Як видалити антивірус mcafee з комп’ютера на windows 10 і 8

Розглянемо, як видалити McAfee з операційної системи Windows. Дуже часто ця програма встановлюється разом з будь-яким програмним забезпеченням, скачаним з інтернету. Користувач не знімає галочку в чекбоксі при установці основної програми, і на комп’ютері з’являється додатковий софт у вигляді McAfee Security Scan Plus, McAfee Internet Security, SiteAdvisor, Yandex.Bar, Mail.Ru Агент і ін. Часом, щоб заборонити встановлюється програмою завантажити додаткове ПО , досить просто відключити інтернет.

Незалежно від того, спеціально чи ні був встановлений антивірус, іноді можуть виникати складнощі з його видаленням. Розглянемо, як вирішити проблему засобами Windows.

Як видалити антивірус McAfee вручну: запуск дєїнсталлятора

Перш за все потрібно відключити програму. Клікніть в треї по іконці McAfee LiveSafe правою кнопкою миші і виберіть пункт «Завершення роботи» ( «Вихід» або Exit). Після цього зайдіть в меню «Пуск» і клацніть по «Панелі управління». У вікні знайдіть розділ «Програми та засоби», виберіть «Видалення програм».

У списку встановлених програм знайдіть антивірус McAfee. Клацніть правою кнопкою миші по назві програми і виберіть в меню, що з’явилося «видалити / змінити». Це запустить деинсталлятор. Вам необхідно слідувати його інструкцій (див. Фото).

На жаль, видалення антивіруса McAfee на цьому не закінчується. Деякі файли і папки не хочуть віддалятися автоматично, і необхідно перевірити їх наявність в системі. Для цього перейдіть в системний розділ диска (як правило, це диск С). Зайдіть в папку Program Files (іноді це Program Files (х86)) і видаліть директорії, в імені яких є МакКафе. Клікайте по ним правою кнопкою миші і вибирайте «видалити» (див. Фото).

Тепер чистимо реєстр. Клікніть в панелі завдань «Пуск» і в рядку пошуку наберіть «regedit». Натисніть Enter. У редакторі реєстру натисніть Ctrl + F, в рядку «Знайти» введіть «McAfee» і натисніть «Знайти далі». Видаліть всі знайдені записи, які стосуються МакАфі (клік правою кнопкою -> “вилучити”).

Перевіряємо, чи не залишилися в системі драйвери МакАфі. Відкриваємо З: Windows – System32 – drivers. Прибирати потрібно все файли:

  • mfeapfk.sys;
  • mfeavfk.sys;
  • mfebopk.sys;
  • mfeclnk.sys;
  • mfehidk.sys;
  • mferkdet.sys;
  • mfewfpk.sys.

Це повний список файлів, які можуть залишитися. Так відбувається процес видалення антивіруса McAfee на Windows 10 стандартними засобами. У Windows 8 все точно так же.

Видалення за допомогою утиліт-дєїнсталлятора

Навряд чи вам захочеться чистити систему від файлів вручну. Тоді як видалити антивірус McAfee з ноутбука повністю? Для цього можна скористатися спеціальними ПО. Вони зручні тим, що здійснюють пошук і видалення всіх файлів, що належать видаляється програмі, самостійно. Чистку системи можна виконати за допомогою Revo Uninstaller, Uninstall Tool, Uninstall Tool, Jv16 PowerTools. Розглянемо утиліту для видалення програм Jv16 PowerTools.

Це відмінна утиліта для видалення будь-яких програм. Портативна версія даного ПЗ зручна тим, що не вимагає установки. Потрібно лише розпакувати архів, і можна запускати програму. У Windows 8 її необхідно запускати з правами адміністратора, інакше програма може не запуститися. З Windows 10 таких проблем бути не повинно. При першому запуску вона зробить діагностику системи. Це займе не більше пари хвилин. Виберіть «Повна деінсталяція програм» (див. Фото).

Утиліта зробить сканування Windows для визначення вже встановлених програм. Знайдіть у списку McAfee LiveSafe, поставте галочку зліва в чекбоксі і натисніть «Деінсталювати» (див. Фото).

Jv16 PowerTools видалить всі файли, пов’язані з антивірусом. На цьому деінсталяція МакАфі завершена. Залишилося провести очистку комп’ютера. Для цього натисніть «закрити» і на головному екрані програми виберіть «Очищення і виправлення комп’ютера» (див. Фото).

Виберіть «Нормальний спосіб сканування системи», поставивши повзунок на другий розподіл зверху. Натисніть «Старт» (див. Фото).

Протягом декількох хвилин програма виконає сканування системи на наявність помилок і запропонує їх виправити. Коли з’явиться звіт, виберіть пункт меню «Вибрати» – «Все». У чекбоксах з’являться галочки. Натисніть «Виправити» (див. Фото).

З’явиться вікно, в якому утиліта запропонує стиснути реєстр після перезавантаження Windows. Погоджуйтеся. Після закінчення натисніть «Закрити». При виході з Jv16 PowerTools вас запитають, чи бажаєте ви перезавантажити комп’ютер зараз або зробите це пізніше. Виберіть варіант, який вас влаштовує. Після перезавантаження комп’ютера всі зміни вступлять в силу. Це дозволить повністю видалити необхідну програму.

Revo Uninstaller

Виберіть у верхньому меню «Деінсталятор» і знайдіть антивірус McAfee Security Scan Plus. Натисніть на нього, а потім на «Видалити» (див. Фото).

Запуститься дєїнсталлятор. На цьому видалення McAfee не закінчується. По завершенні необхідно просканувати систему, вибравши «безпечний» режим (див. Фото).

Якщо Revo Uninstaller не знайде залишків видаляється програми, з’явиться відповідне вікно, і на цьому видалення буде завершено. Якщо не вдалося McAfee видалити повністю, Рево запропонує їх вибрати і видалити. Обов’язково перезавантажте комп’ютер, щоб всі зміни вступили в силу.

Ссылка на основную публикацию