Як вимкнути комп’ютер на Windows (Віндовс) 8

У Windows 8 максимально змінили інтерфейс в порівнянні з попередніми версіями операційних систем від Microsoft, зробивши його «плитковим», адаптувавши тим самим під пристрої з сенсорним екраном. Однак, це спричинило за собою деякі труднощі для непідготовлених користувачів, наприклад, виникли складнощі з вимиканням комп’ютера.

Завершення роботи Windows 8

З одного боку, в завершенні роботи на новій ОС від Microsoft немає нічого складно. Однак розробники в цей процес значних змін в порівнянні з попередніми версіями операційних систем. У цій статті розглянемо всі можливі способи вимкнення комп’ютера під керуванням Windows 8 і 8.1.

Не вимикайте комп’ютер шляхом натискання на кнопку включення або висмикування шнура харчування, так як це може привести до фатальних помилок в роботі операційної системи і деяких комплектуючих ПК.

Спосіб 1: Спеціальне меню

У Windows 8 можна отримати доступ до більшості елементів управління комп’ютером, просто відкривши меню «Charms». Для виклику використовуйте поєднання гарячих клавіш Win + I. В панелі з елементами управління знайдіть елемент «Виключення» і натисніть на нього. Вам буде запропоновано кілька варіантів, наприклад, перезавантаження, перехід в сплячий режим і т.д. Оберіть «Виключення».

Спосіб 2: Комбінація клавіш

Швидкий доступ Alt + F4 в Windows 8 не тільки закриває чинне вікно, але і викликає спеціальне меню, в якому ви можете вимкнути комп’ютер. Для цього виберіть в полі «Що повинен зробити комп’ютер» дія “Завершення роботи” і натисніть «Ок».

Спосіб 3: Меню додаткових дій

Ще одне меню, яке можна викликати за допомогою комбінації клавіш Win + X або натисканням правою кнопкою миші по іконці «Пуск». З’явиться контекстне меню, де потрібно підвести курсор на пункт «Завершення роботи або вихід із системи». Тут з’явиться ще одне підменю, де потрібно натиснути по “Завершення роботи” або вибрати інший варіант дій.

Спосіб 4: Екран блокування

Даний спосіб зручно використовувати, якщо ви тільки включили комп’ютер, але потім передумали. Також екран блокування можна викликати спеціальним сполучення клавіш – Win + L. Схожий екран можна викликати, якщо застосувати поєднання клавіш Ctrl + Alt + Del.

Щоб вимкнути комп’ютер таким способом, знайдіть в нижній правій частині іконку виключення і натисніть на неї. Там ви зможете вибрати подальші дії.

Спосіб 5: Спеціальні команди

Комп’ютер можна вимкнути і за допомогою спеціальних команд, введених в консоль або рядок «Виконати». викличте «Командний рядок» будь-яким зручним для вас способом і введіть туди цю команду:

shutdown / s

Для застосування команди натисніть на клавішу Enter.

Також ви можете викликати рядок «Виконати», використовуючи поєднання клавіш Win + R. У цьому рядку пропишіть аналогічну команду і натисніть на «Ок». Результат буде той же.

Ссылка на основную публикацию