Як виділити рядок в Excel, використовуючи умовне форматування

Умовне форматування в Excel дозволяє робити формат осередків змінним залежно від їх змісту. Наприклад, Ви можете змусити осередок змінювати колір, якщо в ній міститься значення менше 100, або, якщо в цьому осередку знаходиться певний текст. Але як зробити так, щоб виділеної стала не тільки одна комірка, а вся рядок, яка її містить?

Як же бути, якщо необхідно виділити інші комірки в залежності від значення якоїсь однієї? На скріншоті, розташованому трохи вище, видно таблицю з кодовими назвами різних версій Ubuntu. Один з них – вигаданий. Коли я ввів No в стовпці Really?, вся рядок змінила колір фону і шрифту. Читайте далі, і Ви дізнаєтеся, як це робиться.

створюємо таблицю

Насамперед, створюємо просту таблицю і наповнюємо її даними. Пізніше ми ці дані відформатуємо. Дані можуть бути будь-якого типу: текст, числа або формули. На цьому етапі таблиця зовсім не має ніякого форматування:

Надаємо таблиці більш приємний вигляд

Наступний етап – робимо формат таблиці більш легким для сприйняття інформації, використовуючи прості інструменти форматування Excel. Налаштуйте формат тільки тих областей таблиці, які не будуть порушені умовним форматуванням. У нашому випадку ми намалюємо рамку таблиці і відформатуємо рядок, що містить заголовки. Думаю, з цією частиною Ви впораєтеся самостійно. В результаті у Вас повинно вийти щось подібне (або, можливо, трохи симпатичніше):

Створюємо правила умовного форматування в Excel

Виберіть початкову осередок в першій з тих рядків, які Ви плануєте форматувати. клікніть Conditional Formatting (Умовне Форматування) на вкладці Home (Головна) і виберіть Manage Rules (Управління Правилами).

У діалоговому вікні Conditional Formatting Rules Manager (Диспетчер правил умовного форматування) натисніть New Rule (Створити правило).

У діалоговому вікні New Formatting Rule (Створення правила форматування) виберіть останній варіант зі списку – Use a formula to determine which cells to format (Використовувати формулу для визначення форматується осередків). А зараз – головний секрет! Ваша формула повинна видавати значення TRUE (ІСТИНА), щоб правило спрацювало, і повинна бути досить гнучкою, щоб Ви могли використовувати цю ж формулу для подальшої роботи з Вашої таблицею.

Давайте проаналізуємо формулу, яку я зробив у своєму прикладі:

= $ G15 – це адреса комірки.

G – це стовпець, який керує роботою правила (стовпець Really? В таблиці). Помітили знак долара перед G? Якщо не поставити цей символ і скопіювати правило в наступну комірку, то в правилі адресу осередки зрушиться. Таким чином, правило буде шукати значення Yes, в якійсь іншій клітинці, наприклад, H15 замість G15. У нашому ж випадку треба зафіксувати у формулі посилання на стовпець ($ G), при цьому дозволивши змінюватися рядку (15), оскільки ми збираємося застосувати це правило для декількох рядків.

= “Yes” – це значення осередку, яке ми шукаємо. У нашому випадку умова простіше не придумаєш, осередок повинна говорити Yes. Умови можна створювати будь-які, які підкаже Вам Ваша фантазія!

Говорячи людською мовою, вираз, записане в нашій формулі, приймає значення TRUE (ІСТИНА), якщо осередок, розташована на перетині заданої рядки і стовпці G, містить слово Yes.

Тепер давайте займемося форматуванням. Натисніть кнопку Format (Формат). У вікні Format Cells (Формат ячеек) погортайте вкладки і налаштуйте всі параметри так, як Ви бажаєте. Ми в своєму прикладі просто змінимо колір фону осередків.

Коли Ви налаштували бажаний вид осередку, натисніть ОК. Те, як буде виглядати відформатована осередок, можна побачити у віконці Preview (Зразок) діалогового вікна New Formatting Rule (Створення правила форматування).

натисніть ОК знову, щоб повернутися в діалогове вікно Conditional Formatting Rules Manager (Диспетчер правил умовного форматування), і натисніть Apply (Застосувати). Якщо обрана осередок змінила свій формат, значить Ваша формула вірна. Якщо форматування не змінилося, поверніться на кілька кроків назад і перевірте налаштування формули.

Тепер, коли у нас є працююча формула в одній комірці, давайте застосуємо її до всієї таблиці. Як Ви помітили, форматування змінилося тільки в тій комірці, з якою ми почали роботу. Натисніть на іконку праворуч від поля Applies to (Застосовується до), щоб згорнути діалогове вікно, і, натиснувши ліву кнопку миші, протягніть виділення на всю Вашу таблицю.

Коли зробите це, натисніть іконку праворуч від поля з адресою, щоб повернутися до діалогового вікна. Область, яку Ви виділили, повинна залишитися позначеної пунктиром, а в поле Applies to (Застосовується до) тепер міститься адреса не одного осередку, а цілого діапазону. натисніть Apply (Застосувати).

Тепер формат кожного рядка Вашої таблиці повинен змінитися відповідно до створеного правилом.

От і все! Тепер залишилося таким же чином створити правило форматування для рядків, в яких міститься осередок зі значенням No (Адже версії Ubuntu з кодовим ім’ям Chipper Chameleon насправді ніколи не існувало). Якщо ж у Вашій таблиці дані складніше, ніж в цьому прикладі, то ймовірно доведеться створити більшу кількість правил. Користуючись цим методом, Ви легко будете створювати складні наочні таблиці, інформація в яких буквально кидається в очі.

Ссылка на основную публикацию