Як вибрати процесор для ігрового комп’ютера

Сучасні комп’ютери мають безліч складових, але однією з найголовніших є центральний процесор (CPU). Ця деталь відповідає за численні обчислення і виконання команд. Не кожен користувач знає, як вибрати процесор для ігрового комп’ютера, тому в цій статті ми детально обговоримо даний важливе питання.

Характеристики

Ядра і частоти

Тактову частоту процесора прийнято вимірювати в гігагерцах (ГГц) і чим цей параметр більше, тим краще. Чим більше гігагерц, тим більше операцій за секунду зможе виконати проц. Говорячи грубо, екземпляр з частотою 3,2 Гц буде краще, ніж 2,8 Гц. Але це не завжди так, багато що залежить від моделі і кількості ядер в CPU.

Ще на початку 2000-х років не існувало багатоядерних процесорів, всі вони були одноядерними. Але минав час, прогрес не стояв на місці, з’явилася можливість впроваджувати в кристал спочатку 2 ядра, а потім 4,6, 8 і більше. Чим більше ядер в вашому проце, тим краще, це означає, що він зможе справлятися з великою кількістю програм, не втрачаючи при цьому свою швидкодію.

Цікавий факт! У лабораторних умовах інженери змогли створити процесор від 1000 ядер, він здатний виконувати 1,78 трильйонів операцій в секунду!

Сокет і споживана енергія

Сокет це роз’єм на материнській платі, куди поміщається сам процесор. Сокетів є безліч (1150, тисячі сто п’ятьдесят одна, 2011 у Intel; AM3 +, FM2 у AMD). Важливо розуміти головний принцип, процесор і материнська карта повинні мати ідентичний сокет, наприклад, якщо у вас екземпляр з сокетом тисячу сто п’ятьдесят одна, то і материнська плата для нього потрібна з таким же сокетом. Все це можна дізнатися або у продавця в магазині, або почитавши характеристики деталі.

Якщо ви ще не знаєте, що придбати – ноутбук або комп’ютер, то вивчіть наші рекомендації тут.

Хочете зібрати ігровий ПК, але грошей не так багато? Просто прочитайте наш матеріал – 

Також важливим параметром є споживана потужність CPU. Прості проц, які створені для легких мультимедійних завдань, можуть мати потужність в 65 – 95 Ватт. Серйозні багатоядерні “монстри” можуть мати потужність 125 – 165 Ватт. Необхідно, щоб ваш блок живлення мав прийнятний запас потужності. Наприклад, якщо у вас БП 400 Ватт, то його буде мало для процесора з потужністю 125 Ватт, тому що крім нього енергія буде йти і на відеокарту, материнську плату, вінчестер і інші деталі.

Шина і кеш

Шина є також важливою характеристикою CPU, вимірюється цей параметр також в гігагерцах. Чим «ширше» шина, тим більше інформації зможе передаватися по ній до процесора. Тут той же принцип, що і вище, чим більше цей параметр, тим краще.

Також в процесори вбудовується блок з високошвидкісною пам’яттю, зроблено це з метою підвищення продуктивності. Розрізняють три типи кешу пам’яті:

  1. L1 – кеш першого рівня має невеликий об’єм (від 8 до 128 Кб), але найбільш швидкої пам’яті.
  2. L2 – кеш другого рівня має більш істотний обсяг (від 128 Кб до 12 Мгб), але дана пам’ять поступається за швидкістю кешу 1-го рівня.
  3. L3 – кеш третього рівня представлений не у всіх CPU, іноді він може бути відсутнім. Він виділяється тим, що має найбільший обсяг пам’яті.

інтегрована графіка

В останні кілька років стали дуже популярні CPU з вбудованим графічним чіпом (APU), тобто покупець отримує дві деталі в одній: сам процесор і відеокарту. Таке рішення підійде для людей, які хочуть заощадити, не купуючи дорогу відеокарту, ви зможете грати в ігри на низьких-середніх налаштуваннях.

Дана стаття допоможе вам підібрати хорошу продуктивну відеокарту – 

Якщо вам не вистачає знань при виборі оперативної пам’яті, то наші корисна стаття допоможе вам!

підсумки

Як ви змогли помітити, центральний процесор має ряд важливих характеристик, які варто враховувати при покупці. Якщо ви вирішили зібрати комп’ютер для ігор, то економити на CPU не варто. Сучасні ігри мають просунуту графіку і фізику, щоб не спостерігати гальм і зависань, варто витратитися на продуктивний екземпляр з 6 – 8 ядрами. Для простих завдань цілком зійдуть 2-х ядерні моделі.

Ссылка на основную публикацию