Як встановити windows 7 з флешки?

Привіт, мої дорогі читачі!

Сьогодні ми будемо встановлювати / перевстановлювати Windows7. На жаль, ніщо не вічне під Місяцем і рано чи пізно настає момент, коли крім перевстановлення Windows нічого не допомагає, і настрою не піднімає. А часто буває і так, що Ви комп’ютер поміняли на новий, але хочете як і раніше працювати в звичному середовищі.

Але, перед тим як встановлювати заново, я вважаю своїм обов’язком звернути Вашу увагу на кілька важливих моментів. І сьогодні я дам кілька практичних порад, як перевстановити Windows максимально комфортно.

В яких випадках потрібна переустановка windows7 на комп’ютер?

Установка, а найчастіше перевстановлення операційної системи буває необхідна тільки в двох випадках:

  • комп’ютер став погано працювати, і ніякі інші засоби не допомогли усунути неполадки;
  • установка Windows на новий (інший) комп’ютер;

Пам’ятайте, що при перевстановлення Windows з комп’ютера будуть видалені програми, ігри, інформація, паролі, документи, фотографії настройки, облікові записи. Перед тим як почати переустановлення, можна зберегти дані і перенести їх на нову установку. Як це зробити – читайте в цій статті.

Які бувають види Windows 7 і які відмінності у кожної редакції? Що ставити?

Так уже повелося, що «Сімка» (як і багато інших схожі продукти від Microsoft) має кілька редакцій. Для чого це зроблено? А зроблено було в відповідності до політики ліцензування, таким чином, щоб охопити максимально можливу кількість пристроїв і отримати максимальні продажі. Наприклад, у мене ноутбук, я на ньому пишу зараз цю статтю. А у Вас є маленький нетбук, ви сидите вечорами і мої статті почитував … А у сусіда потужний комп’ютер з багатоядерним процесором, максимально можливої ​​пам’яттю і купою наворотів. Він ігроман. Відповідно, якщо поставити на всі ці пристрої наприклад Windows7 Максимальна х32, то на ноутбуці вона буде працювати нормально, на нетбуці, сильно гальмувати, а потужний ігровий комп’ютер не використовує на ній весь свій потенціал.

Звідси висновок, що універсальної редакції не буває, і для вашого пристрою найкраще брати ту редакцію, яка добре працювала на ньому до перевстановлення. Або заводську. Встановивши максимальну редакцію на невідповідний за технічними параметрами (старе) пристрій Ви через пару тижнів виявите, що воно стало гальмувати ще «краще» ніж раніше.

Спочатку розповім про те

Що таке розрядність системи (32 біт або 64біт) в Windows 7

 У інформації той же є одиниця виміру – біт. 8 біт – 1 байт, 1 кілобіт дорівнює 1024 біт і так далі. Зовсім як міліграмів, грами, кілограми … У першого американського апарату в сімдесятих роках минулого століття сів на Марс, процесор обробляв лише восьми бітні інструкції. Його «мізки» були як у ігрової приставки Денді .. Тепер в це важко повірити. Але, впорався ж. Потім з’явилися 16 бітні (ігрова приставка Sega), а пізніше 32

розрядні всім нам знайомі системи. Сучасні процесори це вже суцільно 64 бітні з підтримкою 32 розрядних додатків. Простіше кажучи – чим вище розрядність процесора, тим вища продуктивність комп’ютера, тим ефективніше він може використовувати і розподіляти свою оперативну пам’ять.

Наприклад, у вас коштує 4 гб оперативної пам’яті. А встановлена ​​на пристрій 32 біт WindowsXP, яка вміє використовувати тільки максимум 3 гб оперативної пам’яті. У цьому випадку потенціал вашого пристрою використовуються не повністю. А буває навпаки. Нетбук з 2ма гб оперативної пам’яті, на якому стоїть 64 розрядна Windows7

Максимальна, яка своїми службами забиває і без того малу оперативну пам’ять, через що пристрій знову ж гальмує. А крім служб ще ставлять антивіруси, і інші обов’язкові речі … .Получаем «висяк» в результаті ..

 Ще один висновок – розрядність системи повинна відповідати «заліза». Якщо хочете встановлювати з флешки 64 розрядну систему залізо повинно мати мінімальні для цієї системи технічні характеристики. Встановлена ​​оперативна пам’ять не повинна бути менше 4 Гб.

Чим більше додасте оперативної пам’яті, тим краще. Це один з найголовніших моментів, на який Ви повинні звернути увагу перед перевстановлення.

Йдемо далі. Не буду приводити докладні відмінності можливостей редакцій Windows7, їх багато і ця тема іншої статті. Перерахую їх умовно в порядку зростання почуття «комфорту», ​​функціональності. Знову ж-все зав’язано на «умінні» розподіляти пам’ять, кількості працюючих одночасно служб, додаткових сервісних та захисних опцій і «фішок». І на ціні 🙂 🙂 :-).

  • Windows Starter (Початкова) х32- найпростіша, мінімум служб, оформлення, і функціоналу. Підходить для нетбуків і старих ноутбуків.
  • Windows Домашня Базова (х 32, х 64), і Домашня розширена (х 32, х 64) Підходять для переважної більшості користувачів. У базовій версії правда, немає навіть можливості змінити тему робочого столу і багато чого немає.
  • Windows 7 професійна (х 32, х 64). Якщо ви працюєте системним адміністратором, у вас вдома мережу, то ця редакція для Вас.
  • І нарешті, Windows 7 Ultimate (х 32, х 64). Не підходить для старого «заліза». Але, не дивлячись на цей факт її ставлять найчастіше і на все підряд … .Ісходя з назви цієї редакції – у неї самі максимальні можливості. Але і ресурсів «з’їдає», особливо якщо 64 розрядна … До речі, можна переходити з «меншою» редакції на «велику» без переустановлення, це тема іншої статті. Тепер, коли ми визначилися з розрядністю і редакцією, переходимо до справи.

Всі знають, що Windows 7 продавалася і встановлюється з диска. Цей диск ще називається завантажувальним. Але, вже давно є пристрої, типу ультрабуків, або нетбуків, в яких відсутня привід для читання компакт-дисків. В цьому випадку нікуди не дітися-потрібно робити завантажувальну флешку з Windows7 і робити установку з неї. До того ж – з флешки установка проходить набагато швидше, так як швидкість передачі даних значно більше. Ось ми і підійшли до того

Як зробити флешку завантажувальним диском Windows 7 через програму Ultraiso?

Так, ми зробимо так, що флешка стане завантажувальним диском, потім скажемо комп’ютера, що це жорсткий диск, і з нього потрібно завантажуватися. Для цього нам знадобиться програма UltraIso, інсталяційний диск з потрібною редакцією Windows 7, і флешка місткістю 4 Гб.

Програму UltraIso можна скачати тут. Є два її варіанти портативна (її не треба ставити на комп’ютер) і звичайна. Гарна, зрозуміла кожному програма, вона дозволяє легко зробити образ диска, який ми будемо записувати на флешку. Або можна завантажити диск Windows7 в інтернеті і потім за допомогою програми UltraIso записати його на флешку. Так і зробимо. Просте копіювання образу на флешку нічого не даст.Поетому відкриваємо програму UltraIso:

Файл – Відкрити – відкриваємо папку, де лежить образ диска Windows 7

… ..и потім мишкою відкриваємо сам образ:

Потім вставляємо флешку в гніздо і заходимо Самозагрузка- записати образ жорсткого диска:

У віконці вибираємо нашу флешку (дивіться не переплутайте, якщо у вас вставлені в USB- роз’єм і інші накопичувачі), перевіряємо настройки як ні зображенні, натискаємо «записати»:

Чекаємо закінчення запису. Зазвичай від двох до чотирьох хвилин. Флешка з Windows 7 готова.

Ще, я хотів розповісти як зробити переустановку Windows максимально комфортною .. У чому ж комфорт? А ось у чому. Багато перевстановлюють Windows7, заздалегідь мириться з втратою інформації, частина якої неминуче видаляється. А можна зробити так, що нічого з

особистого не пропаде. Коли я віддаю комп власнику назад – іноді він навіть не розуміє спочатку, що система переінстальовано. Зовні все як було. Обліковий запис. Все доки в тих же папках, а ярлички на своїх колишніх місцях. Але все по новому. Перед новою установкою розповідаю, як підготується до такого переносу.

Як правильно перенести дані з одного облікового запису на іншу в Windows 7?

Все просто. Розробники передбачили такий варіант розвитку подій і колись назвали його «Міграція». Можна перенести дані автоматом на інший комп’ютер самому. Для цього в Windows7 є спеціальний засіб.

Відкриваємо пуско-Все Програми, -Стандартние- Службові -Мастер перенесення файлів і параметрів.

Відкрили майстер.

А далі все просто Прямуємо вказівкам майстра. Спочатку скопіюємо дані на інший розділ.

Це вихідний комп’ютер.

Система спочатку автоматом сама вибирає всі Ваші файли по старндартним розташуванням.

У цьому вікні пропонується автоматом зберегти всі особисті файли. І загальні файли. У загальних нічого не чіпаємо, в особистих можна натиснувши на «Налаштування», вибрати що ми ще хочемо зберегти. Справа в тому, що Ваші документи важливі необов’язково повинні знаходиться в папці «Мої документи» так адже?

Не забуваємо натиснути посилання “Додатково»

Наприклад, можна зберегти в папці Programm Files файли встановлених програм зазначивши їх галочками. Або ті папки, де ваші доки. Або зняти галочки з тих папок, які нам не потрібні.

Відзначаємо папки і файли тільки на системному розділі. Не обов’язково відзначати дані на інших томах. Ми будемо ставити Windows на системний розділ (на ньому папка Windows). Дані на інших розділах не зачіпаються.

Відзначили все що було потрібно, натискаємо «Зберегти» і тепер майстер пропонує вибрати місце, куди зберегти файл перенесення даних.

Потрібно вибрати розділ на комп’ютері на який поміститься цей файл. І вибрати вміст того розділу, на який ставимо Windows. Інакше місця може не вистачити.

Найбільший файл який виходив у мене був більш 80Гб. Але зазвичай виходить від 2 до 8 гб. Натискаємо «Зберегти» і хвилин 10 чекаємо поки завершиться збереження.

Після цього приступаємо до установки Windows7 з Флешки.

Встановлюємо Windows 7 з флешки.

Для початку вставимо флешку в гніздо Usb. Потім перезавантажуємо пристрій. Після того як згасло екран починаємо інтенсивно, багато разів натискати клавішу Del. Через розмаїття пристроїв замість Del можуть бути задіяні клавіші F2, F4, F8, F9, F12. Є навіть такі ноутбуки, у яких є спеціальна кнопка на корпусі. Але, найчастіше використовується при включенні комп’ютера клавіша Del.

Натиснувши на цю кнопку ми потрапляємо в пам’ять (так звану полупостоянного пам’ять або BIOS) в якій комп’ютер зберігає інформацію про себе, з яких мікросхем і пристроїв він складається, скільки зараз час і яке число, а так само інструкцію, як йому завантажуватися. Зараз ми поміняємо її, скажімо, що наступна завантаження повинна відбутися з флешки, а не як зазвичай. Не буду приводити скріншоти. Пристрої різні у всіх. Далі у нас кіносеанси.

 Як налаштувати БІОС для завантаження з флешки або диска, дивимося відео

Як встановити / перевстановити Windows 7 c флешки – цікаве відео для тих хто ставлять Windows вперше

Ось так наша Windows7 і встановлювати заново.

Тепер залишилося перенести дані. Заходимо знову Пуск всі програми стандартні служебние- майстер перенесення файлів і параметрів. Як і в раніше доходимо до

Погоджуємося що цей комп’ютер новий :). Йдемо по шляху де лежить наш файл перенесення і відкриваємо його:

Перед тим як йти далі – перевіримо, який облікового запису будуть перенесені дані. Зазвичай це відбувається автоматично. Але, якщо у Вас більше одного облікового запису при установці було зроблено, іноді виникають проблеми з перенесенням. Вибираємо «Додаткові параметри»

І зіставляємо потрібні учеткі.

Чекаємо закінчення перенесення. І перезавантажуємося.

Все на місці. Залишається поставити заново потрібні програми або запустити ті, які ми зберегли майстром перенесення (щоб вони прописалися в реєстрі). Відновити збережені закладки браузерів. Драйвера материнської плати встановити заново. І оновлення Windows з інтернету потихеньку нехай викачуються і встановлюються. Все добре, все красиво? Чудово. У нас вийшло. На сьогодні досить..

P.S. А адже в «Десятці» вже немає такої функції перенесення. Зате всі оновлення і драйвера викачуються при установці і відразу ставляться разом з драйверами. У «Сімці» – навпаки …

Сподіваюся, нічого важливого не упустив.

Ссылка на основную публикацию