Як вибрати принтер для домашнього та офісного використання

Сучасні виробники пропонують на вибір великий асортимент друкуючої оргтехніки, в результаті чого вибір принтера є досить складною справою, яке вимагає відповідального і серйозного підходу. Пропоновані моделі відрізняються один від одного цілим рядом характеристик, зокрема, призначенням: одні моделі ідеальні для домашнього застосування, інші – для офісного.

Щоб зрозуміти, як вибрати принтер для домашнього чи офісного використання, вам буде потрібно визначитися між лазерних і струминних пристроєм, кольоровим і монохромним (чорно-білим), а також вивчити цілий ряд технічних параметрів.

Як правильно вибрати принтер

Плануючи придбати новий принтер для офісу або будинку, для початку зробіть вибір між пристроєм з лазерною технологією друку і струменевого. Перший коштує дорожче і споживає більше електроенергії, але вартість одного надрукованого листа обходиться в середньому дешевше в порівнянні з струменевим девайсом (якщо не брати до уваги СНПЧ). При цьому можна не боятися, що фарби з часом застигнуть, т. К. В лазерної моделі використовується порошок (тонер).

Струменевий принтер є більш доступним в плані вартості, але, якщо їм довго не користуватися, то доведеться зіткнутися з проблемою засохлих фарб. У деяких модифікаціях це призведе до заміни картриджа, в інших – голівки. У струйника при цьому є великий плюс, що полягає у відносно простий заправці витратного матеріалу.

Крім того, вибираючи принтер для друку документів, вам буде потрібно зробити вибір між чорно-білим і кольоровим пристроєм. Більшість струменевих принтерів відносяться до кольорових, правда, чорнило у них закінчуються досить швидко і висока ймовірність висихання головки і як наслідок – проблема з якістю зображення. Кольоровий лазерний девайс коштує дорого і більше підходить для друку кольорових бланків та документів ніж, для фотографій. Монохромний варіант може виявитися вдалим, якщо вам потрібно роздруковувати виключно чорно-білі тексти.

Найважливіший момент при виборі принтера це витратні матеріали. Принтери, як правило, продаються за собівартістю, а основний дохід виробників становить продаж оригінальних картриджів до них. Якщо ви не готові щоразу купувати нові картриджі і хочете заощадити на експлуатації, ознайомтеся з нашими рекомендаціями щодо вибору конкретних моделей.

Як вибрати принтер для будинку

Знайти кращий принтер для будинку проблематично, але все ж можливо. Серед відомих моделей для побутового користування можна виділити Brother HL-1110R, Epson L120, Canon PIXMA iP2840, Canon LBP6030, HP P1102 і деякі інші. Багато з них мають практично ідентичну конструкцію, будучи при цьому надійними і простими у використанні девайсами. Як правило, основними критерієм вибору домашнього принтера є розмір і можливість самостійної заправки картриджа. Щоб підшукати надійний і недорогий домашній принтер, який підійде і для школи, ознайомтеся з рекомендаціями:

 • МФУ. Брати багатофункціональний пристрій, який включає в себе принтер, ксерокс і сканер, краще не варто. У домашніх умовах частіше потрібен саме принтер, ніж інші пристрої. Крім того, в разі поломки сканера, в ремонт доведеться віднести пристрій цілком.
 • Струменевий. Є найдешевшим і одночасно єдиним варіантом, якщо вам необхідна друк фотографій. Основний його недолік полягає в використанні чорнила, які часом засихають. В такому випадку картридж підлягає заміні, а його вартість нерідко становить більше половини ціни самого пристрою. Тому вибирати струминну оргтехніку потрібно лише в тому випадку, якщо ви збираєтеся використовувати її постійно (хоча б один раз в тиждень).
 • Лазерний. В якості домашніх принтерів більше підходять чорно-білі пристрої. Купівля такого варіанту обійдеться трохи дорожче струминного, але постійно використовувати його необов’язково. Швидкість друку, як правило, вище, ніж у струминного аналога. Тільки підберіть модель з нечипованних картриджем або уточніть можливість обходу блокувань.

Наші рекомендації

Brother HL-1110R

Компактний Brother HL-1110R – це економічне рішення для дому. Модель здатна забезпечити прийнятну швидкість друку з гарною якістю відбитків. Швидкість друку може досягати до 20 стор. / Хв. Складаний лоток розрахований на 150 аркушів паперу. Обсяг пам’яті становить 1 МБ. До особливостей вироби відносяться безшумна робота в режимі очікування, наявність вбудованого стабілізатора напруги, роздільні фотобарабан і тонер-картридж. Остання особливість дозволяє знизити витрати на друк.

 • Основні плюси: компактність, можливість самостійної заправки і обнулення лічильників тонера і барабана, хороша продуктивність, прийнятна вартість, відносно невисокий рівень шуму.
 • Основні мінуси: невелика ємність картриджа, відсутність USB-кабелю, який купується окремо, немає функції прямого друку.

Canon PIXMA iP2840

Відносно невелика і компактне принтер, яке ідеально підходить як для дому, так і невеликого офісу. Має 4-кольорову струменевий друк з максимальним форматом друку A4 і розміром відбитка до 216х356 мм. Лоток для паперу відносно невеликий – вміщує всього 60 аркушів. Ресурс кольорового картриджа розрахований на 180 сторінок. Є підтримка операційних систем Windows, Mac OS.

 • Основні плюси: дешевий, є можливість самостійної заправки, прийнятну якість друку, компактність, легкість.
 • Основні мінуси: дорогі витратні матеріали, відносно невеликий лоток для паперу, друкує з полями.

Купувати цей принтер рекомендуємо тільки в тому випадку, якщо ви на 100% впевнені, що вам потрібна кольоровий друк.

Як вибрати принтер для офісу

Офісні принтери відрізняються від домашніх підвищеним ресурсом і високою швидкістю друку. Щоб зроблене придбання прослужило як можна довше, вибір принтерів для офісу з великим ресурсом повинен здійснюватися грунтовно.

Бажано, щоб апарат не був якимось ексклюзивом на який немає запчастин ні в одному сервісному центрі вашого міста. Заправка картриджа повинна бути максимально простою і без підводних каменів, таких як чіпи або інші блокування до яких ви заздалегідь не готові. Інакше можна витратити багато грошей на покупку витратних матеріалів до таких пристроїв. Можливості друку повинні бути максимально широкими, а ціна апарату – прийнятною. Основні критерії:

 • технологія друку. Кращим для офісу варіантом вважається оргтехніка з лазерною технологією друку, а не струменевого. Це обумовлено низькою собівартістю надрукованої сторінки і високою швидкістю роботи. Звичайно, можна знайти сучасний струменевий девайс з високою продуктивністю, але він за вартістю він може виявитися більш дорогим, ніж лазерний аналог. Тому останній вважається оптимальним і економічним варіантом для офісу.
 • продуктивність. Даний параметр говорить про те, скільки сторінок пристрій може надрукувати за один місяць. Віддайте перевагу модифікації, здатні роздруковувати від 10 до 30 тис. Сторінок / місяць.
 • Ресурс картриджа і можливість перезаправлення. Ці два фактори відіграють не менш важливу роль, ніж інші. Чим більшим ресурсом володіє витратний матеріал, тим нижча собівартість друку однієї сторінки. Добре, якщо одного картриджа вистачить на 3 тис. Відбитків, в іншому випадку заощадити у вас не вийде. Бажано, щоб була можливість перезаправлять його. На жаль, виробники оргтехніки не хочуть, щоб користувачі могли самостійно перезаправлять картриджі, але більшість моделей принтерів ви зможете заправити в сервісних центрах вашого міста. Головне, не купити техніку з якою місцеві умільці незнайомі.
 • Наявність Wi-Fi і порту Ethernet. Технологія бездротового підключення дуже зручна, т. К. С її допомогою ви зможете здійснювати управління девайсом віддалено з ПК. Що стосується Ethernet, то його наявність дозволяє підключити оргтехніку до мережі, щоб кожен комп’ютер офісу мав до нього доступ.
 • Дуже корисно було б проконсультуватися з фахівцями у яких плануєте заправляти і обслуговувати ваш новий принтер, т. к. деякі спеціалізуються на конкретних брендах, інші не працюють (або не вміють) працювати з якимись виробниками. Ви повинні заздалегідь розуміти хто заправить і відремонтує новий пристрій.

Наші рекомендації

HP LaserJet P2035

Монохромний принтер HP LaserJet P2035 є дуже популярним лазерним офісним принтером, здатним друкувати до 30 стор. / Хв. Крім того, з його допомогою можна виводити роздруківки різних розмірів від конвертів до паперу Legal 216 × 356 мм. Місячний ресурс досягає 25 тис. Аркушів А4. Оригінального картриджа вистачить при щільності заповнення 5% на 2300 аркушів (максимум).

 • Основні плюси: продуктивність, надійність, наявність декількох варіантів підключення і швидкого переходу в режим готовності (близько 8 секунд), легкість заміни витратних матеріалів, є режим економії тонера, можна безпосередньо підключити до мережі. Картридж для HP P2035 ви зможете заправити в будь-який “підвальній майстерні” або навіть самостійно, скориставшись нашою інструкцією.
 • Основні мінуси: трохи дорогий, користувачеві скаржаться на проблему з драйверами (ПО), відносно невеликий ресурс картриджа, але є варіант підвищеної ємності.

Canon MAXIFY IB4140

Кольоровий струменевий принтер Canon MAXIFY IB4140 відрізняється простотою у використанні і хорошою функціональністю. Девайс дозволяє друкувати як текст, так і зображення хорошої якості, що стало можливим завдяки високої чіткості і яскравою передачі кольору. Є підтримка сервісів «Віртуальний принтер Google», Apple AirPrint (iOS). А додаток Canon PRINT для управління на відстані з мобільного пристрою – робить друк зручніше і простіше. Здійснити підключення до оргтехніки можна навіть при відсутності мережі Wi-Fi.

 • Основні плюси: надійність, низькі експлуатаційні витрати, гарна якість відбитків, впровадження хмарних технологій.
 • Основні мінуси: трохи габаритний, бажано завжди купувати оригінальні витратні матеріали.

висновки

Таким чином, на підставі оглядів можна зробити висновок, що одні пристрої оптимальні більшою мірою для домашнього використання, інші – для офісного. Вибирати апарати для друку потрібно не поспішаючи, щоб зроблена покупка не стала марною тратою грошей. Ретельний і грамотний підхід з урахуванням всіх нюансів і технічних параметрів допоможе зробити більш вигідну покупку, яка може багато друкувати при низькій собівартості одного надрукованого листа.

Ссылка на основную публикацию