Як видалити тимчасові файли в Windows (Віндовс)

Тимчасові файли в ОС Windows утворюються в результаті зберігання проміжної інформації, наприклад, даних з буфера обміну, даних запуску тих чи інших програм і т.д. Значна частина цієї інформації видаляється автоматично і не займає місця на диску. Однак залишилася має властивість накопичуватися, займаючи місце на системному диску, сповільнюючи тим самим роботи Windows.

Очищення тимчасових файлів

Згодом папка Temp, де за замовчуванням зберігається вся сміттєва або не особливо важлива інформація, може почати позичати десятки гігабайт на жорсткому диску. Видалити цю папку можна, так як це може спричинити за собою фатальні наслідки для всієї операційної системи.

Спеціально для очищення цієї папки та інших розділів системи, де можуть знаходиться «сміттєві» файли, були розроблені програми-чистильники. Також очищення можна зробити за допомогою вбудованого функціоналу Windows. Розглянемо всі доступні варіанти.

Варіант 1: CCleaner

CCleaner – це дуже популярна безкоштовна програма для очищення комп’ютера від «сміттєвих» файлів і оптимізації його роботи. Головною перевагою є можливість налаштувати очистку за потрібне вам чином, а також видалити дані несистемних додатків. Програма також відрізняється зручним інтерфейсом, який переведений на російську мову.

Інструкція щодо її використання виглядає наступним чином:

 1. Запустіть програму і перейдіть в пункт «Очищення», що розташований в лівій частині вікна. Зазвичай він відкривається разом з програмою за замовчуванням.
 2. Зверніть увагу, що у вас повинна бути відкрита вкладка «Windows».
 3. Тут вже будуть відзначені деякі пункти, що відповідають за видалення тимчасових файлів всіх системних програм. Якщо вам потрібно видалити тільки тимчасові файли Windows, то залиште галочку на відповідному пункті в розділі «Система».
 4. Тепер натисніть на кнопку «Аналіз».
 5. Як правило, аналіз займає всього кілька хвилин. Коли він завершиться, ви побачите який обсяг пам’яті всі виявлені «сміттєві» файли. Щоб видалити їх, натисніть на «Очищення».
 6. Відкриється вікно, де вас попросять підтвердити свої дії. натисніть «ОК».

Варіант 2: Advanced SystemCare

Теж ще одна потужна, але менш популярна програма по оптимізації роботи комп’ютера. Для очищення системи від тимчасових файлів цілком вистачить і безкоштовної версії, однак в програмі присутні постійні рекламні оголошення з проханням перейти на платну PRO-версію.

Інструкція по очищення тимчасових файлів за допомогою Advanced SystemCare виглядає наступним чином:

 1. Відкрийте програму. За замовчуванням відразу ж повинна з’явиться вкладка «Очищення і оптимізація». Якщо з якоїсь причини вона не була відкрита, то відкрийте її.
 2. Поставте галочку напроти пункту «Прибирання сміття».
 3. Натисніть на «Пуск».
 4. Відкриється меню з налаштуваннями, де потрібно вибрати елементи, залишкові файли яких будуть видалені. Коли розставите галочки, натисніть «Ок».
 5. Розпочнеться сканування, по завершенню якого вам буде надана статистика і місце, займане «сміттєвими» файлами на диску. Натисніть на «Виправити», щоб видалити їх все.

Варіант 3: AusLogics BoostSpeed

Дана програма відрізняється широким функціоналом і підійде більше для просунутих користувачів. Інтерфейс більш-менш зручний, переведений на російську мову. AusLogics BoostSpeed ​​- це безкоштовна програма, але вона має і платну версію, яка активно нав’язується користувачам разом з іншою не особливо корисною рекламою.

Видалення тимчасових файлів Windows за допомогою цієї програми виглядає наступним чином:

 1. Відразу після запуску програма проведе аналіз системи. По його завершенню вам потрібно перейти у вкладку «Діагностика», що розташована в лівому меню.
 2. Зверніть увагу на блок «Місце на диску». Тут потрібно натиснути на посилання «Дивитися деталі».
 3. відкриється вікно «Звіт». Тут вам потрібно відзначити ті об’єкти, які потрібно видалити. В даному випадку такими будуть є тимчасовий файли. Поставте галочку навпроти відповідного пункту.
 4. З’явиться вікно, де буде написано хід виконання робіт. По їх завершенню закрийте його і перейдіт
  ь на головну, де ви зможете переглянути статистику і звіт про виконану роботу.

Читайте також: Як видалити папку Windows.old в Windows 10 Як видалити додатки в Windows 10 Як видалити другу Windows з комп’ютера

Варіант 4: Стандартна функція очищення диска

Це штатний засіб, яке є практично у всіх сучасних версія Windows (7, 8, 10). Цей інструмент може бути не таким ефективним, як розглянуті вище програми, проте він теж дозволяє позбутися від тимчасових файлів.

Інструкція до цього варіанту виглядає наступним чином:

 1. Відкрийте «Провідник» або “Мій комп’ютер”. Бажано другий варіант.
 2. Тут натисніть правою кнопкою миші по системному диску. З контекстного меню виберіть «Властивості».
 3. Перейдіть у вкладку «Загальна». Вона зазвичай відкривається за замовчуванням.
 4. Натисніть на кнопку “Очистка диска”.
 5. Розпочнеться процес сканування дискового простору. Чекайте.
 6. Відкриється вікно з виявленими об’єктами. Тут потрібно відзначити ті, які потрібно видалити. В даному випадку це пункт “Тимчасові файли”. натисніть «Ок», щоб почати очищення.
 7. З’явиться ще одне вікно, яке потребує вашого підтвердження на видалення файлів.

Варіант 5: Інструмент очищення Windows 10

Видалення тимчасових файлів можна зробити, використовуючи стандартні інструменти в Windows 10. На жаль, даний спосіб не підходить для інших операційних систем.

Покрокова інструкція виглядає наступним чином:

 1. Відкрийте «Параметри» системи. Зробити це можна, скориставшись комбінацією клавіш Win + I або натиснувши на «Пуск» і вибравши там іконку шестерінки.
 2. Тут знайдіть параметр «Система».
 3. Тепер перейдіть в «Сховище».
 4. Натисніть по диску, який потрібно очистити від «сміттєвих» файлів. В даному випадку це локальний диск C.
 5. Запускається процес аналізу. По його завершенню буде показано який обсяг пам’яті файли з тієї чи іншої категорії.
 6. Натисніть на варіант “Тимчасові файли”.
 7. У вікні, знову встановіть галочку навпроти параметра “Тимчасові файли”.
 8. Натисніть на кнопку «Видалити файли».

Такими способами ви можете видалити тимчасові файли на комп’ютері, які заповнюють простір на системному диску, а також уповільнюють роботу комп’ютера. Деякі можуть порекомендувати видалити папку Temp, але робити цього не рекомендується, так як є ризик порушити працездатність комп’ютера.

Ссылка на основную публикацию