Як видалити порожні стовпці і рядки в Excel 2020 року – найшвидший і простий спосіб

Якщо у Вашій таблиці Excel є багато порожніх рядків, Ви можете видалити кожну окремо, клацаючи по ним правою кнопкою миші і вибираючи в контекстному меню команду Delete (Видалити), але для великої таблиці це займе багато часу! Існує більш простий і швидкий спосіб видалити порожні стовпці або рядки в Excel.

Спочатку займемося порожніми рядками. Потім видалимо порожні стовпці. Це робиться практично точно так же.

Виділіть область електронної таблиці Excel, в якій Ви хочете видалити порожні рядки. Важливо, щоб область виділення включала мінімум по одній додатковій рядку вище і нижче тих, які потрібно видалити.

натисніть Find & Select (Знайти і виділити) в розділі Editing (Редагування) на вкладці Home (Головна) і в меню, що розкрилося виберіть Go To Special (Виділити групу осередків).

У діалоговому вікні Go To Special (Виділити групу осередків) виберіть пункт Blanks (Порожні) і натисніть ОК.

У вибраній Вами області будуть виділені всі порожні клітинки.

В розділі Cells (Осередки) на вкладці Home (Головна) натисніть Delete (Видалити) і в випадаючому меню виберіть Delete Sheet Rows (Видалити рядки з листа).

Всі порожні рядки будуть видалені, а інші виявляться суміжними.

Точно так само можна видалити порожні стовпці. Виділіть область, в якій необхідно видалити порожні стовпці. Важливо, щоб область виділення включала мінімум по одному додатковому стовпцю лівіше і правіше тих, які потрібно видалити.

Повторюємо ті ж кроки: натисніть Find & Select (Знайти і виділити) в розділі Editing (Редагування) на вкладці Home (Головна) і в меню, що розкрилося виберіть Go To Special (Виділити групу осередків).

У діалоговому вікні Go To Special (Виділити групу осередків) виберіть пункт Blanks (Порожні) і натисніть ОК.

Всі порожні клітинки в обраній галузі виявляться виділеними. Так як порожні рядки були видалені раніше, то в нашій таблиці опинилися виділеними порожні стовпці.

В розділі Cells (Осередки) на вкладці Home (Головна) натисніть Delete (Видалити) і в випадаючому меню виберіть Delete Sheet Columns (Видалити стовпці з листа).

Сталося те ж, що і з рядками: порожні стовпці видалені, а що залишилися дані розташувалися впритул один до одного.

Цей метод допоможе швидко очистити будь-яку таблицю Excel від порожніх рядків і стовпців і значно заощадить час.

Примітка перекладача: Хоч цей матеріал і є перекладом зарубіжної статті, ми в будь-якому випадку зобов’язані попередити Вас. Вище описаний яскравий приклад того, як не потрібно видаляти порожні рядки і стовпці в Excel. використовуйте опцію Go To Special (Виділити групу осередків) з великою обережністю, особливо в таких ситуаціях, як описана тут. Якщо Ви не звернули уваги, то в процесі всіх маніпуляцій проведених автором, була видалена перший рядок в таблиці, а він цього навіть не помітив!

Ссылка на основную публикацию