Як вибрати ноутбук для дому

На жаль, далеко не всі мають можливість встановити вдома кілька комп’ютерів для кожного члена сім’ї, а користуватися одним пристроєм, як-то теж не з руки. Адже, на те персональний комп’ютер і називається персональним, щоб кожен користувач мав конфіденційний доступ до своїх даних. Почасти, дану проблему вирішує багато користувачів режим Windows, і все ж, користуватися одним ПК, м’яко кажучи, незручно. Частково вирішити проблему може придбання ноутбука.

Ноутбук, нічим не поступається персонального комп’ютера, і в той же час має компактний розмір. Людина може скласти пристрій і помістити його в ящик шафи або сумочку для ноутбука. Отже, як вибрати ноутбук для дому?

Переваги та недоліки ноутбука

Як вже можна зрозуміти з вищеописаного, головна перевага ноутбука полягає в його компактності. Крім того, що цей пристрій не займає багато простору, ноутбук портативний, його без особливих зусиль можна переносити на навчання або роботу.

На жаль, у ноутбуків досить багато недоліків. По-перше, компактні розміри накладають обмеження на швидкість роботи пристрою. Важко вмістити в тонкому, легкому корпусі, високу продуктивність. По-друге, все з тієї ж причини компактності, ноутбуки зазнають труднощів з охолодженням. Зазвичай в цьому пристрої використовується один або два вентилятори, всі інші комплектуючі мають пасивне охолодження. Останнім недоліком можна вважати складності в самостійному технічному обслуговуванні. Щоб почистити або замінити якусь деталь, людині доведеться звертатися в сервісний центр.

Діагональ і дозвіл екрана ноутбука

Без сумнівів, екран є найважливішою деталлю, на яку слід звернути увагу. Зараз, на ринку портативної техніки присутні пристрої як з маленьким екраном і таким же низьким дозволом, так і навпаки, занадто великі екрани з надмірно високою роздільною здатністю.

Збалансованим варіантом, можна вважати екран в 15 – 19 дюймів. Працювати з діагоналлю менше 15 дюймів буде незручно, ладно ще дивитися фільми і набирати текст, а ось для роботи з Photoshop або іншими редакторами, даної діагоналі, безумовно, мало. Що стосується дозволу, покупець може вибрати 1366х768 і вище. Занадто високий дозвіл, призведе до значних витрат батареї і зниження автономності, якщо це критично для користувача.

процесор пристрою

Як і в будь-який портативної техніки, процесор є однією з основних деталей в комп’ютері. На жаль, дуже часто, ноутбуки мають слабкий процесор. Пов’язано це з тим, що продуктивний процесор, в компактному корпусі, досить складно охолоджувати.

Іншими словами, покупець отримує повільне пристрій по відношенню до стаціонарного комп’ютера. Навіть якщо в ноутбуці встановлена ​​дискретна відеокарта, і пристрій непогано справляється з іграми, сам інтерфейс як і раніше буде працювати дуже повільно. Відкриття додатків і файлів, може тривати від кількох секунд до хвилини.

При виборі ноутбука, слід звернути увагу, щоб у нього було як мінімум чотири ядра, кожне з яких мало частоту не менше 2 ГГц.

Інший, не менш важливою особливістю є наявність 64 бітної архітектури. Справа в тому, що без підтримки процесором даної архітектури, на ноутбук неможливо встановити 64 бітні операційні системи. Хоча зараз практично всі ноутбуки мають 64 бітної архітектурою.

Тип і обсяг оперативної пам’яті

Відносно недавно з’явився новий тип пам’яті DDR4, відповідно, цілком розумно купити ноутбук з більш новим типом пам’яті, крім того, при необхідності замінити або додати ОЗУ, у покупця можуть виникнути проблеми, якщо в його пристрої буде використовуватися старий тип пам’яті.

Що стосується обсягу, на даний момент, купувати ноутбук, як і будь-яке інше обчислювальний пристрій, менше ніж з чотирма гігабайтами оперативної пам’яті, просто не має сенсу. Взяти, наприклад, операційну систему Windows 7 – 10. Мінімальні параметри тільки для запуску даної системи складають два гігабайти оперативної пам’яті, а ще ж потрібно мати достатній обсяг пам’яті для комфортної роботи програм.

Жорсткий диск або SSD

Для зберігання медіафайлів, в ноутбуках використовується два типи накопичувачів, жорсткий диск і так званий твердотільний SSD. Без сумнівів, SSD, звичайно ж, зручніше, ніж традиційний ЖД, адже на відміну від останнього, SSD не має рухомих механізмів, а значить, не видає шуму і більш стійкий до транспортування. Крім того, SSD значно виграє в швидкості роботи.

Очевидно, що у даної технології повинні бути і мінуси. По-перше, SSD значно дорожче магнітного накопичувача, а по-друге, він має обмежене число записи. Іншими словами, зношування та ймовірність виходу з ладу SSD вище, ніж у звичайного жорсткого диска.

Обсяг пам’яті, кожен користувач вибирає самостійно, кому-то обсяг жорсткого диска важливий, а для кого-то він не має значення. Золотою серединою можна вважати 500 гігабайт дискового простору.

Відеокарта в ноутбуці

Якщо людина не збирається грати у відеоігри, даний параметр, для нього не має жодного значення, проте, якщо ноутбук купується для дитини, все ж слід приділити уваги на характеристики графічної системи пристрою.

Перш за все, слід купувати ноутбук з дискретною відеокартою, і справа тут не тільки в продуктивності, але і в надійності. Досить часто, у ноутбуків «відвалюється» чіп вбудованої відеокарти. Так називається втрата контактів чіпа з материнською платою в результаті його постійного сильного нагріву, який викликаний тривалою роботою ресурсоємних додатків (наприклад, ігри з реалістичною графікою).

Ремонт даної поломки коштує дуже дорого. Тому, якщо планується грати на ноутбуці, то краще купити ноутбук з дискретною відеокартою.

Ноутбук з вищепереліченими параметрами, обійдеться покупцеві в більш ніж прийнятну суму. Крім того, технічні характеристики пристрою, будуть задовольняти більшості вимог користувача.

Ссылка на основную публикацию