Як видалити антивірус Аваст з комп’ютера повністю?

Користуватися інтернетом без будь-яких засобів захисту – занадто ризиковане заняття в наш час. Все більше і більше поширення отримують вірусні і шпигунські програми, які ховаються за посиланнями на безкоштовну стрибка, вигідні пропозиції або цікаві новини. Користувачі намагаються убезпечити свій комп’ютер, використовуючи різні «security software» і антивіруси, одним з яких є Avast.

Чому може знадобитися видалити Аваст?

Він приваблює тим, що повністю безкоштовний. Використовуючи його в особистих цілях, вам не доведеться шукати ключі, щомісяця оплачувати рахунки за програму і підраховувати час для наступного переказу коштів. Однак, якщо ви не задоволені роботою додатка Аваст і бажаєте його повністю видалити, то з цим можуть виникнути деякі складності. Може виникнути законне питання – чому ж так відбувається? Справа в тому, що даний антивірус залишає після себе безліч «хвостів», як в реєстрі, так і в особистих документах. Ці хвости найкраще видалити, щоб уникнути конфлікту з іншими антивірусними програмами та засмічення комп’ютера.

Видалення за допомогою стандартних засобів Windows

Даний метод вимагає від себе чищення реєстру, тому для недосвідчених користувачів може здатися занадто клопітно. Але якщо ви не боїтеся труднощів або не хочете користуватися сторонніми програмами для видалення Avast’а, то він підійде вам ідеально.

Отже, спочатку заходимо в стандартна програма Windows для видалення програм. Для цього тиснемо «Пуск», згодом «Панель управління», знаходимо службу «Програми» і натискаємо на рядок під нею, яка називається «Видалення програми». Відкриється вікно зі списком всіх встановлених на вашому комп’ютері програм, драйверів і т. Д. Шукаємо в цьому списку наш антивірус Аваст (він буде тут називатися «avast Internet Security») і клацають по ньому 2 рази лівою кнопочкою миші. Відкриється спеціальна утиліта, в якій нам потрібно вибрати найостаннішу вкладку «Видалення» і натиснути на кнопочку «Далі». Активується процес видалення, в кінці якого вас попросять перезапустити комп’ютер. Погоджуємося і приступаємо до чищення реєстру після перезавантаження.

Щоб потрапити в меню реєстру, викликаємо рядок «Виконати». Це можна зробити натисканням клавіші Win + R (перша знаходиться між кнопок Ctrl і Alt). Друкуємо в ній фразу «regedit» і натискаємо Enter. У вікні реєстру виділяємо пункт «Комп’ютер», а потім наводимо курсор на вкладку «Правка» і натискаємо по пункту меню «Знайти». У що з’явилася пошуковому рядку вводимо слово «avast» і натискаємо по кнопочки «Знайти далі». Пошукова служба знайде вам записи реєстру, що залишилися після антивіруса Аваст, їх-то вам і потрібно видалити. Повторювати дії з пошуком потрібно до тих пір, поки в реєстрі від нього не залишиться ніяких слідів.

Видалення за допомогою сторонніх додатків

Для тих, хто не хоче морочитися з реєстром, є більш зручний спосіб деінсталяції. Справа в тому, що розробниками Avast’a була створена спеціальна утиліта, яка повністю видалить антивірус не залишаючи за собою ніяких слідів. Завантажити цю програму можна по спеціальному посиланню з офіційного сайту https://www.avast.ru/uninstall-utility. У ній знаходиться як сам файл-інсталятор, так і коротка інструкція по його застосуванню.

Ще одним варіантом можуть стати спеціальні сторонні програми-деинсталлятори, наприклад, Revo Uninstaller. У ньому так само, як і в стандартній службі Windows будуть перераховані всі встановлені додатки, серед яких вам потрібно знову знайти Аваст. Відкриється утиліта з вкладкою видалення, однак по завершенню цього процесу вам потрібно відкласти перезавантаження комп’ютера. Замість цього ви повертаєтеся у вікно Revo Uninstaller’а, відзначаєте галочкою пункт «Високий рівень» і натискаєте кнопочку «Сканувати». По завершенню сканування програма покаже вам всі записи реєстру, що залишилися після видалення. Стираємо їх, натискаємо «Далі» і бачимо список файлів, які залишив після себе антивірус. Точно так же видаляємо їх все, перезавантажуємо комп’ютер і радіємо з того, що остаточно очистили його від присутності цієї антивірусної програми.

Ссылка на основную публикацию