпечення комп’ютера. Щоб швидко і ефективно усунути проблему – не впадайте в паніку, побачивши «екрану смерті», а детально вивчіть вміст звіту. Тут вашими головними помічниками є спеціальні безкоштовні утиліти для перевірки комплектуючих ПК і наші корисні поради з цієї статті.

Ссылка на основную публикацию