Як вибрати монітор для комп’ютера щоб не втомлювалися очі

Як вибрати монітор для комп’ютера

Добрий день друзі, я вже розповідав при монітори в статті «Рідкокристалічні монітори, їх вплив на зір», сьогодні я вирішив продовжити тему рідкокристалічного монітора (ЖКМ), в ній я розповім, як вибрати монітор рідкокристалічний? Як я вже згадував, в рідкокристалічних моніторах зображення формується за допомогою так званих рідких кристалів.

Універсальний ЖКМ навряд чи коли ні будь з’явиться. Променевої монітор використовувався практично для всіх комп’ютерних робіт. Те до кристалічному монітора потрібен особливий підхід.

Як вибрати монітор для розв’язання

Вибирати його треба виходячи з суворо практичних цілей. Для текстових робіт, перегляду фільму, грати в 3D комп’ютерні ігри, складні роботи з фотошопом і багато інших.

У різних рідкокристалічних моніторів різний дозвіл екрана. Виражається воно пікселями, це дрібні точки екрану. Знаходяться вони по вертикалі і горизонталі. Найпоширеніші дозволу – це 1920х1080, 1600х900, 1280х1024, 1280х720, 800х600.

Крім того, дозвіл визначається по діагоналі в дюймах. Буває 17, 19, 20, 22, 23, 24, 27. Може бути і більше, але це вже частіше на ЖК телевізорах. У мене наприклад монітор 27 дюймів. На початку було незвично, потім звик. Здається, що такий розмір і повинен бути. Мені наприклад з таким розміром дуже зручно.

Взагалі розмір 27 д. Більше підходить перегляду фільмів і текстових даних, для ігор вам підійде в межах 19 – 22. Тут зайві розміри тільки будуть заважати. Не зручно маневрувати в грі.

У чому виражається піксель? Це відстань від центру одного пікселя, до центру іншого. Взагалі, чим менше піксель, тим картинка реалістичніше. Букви тексту не в якому разі не повинні розпливатися. Це дуже шкідливо вашим очам. Тому, чим більший монітор, тим більше у нього повинно бути пікселів.

Взагалі, коли багато пікселів, літери зазвичай зменшуються. Люди при цьому часто щурятся, це теж дуже шкідливо очам. У цьому випадку раджу збільшити розмір букв. Іншими словами монітор треба вибирати виходячи з вашого зору. Головне, що б було комфортно очам користувача, тобто вас.

Як вибрати ЖК монітор по контрастності і куту огляду

Крім того у всіх моніторів є таке поняття, як контрастність. Чим вище контрастність, тим більше яскравості на екрані. І навпаки. Спочатку з великою контрастністю дивитися приємніше. Все таке яскраве, красиве. Але потім швидко втомлюються очі.

Велику контрастність ставлять переглядаючи фільми. Граючи в ігри, її треба зменшити. При наборі тексту, контрастність взагалі повинна бути невеликою. Так комфортніше очам.

Також, ніж ви ближче до монітора, тим контрастність повинна бути менше. Що б очі не втомлювалися. При яскравою контрастності краще відображається – чорний колір, при низькій – сірий. Взагалі контрастність – це відношення чорних і білих квітів. Задовільною контрастність вважається 250: 1, непоганий 300: 1, відмінною 400: 1.

Ще у ЖК монітора існує таке поняття, як кут огляду, чим він більший, тим монітор якісніше. У променевих моніторів таке поняття відсутнє. Говорячи простою мовою, коли ви дивитеся на екран під прямим кутом, картинка якісна, під косим кутом, картинка погіршується, як би розмивається.

Це відбувається через те, що у кожного пікселя є свій центр. Ви не в змозі дивитися на всі пікселі під прямим кутом. Оптимальним вважається огляд в 160-170 градусів.

Також, існує відгук матриці, це час, за яке кристал пікселя встигає перелаштуватися, від білого, до чорного. Якщо відгук низький, зображення залишає як би хвіст. Високий відгук потрібен для перегляду фільмів і швидких ігор.

Якщо ви просто працюєте за комп’ютером, наприклад набираєте текст або подорожуєте по інтернету, високий відгук вам необов’язковий. Ви не помітите різниці. Все це тривають буквально мілісекунди.

У кожного ЖК монітора існує блок живлення. Він може бути зовнішнім і внутрішнім. Від цього залежить вага монітора. Якщо блок внутрішній, вага більший і навпаки. Але у зовнішніх блок живлення займає місце на вашому столі. Що теж незручно.

Ссылка на основную публикацию