як вибрати процесор для комп’ютера

Якщо ви не знаєте, як вибрати процесор для комп’ютера то буде не зайвим прочитати цю статтю. Вона зможе вам допоможе вибрати виробника визначитися з потрібним швидкодією і підібрати ціну за вашим фінансовим можливостям.

Процесор – це «мозок» комп’ютера, стрижневий елемент його апаратного забезпечення. Недосвідчені користувачі помилково називають «процесором» системний блок, хоча підстави для цього помилкового назви, звичайно, є, адже від процесора залежить робота комп’ютера в цілому. Поряд з іншими комплектуючими (оперативною пам’яттю, відкритий, материнською платою) процесор – це те, на що варто звернути увагу при покупці або у роботі персонального комп’ютера.

Основні критерії, якими керуються покупці процесорів – це виробник (Intel або AMD), кількість ядер, тактова частота і продуктивність.

Важливою також є ціна, адже кожен хоче придбати досить потужний процесор за невелику суму.

вибір виробника

Першим пунктом у виборі процесора зазвичай значиться вибір виробника. Їх всього два, що значно спрощує вибір.

Процесори від Intel знамениті тим, що виготовляються відповідно до новітніми технологіями виробництва, вони дуже економічні і вельми розрекламовані.

Процесори від AMD завоювали популярність у власників ПК завдяки невисоким цінам та досить хорошою (як для бюджетного сегмента) продуктивності.

Обидві фірми-виробника гарантують надійність своєї продукції: шанс отримати неякісний процесор, який вийде з ладу через недовгий час – приблизно 1-2 з 1000, причому це ніяк не пов’язано з ціновою категорією (дорогі і потужні процесори псуються набагато частіше дешевих).

Визначаємося з швидкодією

Що стосується кількості ядер як однієї з характеристик процесора варто відзначити, що швидкодія комп’ютера залежить не тільки від цього. Те ж саме можна сказати про їх частоту.

Для забезпечення достатньої швидкості і потужності комп’ютера не обов’язково вибирати самий багатоядерний і високочастотний процесор. Можна посилити його роботу, підібравши інші необхідні комплектуючі, наприклад, швидкий жорсткий диск (SSD, якщо маєте в своєму розпорядженні достатню суму коштів), гарну відеокарту, якщо плануєте використовувати комп’ютер для ігор.

Якщо ж ви – невимогливий користувач, і комп’ютер використовуєте виключно для роботи, інтернет-серфінгу або перегляду фільмів, керуватися при виборі процесора кількістю ядер і їх частотою безглуздо.

ціновий діапазон

За співвідношенням «ціна / продуктивність» сучасні процесори діляться на 3 категорії.

1. Бюджетні процесори.

Ціновий діапазон – від 966 (Intel Celeron 420) до 3863 гривень (AMD FX-6300). Співвідношення «ціна / продуктивність» варіюється від 424 до 1595, що є безсумнівним плюсом бюджетних процесорів.

Кращі представники цього сегмента – Intel Celeron G1820, завдяки вбудованій відеокарті відповідний для сучасних ігор на мінімальних і іноді середніх графічних налаштуваннях; AMD ATHLON II X2 255, що задовольняє майже будь-які запити сучасного користувача, а при наявності відповідної відеокарти придатний і для ігор.

2. Процесори середнього рівня.

Ціновий стелю – 7799 гривень. Показують відмінні результати в тесті продуктивності (не нижче 19,8). Більшість з них оснащені вбудованою відеокартою.

Кращі представники – чотирьох ядерні ATHLON II X4 750K і A8-6600K від AMD, ідеальні для складання універсального ПК, що дозволяють використовувати його як для звичайних завдань, так і для ігор, іноді навіть на максимальних налаштуваннях.

3. Потужні процесори.

Підходять для завзятих геймерів, які серйозно ставляться до свого хобі і готові вкладати в нього чималі гроші, а також для пересічних користувачів, що задаються метою мати не просто настільний ПК, а потужну машину, під силу якої будь-які завдання.

Ціна відповідає потужності цих процесорів – від 8272 до 38481 гривень! В основному це продукція Intel, варто виділити чотирьох ядерний Intel Core i7-4770, який призначений для обладнання ігрових машин, а також надпотужний шестиядерний Intel Core i7-3970X, найбільш дорогий в цьому сегменті.

Для спеціалізованих комп’ютерів і певних завдань (зокрема, обробки відео) підійде також восьми ядерний FX-8350 від AMD.

Саме співвідношення ціни і продуктивності фахівці рекомендують як основний критерій вибору процесора. Воно дозволяє одночасно вибрати потрібний по потужності варіант і не переплатити при цьому.

Так, найпотужніші процесори з третьої категорії показують найкращі результати в тестах продуктивності (50-95), але в той же час їх співвідношення «ціна / продуктивність» вкрай низько.

Якщо вам потрібен універсальний домашній комп’ютер, краще всього вибирати з середнього цінового сегмента, так як ці процесори забезпечують оптимальну продуктивність ПК і не вимагають особливих витрат.

Ссылка на основную публикацию