як вибрати оперативну пам’ять

У даній статті порушено важливий елемент такої як пам’ять «RAM» вашого ПК, також наводяться невеликі поради та рекомендації.

Оперативна пам’ять – це важливий для правильної і швидкої роботи елемент.

Оскільки безпосередньо залежить від неї, то тут наводяться характеристики, про які потрібно пам’ятати, при придбанні оперативної пам’яті.

Вибираємо оперативну пам’ять

Перш за все, вирішите для себе – як буде використовуватися комп’ютер.

Для офісної роботи цілком вистачить 1 – 4 ГБ оперативної пам’яті.

З таким обсягом можна цілком швидко працювати, користуватися інтернетом, дивитися фільми, слухати музику і т.д.

Якщо ж комп’ютер збирається для ігор, то розмір буде варіюватися як мінімум від 4 ГБ і вище.

Про те, скільки споживається пам’яті при роботі різних процесів комп’ютера, а також як це подивитися читаємо ось тут.

Для того щоб подивитися обсяг встановленої ОЗУ, то для цього робимо подвійний клік лівою кнопкою миші по ярлику на робочому столі «Мій комп’ютер». У вікні, у верхній його частині вибираємо вкладку Властивості системи, після чого відкриється наступне вікно з основними відомостями.

З іншого боку, якщо процесор – Pentium 3 – немає сенсу ставити великий обсяг пам’яті, процесор просто не зможе використовувати весь обсяг оперативної пам’яті.

Якщо на комп’ютер буде встановлюватися система розрядністю х32, більше 3 ГБ вона використовувати не зможе.

Отже, параметри

  • Тактова частота

Це частота, з якою оперативна пам’ять звертається до центрального процесора. Значить, чим вона, частота, більше, тим швидше працює комп’ютер.

  • Обсяг пам’яті

Це ті самі 128, 256, 500, 1000 МБ і закінчуючи кількома десятками ГБ, які вказуються в характеристиці комп’ютера. Це обсяг пам’яті, який оперативно використовується при роботі програм, тобто чим цей обсяг більший, тим більше можна навантажувати комп’ютер, не побоюючись, що останній може почати «гальмувати».

  • Тип пам’яті

Подивіться в інструкцію до материнської плати – там обов’язково вказується тип використовуваної оперативної пам’яті – DDR, DDR2, DDR3. Всі типи різні за розміром, тому, якщо материнська плата розрахована на роботу з одним типом, інший тип оперативної пам’яті просто не вийде вставити в роз’єм.

Зроблено це для того, щоб при поломки материнської плати доводилося купувати нові і процесор, і оперативну пам’ять.

  • Порада

Не рекомендується вставляти оперативну пам’ять «на гарячу», тобто не варто додавати планки без переустановлення системи.

Комп’ютер почне гальмувати. Не відразу, але система почне плутатися. При установці система розраховує сама себе на певну «оперативку», а якщо планку пам’яті вставити після установки системи, комп’ютер буде використовувати її далеко не завжди.

Взагалі намагайтеся, щоб оперативна пам’ять складала одну планку. Якщо все-таки доводиться вставляти 2 або 3 планки, вкрай бажано, щоб вони були одного виробника, однієї частоти і одного обсягу.

  • висновок

Якщо у вас старий комп’ютер і ви вирішили збільшити ОЗУ, то, швидше за все, доведеться поміняти і все інше залізо аж до корпусу системного блоку і монітора.

Тому як все між собою взаємопов’язане тобто не можна збільшити пам’ять без заміни материнської плати, а значить і бесперебойник теж підлягає заміні тут же йде слідом відеокарта і все інше.

Але якщо ви не так давно виробляли вже повний «Апгрейд», то тоді можливо, що то одне замінити на більш потужне не чіпаючи інше з наступних комплектуючих.

Ну а якщо 5 років ні чого не оновлювалося, то доведеться розщедритися, ціна буде залежати від тих цілей, які ви плануєте покладати на ваш ПК.
Я ж на цьому поки обмежуся.

Ссылка на основную публикацию