Як видалити переноси рядків (повернення каретки) з осередків в Excel 2020 року, 2010 і 2007

Ця інструкція познайомить Вас з трьома способами видалити повернення каретки з осередків в Excel. Ви також дізнаєтеся, як замінити символи розриву рядків іншими символами. Всі запропоновані рішення працюють в Excel 2013, 2010 2007 і 2003.

Перенесення рядків можуть з’явитися в тексті з різних причин. Зазвичай повернення каретки зустрічаються в робочій книзі, наприклад, коли текст скопійований з веб-сторінки, коли вони вже є в робочій книзі, отриманої від клієнта, або, коли ми самі додаємо їх натисканням клавіш Alt + Enter.

Якою б не була причина їх появи, зараз перед нами стоїть завдання видалити повернення каретки, так як вони заважають виконувати пошук фраз і призводять до безладдя в стовпці при включенні режиму перенесення тексту.

Всі три представлених способу досить швидкі. Вибирайте той, який Вам більше підходить:

зауваження: Спочатку терміни “Повернення каретки” і “Переклад рядка” використовувалися при роботі на друкарських машинках і позначали дві різних операції. Допитливий читач може самостійно знайти детальну інформацію про це в інтернеті.

Комп’ютери та програмне забезпечення для роботи з текстами розроблялися з урахуванням особливостей друкарських машинок. Ось чому тепер для позначення розриву рядка використовують два різних недрукованих символу: повернення каретки (Carriage return, CR або ASCII код 13) і Переклад рядка (Line feed, LF або ASCII код 10). У Windows використовуються обидва символи разом, а в системах * NIX застосовується тільки переклад рядка.

Будьте уважні: В Excel зустрічаються обидва варіанти. При імпорті з файлів .txt або .csv дані зазвичай містять повернення каретки і переклади рядка. Коли перенесення рядка вводиться вручну натисканням Alt + Enter, Excel вставляє тільки символ перекладу рядка. Якщо ж файл .csv отриманий від шанувальника Linux, Unix або іншої подібної системи, то готуйтеся до зустрічі тільки з символом переведення рядка.

Видаляємо повернення каретки вручну

плюси: Цей спосіб найшвидший.

мінуси: Ніяких додаткових булочок

Ось так можна видалити переноси рядків за допомогою інструменту «Знайти і замінити»:

 1. Виділіть всі комірки, в яких потрібно видалити повернення каретки або замінити їх іншим символом.
 2. натисніть Ctrl + H, щоб викликати діалогове вікно Знайти і замінити (Find and Replace).
 3. Поставте курсор в поле знайти (Find what) і натисніть Ctrl + J. На перший погляд поле здасться порожнім, але якщо подивитися уважно, то побачите в ньому маленьку точку.
 4. В полі Замінити на (Replace With) введіть будь-яке значення для вставки замість повернень каретки. Зазвичай для цього використовують пробіл, щоб уникнути випадкового склеювання двох сусідніх слів. Якщо потрібно просто видалити переноси рядків, залиште поле Замінити на (Replace With) порожнім.
 5. Натисніть кнопку замінити всі (Replace All) і насолоджуйтеся результатом!

Видаляємо переноси рядків за допомогою формул Excel

плюси: Доступно використання послідовних або вкладених формул для складної перевірки тексту в оброблюваної осередку. Наприклад, можна видалити повернення каретки, а потім знайти зайві початкові або кінцеві прогалини, або зайві пропуски між словами.

У деяких випадках переноси рядків необхідно видаляти, щоб в подальшому використовувати текст як аргументи функцій, не вносячи зміни в вихідні осередки. Результат можна використовувати, наприклад, як аргумент функції ПЕРЕГЛЯД (LOOKUP).

мінуси: Буде потрібно створити допоміжний стовпець і виконати безліч додаткових кроків.

 1. Додайте допоміжний стовпець в кінці даних. У нашому прикладі він буде називатися 1 line.
 2. У першій клітинці допоміжного стовпця (C2) введіть формулу для видалення / заміни переносів рядків. Нижче наведено кілька корисних формул для різних випадків:
  • Ця формула підходить для використання з комбінаціями повернення каретки / перенесення рядка, характерними для Windows і для UNIX.

   = ПІДСТАВИТИ (ПІДСТАВИТИ (B2; СИМВОЛ (13); “”); СИМВОЛ (10); “”)
   = SUBSTITUTE (SUBSTITUTE (B2, CHAR (13), “”), CHAR (10), “”)

  • Наступна формула підходить для заміни розриву рядків будь-яким іншим символом (наприклад, “,” – кома + пробіл). В такому випадку рядки не будуть об’єднані і зайві прогалини не з’являться.

   = СЖПРОБЕЛИ (ПІДСТАВИТИ (ПІДСТАВИТИ (B2; СИМВОЛ (13); “”); СИМВОЛ (10); “,”)
   = TRIM (SUBSTITUTE (SUBSTITUTE (B2, CHAR (13), “”), CHAR (10), “,”)

  • А ось так можна видалити всі недруковані символи з тексту, включаючи переноси рядків:

   = ПЕЧСІМВ (B2)
   = CLEAN (B2)

 3. Скопіюйте формулу в усі комірки стовпчика.
 4. За бажанням, можете замінити вихідний стовпець новим, з віддаленими переносами рядків:
  • Виділіть всі комірки в стовпці C і натисканням Ctrl + C скопіюйте дані в буфер обміну.
  • Далі виділіть осередок B2, натисніть клавіші Shift + F10 і виберіть вставити (Insert).
  • Видаліть допоміжний стовпець.

Видаляємо переноси рядків за допомогою макросу VBA

плюси: Створюємо один раз – використовуємо знову і знову з будь-якої робочої книгою.

мінуси: Потрібно хоча б базове знання VBA.

Макрос VBA з такого прикладу видаляє повернення каретки з усіх осередків на активному аркуші.

Ссылка на основную публикацию