Як вимкнути автозапуск програм в Windows 10 – робочі способи

Ви звертали увагу, що після завантаження ПК в системному треї відображається софт, який з’являється після завантаження системи: антивірус, месенджер та інші. Він споживає ресурси системи. ОС завантажується і працює повільніше. Що робити? Розглянемо, як відключити автозапуск програм Windows 10.

Що це таке

Автозапуск – це програми і системні служби, завантажуються автоматично після старту системи. Деякі входять до складу ОС. Інші додаються після інсталяції софту. Є програми, які повинні бути в автозавантаженні. Вони використовуються для роботи системи. Решта видаліть. Вони тільки сповільнюють роботу, споживаючи ресурси системи (ОЗУ).

як вимкнути

Автозапуск вимикається так:

  1. За допомогою «Диспетчера завдань»;
  2. У реєстрі;
  3. За допомогою «Планувальника»;
  4. вручну;
  5. В програмі. Ця можливість присутня в багатьох додатках.

Як прибрати автозапуск програм на Windows 10 в «Диспетчері завдань»

Натискаємо комбінацію клавіш «Ctr + Shif + Esc» – «Автозавантаження». З’являться програми з реєстру і папки «Автозавантаження». Вимкніть або вимкніть його, натиснувши на відповідну кнопку.

Зверніть увагу на колонку «Вплив». Тут відображається як програма впливає на завантаження ПК.

Як відключити автозапуск програм в Windows 10 використовуючи «Служби»

Не всі програми поміщаються в «Автозапуск». Тому вони не відобразяться в «Диспетчері». Додаток буде запускатися як «Служба». Щоб відключити в «Диспетчері завдань» відкрийте «Служби», натисніть внизу посилання «Відкрити». Знаходимо потрібну службу, натискаємо праву кнопку миші. Вибираємо «Зупинити».

Вимикайте обережно, щоб не зупинити системну службу. Тоді система стане працювати нестабільно.

Як вимкнути автозапуск програм в Windows 10 вручну

Приберіть її ярлик з папки «Автозавантаження». Дивіться на скріншоті. Замість «User» пропишіть своє «Ім’я користувача». Якщо там є ярлики видаліть їх. Детальніше дивіться в статті: «Де розташована автозавантаження». Існує простий спосіб отримати доступ до даної папці. Натисніть «Win + R». Далі пропишіть команду shell: startup. 

Відключення автозапуску програм в Windows 10 в реєстрі

Переходимо в «Редактор». Використовуйте «гарячі» клавіші «Win + R», далі пропишіть «regedit». Переходимо до гілки реєстру. Дивіться на скріншоті. Справа знаходитимуться додатки, що запускаються при завантаженні. Для видалення клікніть на ній правою кнопкою, виберіть пункт «Видалити».

Як прибрати автозапуск додатків Windows 10 в «Планувальнику завдань»

Софт додається в «Планувальник завдань». Відкрити його можна натиснувши на «Пуск», і прописавши в рядку пошуку назву утиліти. Відкриється вікно де зліва натисніть по посиланню «Бібліотека». У центральній частині програми виберіть зі списку, софт, який потрібно прибрати. Натисніть на ньому правою кнопкою, виберіть «Видалити».

Як зробити по-іншому

Вимкнути автоматичне завантаження можна і за допомогою спеціального софту. Наприклад, програма CCleaner. Запускаємо її, переходимо «Сервіс» – «Автозавантаження». Знаходимо, софт, який відключити, виділяємо його натиснувши один раз лівою кнопкою миші. Натискаємо «Вимкнення». Детальніше про роботу CCleaner подивіться в статті на блозі «Видалення програм».

Як відключити автозапуск uTorrent в Windows 10

Скасувати завантаження програми разом з ОС можна в програмі. Розглянемо на прикладі додатка uTorrent. У головному меню натисніть «Налаштування». У розділі «Загальні» зніміть чекбокс з пункту “запускати”.

висновок

Вимикайте софт з автозавантаження, щоб система працювала і завантажувалася швидше. При роботі з системним реєстром будьте обережними. Неправильні дії через неуважність або незнання приведуть до нестабільної роботи ПК. Рекомендую використовувати CCleaner.

Ссылка на основную публикацию