Як виконати пошук по картинці (фото) з телефону

Практично кожна людина стикався з ситуацією, коли для того, щоб знайти бажане потрібно виконати пошук по картинці. Це може бути пошук художньої картини популярного художника або ж фото вподобаного предмета. Але як шукати, якщо при собі є тільки телефон?

Дана стаття допоможе вам розібратися, які існують сервіси для пошуку по картинці і, найголовніше, як виконати пошук з вашого телефону. Суть онлайн-сервісів пошуку по картинці, в тому, щоб знайти схожі і однакові зображення в глобальній мережі інтернет. Сервіси володіють значним архівом різних зображень.

Для того щоб пошук по картинці дав максимально корисні результати потрібно, щоб подібна картинка вже була в інтернеті на сторінці хоча б одного сайту. Це означає, що якщо зробити фотографію і виконати пошук по ній, то малоймовірно, що результат буде задовільним для вас. Винятком є ​​фотографії популярних місць і культурних пам’яток.

У даній статті мова піде саме про пошук зображень, які присутні в базах пошукових онлайн-сервісів. Спочатку потрібно дізнатися, як працюють онлайн-сервіси пошуку по картинці. Кожен з нас хотів би, щоб системи пошуку вміли розпізнавати, що знаходиться на зображенні. Наприклад, є зображення човна або дивана зі своєю колірною гамою і розміром. Ця інформація була б корисна для подальших пошуків. На сьогоднішній день сучасні системи не можуть вирішувати такі завдання, з-за цього їм доводиться діяти методом розпізнавання ознак різних типів.

Перший тип називається «Межі». Існує небагато методів виділення кордонів, але вони показують себе з хорошого боку і є надійними. На жаль, у справі з’ясовується, що результат носить допоміжний характер.

Другий тип називається «Текстура». Текстура – це візуальні властивості поверхонь. Існує багато різних методів розділення текстур у об’єктів, які успішно застосовуються в пошукових сервісах.

Ця інформація може допомогти в створенні уявлення однорідності об’єкта.

Третій тип – «Колір». Особливе місце в аналізі займає колір, так як це один з головних візуальних ознак. Системі не складе труднощів просканувати картинку і виявити, яка колірна гамма попадається найчастіше. Цей тип є одним з головних ознак для проведення аналізу, тому що пошук пройде швидше при розпізнаванні кольорів.

Отже, дізнавшись про структуру пошукових систем, можна розібратися конкретно з самою системою. На даний момент часу з пошуком по картинці з телефону здатні впоратися кілька онлайн-сервісів: Яндекс.Зображення, Google Картинки і один спеціалізований сервіс: TinEye. Про них і піде мова.

Використовуємо сервіс Гугл Картинки

На даний момент у сервісу Гугл Картинки покращений інтерфейс, компанія зробила його ще зручніше.

Насправді, пошук по картинці з телефону завдання не настільки важка, як може здаватися.

Пошук можливий в двох випадках:

  • у вас є оригінальна картинка;
  • використання пошуку потрібно, для того щоб знайти інформацію, яка стосується фотографії, знайденої в інтернеті.

Що стосується другого випадку, то варіантів пошуку трохи, але отримати хороший результат в сервісі Гугл Зображення реально.
Припустимо, вам цікава картинка на якомусь сайті в інтернеті і вам хочеться дізнатися інформацію про неї.

Перше, що слід зробити, це, відкрити вподобану вам картинку в новій вкладці. У ній, без зайвих деталей, з’явиться ваше зображення і потім потрібно скопіювати посилання на картинку.

Друге що потрібно зробити, це відкрити нову вкладку зі сторінкою Гугл. У ній треба перейти в цікавий для нас розділ «картинки». Останнє, що залишається зробити, вставити скопійоване посилання на зображення в пошуковий рядок.

Третє, натискаємо «Пошук» і чекаємо результат. Звичайно, не виключено, потрапляння непотрібної інформації, але перед початком роботи краще налаштувати фільтр пошуку.

Тепер, розібравшись з першим випадку пошуку, можна перейти до другого.

Другий випадок, це коли зображення існує у вас на телефоні. За тією ж схемою, переходимо на сторінку Гугл, далі розділ «Картинки». У ньому потрібно натиснути на вкладку «Завантажити файл», після цього вам відкриється доступ до галереї вашого телефону. Вибираємо потрібне зображення, а далі слідуємо вже за тією схемою, що і в першому випадку.

використовуємо Яндекс.Зображення

У сервісі Яндекс пошук по картинці з телефону виконується з тієї ж простотою, що і в сервісі Google. Корисна властивість в Яндексі в тому, що при пошуку він автоматично підбирає зображення під дозвіл екрану вашого телефону.

Отже, як же виконати пошук по картинці з телефону в сервісі Яндекс? Випадків, знову ж таки, може бути два:

  • пошук по посиланню на зображення;
  • пошук по зображенню в галереї вашого телефону.

Для початку, переходимо на стартову сторінку Яндекс. Далі заходимо в розділ «Картинки». Ці дії виконуються при будь-якому сформованому випадку, при яких необхідний пошук.

Якщо у вас є посилання на зображення, то слід скопіювати її в пошуковий рядок, потім натиснути «пошук». Вже сформувався результат пошуку можна відфільтрувати кнопкою «Фільтр», яка знаходиться під рядком пошуку.

З пошуком по посиланню на картинку розібралися, тепер варто ознайомитися з пошуком безпосередньо з галереї телефону.

Для того щоб виконати такий пошук, потрібно знову опинитися на сторінці Яндекс, далі зайти в розділ «Картинки». Перед вами пошуковий рядок, після натискання на яку, з’являється кнопка «Запитати картинкою».

Відкривається вікно з варіантами дії. Вибираємо дію «Знайти схоже картинки», після сервіс пропонує або зняти фотографію зараз же, або перейти в галерею вашого телефону. Переходимо в галерею, вибираємо зображення для пошуку. Результати пошуку дозволяють знайти картинки, подібні вашому зображенню, і побачити посилання на сайт, на якому воно знаходиться.

Використовуємо сервіс TinEye

Останнім сервісом з пошуку картинок, буде представлений «TinEye», його офіційний сайт www.tineye.com.

Сервіс TinEye схожий з дією звичайного пошуковика. При отриманні запиту ресурс починає пошук схожих картинок. На сьогоднішній день у цього сервісу архів даних не такий великий як у Гугл або Яндекс, і, можливо, якість пошуку гірше, ніж у текстових пошукових систем. Але TinEye є сервісом практичним для життя.

Розробники змогли довести, що TinEye – це технологія, яка змогла бути комерційно виправданою.

Плюсом цього сервісу є його удосконалення з кожним роком. Методи і алгоритми пошуку настільки інтелектуальні, що дозволяє видавати результати пошуку з найвищою точністю.

Сервіс TinEye здатний видати в результаті пошуку не тільки ідентичні зображення, а й схожі. Ще цікава деталь – це здатність знаходити картинки, які пройшли «Photoshop» і різні фільтри.

Сервіс TinEye – це помічник у пошуку зображень і фотографій в мережі інтернет. Сервісом можна користуватися у випадках:

  •  у вас знаходиться зображення не кращої якості, тоді TinEye зможе знайти його в кращому;
  •  необхідно знати інформацію про знаходження картинки на сайті;
  •  необхідно знати інформацію по місцю розташування фотографії;
  •  потрібно дізнатися особистість людини на фотографії.

TinEye дає можливість зареєструватися на даному сервісі, але це не обов’язково. При реєстрації, як зазвичай, заповнюємо адресу електронної пошти, придумуємо пароль і ось у вас облікового запису. Для чого це потрібно? Це дозволяє зберігати всі підсумки створених вами запитів, щоб пізніше була можливість повернутися до них знову.

Отже, заходимо на сайт www.tineye.com, додаємо шукану картинку. Знову ж таки, ви можете вставити посилання на зображення або завантажити картинку з телефону. Результати пошуку, також можна відфільтрувати, а потім можна поділитися з другом посиланням вашої знахідки.

Однією з корисних функцій є порівняння вашого зображення з підсумками пошуку. Це, дозволяє дізнатися, яких змін зазнала картинка різними користувачами мережі інтернет.

Сервіс TinEye дає нам можливо якісного пошуку, так як знаходить навіть часткові збіги.

Ссылка на основную публикацию