Як вимкнути комп’ютер або ноутбук за допомогою клавіатури?

Користувачі звикли вимикати ПК або ноутбук звичним способом: натиснувши на кнопку «Пуск», потім вибравши пункт «Завершення роботи». А тепер давайте уявимо, що у користувача зламалася мишка або тачпад на ноутбуці. Відразу виникає питання – як користуватися пристроєм без покажчика, адже його навіть не вимкнеш! Насправді вимкнути комп’ютер або ноутбук можна навіть без мишки, зараз самі побачите.

перший спосіб

Найпростіший спосіб – це використання клавіш Alt + F4. Дана комбінація не тільки закриває всі поточні програми та вікна, але і дозволяє вимкнути комп’ютер. Є одне невелике але: якщо на робочому столі ви бачите кілька відкритих вікон або додаток, то при натисканні Alt + F4 спочатку будуть закриті саме додатки і вікна. Тільки після того, як перед вами відкриється порожній робочий стіл, натискання Alt + F4 призведе до появи такого вікна:

Зверніть увагу на те, що в нашому випадку в якості дії вказана перезавантаження. Щоб змінити дію, просто натисніть на стрілку вгору або вниз для зміни режиму на «Завершення роботи». Потім натисніть клавішу Enter.

Відповідно, якщо у вас вже встановлений режим «Завершення роботи», нічого міняти не потрібно, просто натисніть Enter і комп’ютер або ноутбук буде вимкнений.

Даний спосіб актуальний і для Windows 7, і для Windows 8 і для Windows 10.

другий спосіб

На всіх сучасних клавіатурах, які використовуються на ПК на базі Windows, є клавіша Win (від слова Windows). Виглядає вона ось так:

Натискаєте на неї, в цьому випадку відкривається меню «Пуск». Натискаєте на стрілку вправо, щоб була виділена кнопка «Завершення роботи».

Далі натискаєте Enter, комп’ютер або ноутбук вимикається.

Для вибору іншого режиму ще раз натисніть на кнопку вправо, ви побачите додаткові режими.

Далі за допомогою стрілок вгору або вниз виберіть потрібний режим і натисніть Enter.

третій спосіб

Про нього ми вже розповідали досить докладно, тому зараз коротко повторимо. Йтиметься про використання командного рядка.

Натисніть Win + R, щоб запустити вікно «Виконати». вкажіть команду cmd, натисніть Enter.

Буде запущена командний рядок. додайте команду shutdown / s, після чого натисніть Enter.

Далі побачите повідомлення про те, що комп’ютер буде вимкнений через хвилину.

Ссылка на основную публикацию