Як виділити файли і папки

Виділення файлів і папок в операційній системі – одна з найпоширеніших операцій. Необхідність в даній операції виникає при, переміщенні, створення резервної копії, об’єктів і для отримання інформації про займаному місці виділеної групи файлів або папок. У цій статті буде розглянуто як виділити файли і папки в ОС Windows. Щоб виділити об’єкти існує кілька способів.

Виділення курсором миші

Це, напевно, найвідоміший спосіб. Щоб виділити файли і папки, встановіть курсор миші в вільне місце вікна файлового менеджера Провідник або вікна папки Комп’ютер, затисніть ліву кнопку миші і ведіть курсор, витягаючи їм прямокутну область прозоро-блакитного кольору, виділяючи потрібні об’єкти. Вибрані файли і папки будуть позначені блакитним кольором.

вибіркове виділення

Цим спосіб зручний тим, що їм можна виділити файли в будь-якій послідовності. Для цього потрібно затиснути клавішу <CTRL> і проклацувати лівою кнопкою миші по потрібних об’єктів. У разі помилково обраного файлу просто клацніть по ньому ще раз для зняття виділення. клавішу <CTRL> в цьому випадку відпускати не треба, в іншому випадку зніметься виділення з вже обраних об’єктів.

послідовне виділення

При послідовному виділенні відбувається вибір від початкового файлу (папки) до кінцевого. Для послідовного виділення знайдіть потрібний об’єкт, клацніть по ньому одиночним кліком лівої кнопки миші і затисніть клавішу <SHIFT>. Після цього клацніть по кінцевому об’єкту і отримаєте послідовне виділення потрібних файлів (папок) від першого зазначеного об’єкта до останнього.

Повний виділення файлів / папок у вікні

При необхідності, виділити всі файли і папки у відкритому вікні файлового менеджера можна зробити це кількома способами:

  1. комбінацією клавіш <CTRL + A>. затисніть клавішу <CTRL> і, не відпускаючи її, натисніть клавішу <A>, І тоді всі об’єкти в поточному вікні файлового менеджера Провідник будуть виділені.
  2. На панелі інструментів файлового менеджера Провідник натисніть кнопку впорядкувати і виберіть в меню пункт Виділити все.
  3. комбінацією клавіш <SHIFT + END>. Одиночним клацанням лівої кнопки миші виберіть перший об’єкт у вікні, затисніть клавішу <SHIFT> і, не відпускаючи її, натисніть клавішу <END>.
  4. комбінацій клавіш <SHIFT + HOME>. Одиночним клацанням лівої кнопки миші виберіть останній об’єкт у вікні, затисніть клавішу <SHIFT> і, не відпускаючи її, натисніть клавішу <HOME>.

Незалежно від способу, зняти виділення з усіх вибраних файлів і папок можна простим натисканням лівої кнопки миші на вільному місці вікна файлового менеджера.

Ссылка на основную публикацию