Як видалити віруси з комп’ютера

Сьогодні ви дізнаєтеся як видалити віруси з комп’ютера за 8 кроків. Ні практичні жодного користувача ПК, якому не доводилося стикатися з комп’ютерним вірусом. Як тільки це відбувається – юзер практично моментально починає відчувати проблеми в своїй операційній системі: відключається інтернет, не працює більшість програм, не завантажується система і т.д.

Така ситуація вимагає негайного видалення шкідливого ПЗ. 

Якщо слідувати покрокової інструкції нижче, можна здолати вірус без радикальних дій (перевстановлення Windows з втратою своїх даних).

Крок 1. Установка і оновлення антивіруса

Для початку варто віддати роботу з видалення «зловредів» антивірусного програмного забезпечення. Установку антивіруса потрібно проводити тільки з офіційного сайту або ж придбати його ліцензійну версію коробочки. Інакше існує ризик зараження ПК новими вірусами. Іноді, щоб антивірус отримав доступ до всіх файлів системи, його установку слід проводити в безпечному режимі. 

крок 2. Оновити антивірусні бази

Після установки антивірусного ПО, його бази слід оновити до найактуальніших, щоб програма могла виявляти нові модифікації вірусів. 

крок 3. відключити інтернет

Після оновлення баз, потрібно відключити комп’ютер від мережі інтернет за допомогою висмикування мережевого кабелю або відключення роутера. Це важливо, якщо в систему попався вірус, який через інтернет відсилає зловмисникам цінну інформацію з ПК користувача. 

крок 4. Глибоке сканування системи

Далі слід запустити глибоку перевірку антивірусом всього жорсткого диска, тому що троянські програми могли «розселити» віруси по всій системі. 

крок 5. Видалення вірусу вручну

Часом зловмисники створюють настільки модифіковані та складні вірусні програми, що антивірусне забезпечення не справляється з їх пошуком і видаленням. Вихід – видалити вірус вручну. Для цього слід знати назву вірусу, який проник і заважає роботі системи. З’ясувавши назву, можна звернутися з пошуковим запитом в Google і знайти покрокову інструкцію для видалення конкретного вірусу, тому що в залежності від цього, інструкції можуть значно відрізнятися. 

крок 6. Перевірка іншим антивірусом.

Якщо основний антивірус не справляється з проблемою або все ж вірус пішов, необхідно просканувати систему іншому антивірусом. Можна встановити безкоштовні AVZ або Dr.Web CureIt !, які доповнять основну антивірусну програму. При встановленні більш просунутих антивірусних систем доведеться видалити старий антивірус. Головне, щоб антивірус забезпечував надійне Інтернет-з’єднання, нейтралізуючи всі загрози.

крок 7. Після видалення вірусу, потрібно просканувати всі знімні носії: флешки, карти пам’яті з 

фотоапарата і телефону, все, що контактувало з ПК останнім часом. 

крок 8. Видалення вірусу в умовах відмови завантаження системи

Якщо ПК не може завантажити операційну систему, вірус необхідно видалити з жорсткого диска. Для цього потрібно завантажити систему з допомогою Live CD. Таким чином, комп’ютер завантажується за допомогою оптичного диска, з якого можна запустити сканування системи на предмет наявності шкідливого коду. Після лікування потрібно зробити резервну копію даних жорсткого диска на зовнішній носій. Потім жорсткий диск форматується, заново Windows, проводиться установка антивірусного ПО. Далі необхідно зробити відновлення системи за допомогою раніше створеної резервної копії на знімному носії.

Ссылка на основную публикацию