Як видалити додаток, яке не видаляється на Android?

Є додатки на Android, які так просто не відкинеш. Так, найчастіше це шкідливі програми, які були встановлені з джерел, відмінних від Play Market. Звичайним способом видалити їх не можна – вони просто не видаляються, на те вони і шкідливі. Резонне питання – як бути і що робити? Є кілька доступних варіантів рішення, які ми розглянемо в цій статті.

перший спосіб

Для прикладу ми встановили додаток, яке вимагає права адміністратора (НЕ рут-права, не переплутайте) – це додаток Volume Unlock, воно ні в якому разі не шкідливе. Як бачите, не дивлячись на те, що при використанні деяких функцій додаток вимагає права адміністратора, проблем з видаленням додатки немає – кнопка «Видалити» активна.

Якщо у вас шкідливий додаток, то кнопка «Видалити» буде неактивною, а значить, і видалити його так просто не можна. Йдемо іншим, більш складним шляхом. Вам знадобиться активувати режим розробника. Якщо він активований – можете не читати цю частину статті, а переходити до наступної. Якщо немає – читайте уважно. Приклад показаний на базі Samsung Galaxy.

Зайдіть в «Налаштування».

Далі – «Про телефоні» або «Відомості про телефон».

Тепер натискаєте на рядок «Відомості про ПО».

Рівне 7 разів Тапа по рядку «Номер збірки» – саме таким чином включається режим розробника.

Якщо все зроблено вірно, ви побачите повідомлення про те, що даний режим був активований.

Зверніть увагу, що на деяких пристроях потрібно натискати на інший пункт, наприклад, на смартфонах Xiaomi треба тапа по рядку «Версія MIUI».

Знову відкриваєте «Налаштування» і знаходите пункт «Параметри розробника» в нижній частині розділу. Заходьте.

Включаєте режим розробника, перевівши відповідний перемикач в положення “On”.

В цьому ж меню розробника включаєте налагодження по USB.

Повертаєтеся в розділ з настройками. Тут потрібно буде знайти пункт «Адміністрування» або «Адміністратори пристрою». На Самсунг для цього натисніть «Екран блокування і захисту».

Далі – рядок «Інші параметри безпеки».

Тепер – «Адміністратори пристрою».

Зніміть галочку навпроти назви програми, яку потрібно видалити.

Далі натисніть «Вимкнути».

У додатку немає прав адміністратора, тепер його можна видалити стандартним способом.

Які при цьому підводні камені можуть вас чекати? Коли ви натиснете на кнопку «Відключити» в останньому кроці, екран швидше за все згасне. Щоб його включити, напевно кілька доведеться натиснути на кнопку включення пристрою, крім того, дисплей буде постійно вимикатися. Вам потрібно діяти вкрай швидко, щоб при цьому видалити додаток звичайним способом після відключення прав адміністратора.

другий спосіб

Якщо не хочете мучитися з екраном, який постійно вимикається, включіть режим розробника і налагодження по USB, як написано вище. В розділ «Адміністратори пристрою» не заходьте, а встановіть один із відомих антивірусів з Play Market начебто Dr. Web або AVAST.

Вони вміють справлятися з подібними вірусними програмами. Можна також спробувати взагалі нічого не включати, встановити антивірус і діяти за підказками, які покаже сам антивірус.

Ссылка на основную публикацию