як викликати контекстне меню

З цієї інформаційної статті ви дізнаєтеся про те, як викликати контекстне меню для будь-якого файлу, папки, ярлика і т.п використовуючи для цього декілька різних способів.

Контекстне меню, це перелік доступних команд які залежать від обраного в даний момент об’єкта. Папки, файли, робочий стіл або всілякі програми, з якими кожен з користувачів працює щодня, майже всі вони мають контекстним меню мають свою відмінність в кількості пунктів, а значить і можливостей.

Як викликати контекстне меню?

Для цього потрібно просто натиснути правою кнопкою миші по вибраному об’єкту, а ось в поєднанні клавіш Shift + F10 викликається меню активного в даний момент вікна або просто натискаємо клавішу виклику контекстного меню (про цю клавішу і інші корисні поєднання клавіш можна прочитати в цій статті).

Якщо клікнути по робочому столу у вільному місці ПКМ (правою кнопкою миші), то на екрані з’явиться меню, з наявними в ньому розділами і якщо клікнути по файлу, то виникнуть вже свої інші розділи, також і ярлик матиме особисті відмінності в пунктах і т.д .

Ось власне в чому і полягає контектность, тобто склад розділів змінюється від певного виду об’єкта.

Розширене контекстне меню

Для його виклику затискаємо клавішу Shift і натискаємо правою кнопкою миші по вибраному об’єкту чому список зросте на кілька пунктів на відміну від звичайного виклику.

У наведеному прикладі можна поспостерігати ці відмінності. На лівому скріншоті стандартний виклик правою кнопкою по об’єкту, а на правому скріншоті розширений виклик, де додалася вкладка виклику командного рядка (cmd.exe).

При поєднанні клавіші Shift + клік ПКМ меню завжди буде розширюватися від одного до декількох нових пунктів, що може бути дуже корисно в окремих випадках.
Також хочу звернути вашу увагу на те, що деякі вкладки мають по правій стороні невелику стрілку якщо навести на неї курсор то спливе додаткове підміню з переліком з додаткових вкладок.


Для розширення функцій контекстного меню робочого столу існують спеціальні сторонні утиліти які можуть додавати нові пункти, наприклад можна додати будь – то програми і запускати їх звідти для того, щоб не захаращувати робочий стіл ярликами, особисто я вважаю це не дуже то потрібно.

Також є утиліти, навпаки, з видалення не потрібних пунктів з меню які можуть залишитися від якоїсь минулого давно віддаленої програми ось така утиліта може бути корисною.

Всі ці утиліти, якщо вони вам раптом знадобляться можна без зусиль знайти в мережі Інтернет.

Звичайно, всі дії по видаленню або додаванню можна зробити через реєстр комп’ютера, але цей спосіб вже зовсім не для новачка.
І наостанок подивіться коротеньке відео керівництво по даній темі, я ж з вами на цьому прощаюся.

Головна

Ссылка на основную публикацию