Як встановити Windows 7 на AMD Ryzen і диск SSD М 2

Установка Windows 7 на комп’ютерах з процесором AMD Ryzen або диском SSD M.2 може виявитися трудомістким процесом, і цілком можлива. Розглянемо, як можна встановити Windows 7 на Ryzen, а також на комп’ютери, оснащені твердотілим накопичувачем SSD стандарту M.2.

Відсутність підтримки AMD Ryzen і SSD стандарту M.2

Якщо ви купили новий комп’ютер з процесором Ryzen і плануєте встановити на нього Windows 7, то вас чекає легке розчарування. Майкрософт підтримує нові процесори AMD Ryzen і Intel Kaby Lake тільки у версії Windows 10. Спроба встановити «сімку» в більшості випадків не буде корисною, тому що система не розпізнає драйвера USB (відсутня підтримка клавіатури і миші). Незважаючи на те, що установник запускається, не буде можливості переміщатися по меню, так як клавіатура і миша USB будуть неактивними.

Ця проблема додатково ускладнюється, коли на ПК встановлено SSD накопичувач стандарту М.2 з інтерфейсом NVM Express. При установці «сімки» на таких дисках можуть виникнути проблеми незалежно від встановленого процесора. А саме не відображається сам накопичувач в списку дисків, тому немає можливості вибрати його для установки системи.

Нижче ми покажемо, як правильно підготувати інсталятор Windows 7, так, щоб додати в нього як драйвери USB для Ryzen, так і для нових накопичувачів зі стандартом М.2.

Крок 1: Підготовка установника Windows 7

Найпростішим рішенням є зміна способу ISO з монтажником таким чином, щоб додати в нього драйвери підтримуються пристроїв. Завдяки цьому інсталятор відразу буде завантажуватися з потрібною підтримкою і система встановиться без проблем.

Внести зміни в образ досить просто, тому що Gigabyte запропонував спеціальну утиліту, яка автоматично додає підтримку USB для Ryzen і твердотільних накопичувачів стандарту М.2 з інтерфейсом NVM Express. Безумовно, утиліту можна використовувати незалежно від марки материнської плати – вона не обов’язково повинна бути від Gigabyte.

Завантажити GIGABYTE Windows USB Installation Tool

Запустіть програму після її завантаження. Спочатку в закладці «Source Path» вкажіть привід з оригінальним монтажником Віндовс. Якщо він записаний на DVD диску, то вставте його в привід і вкажіть букву приводу. У разі, якщо ISO образ знаходиться на локальному диску, то потрібно його змонтувати на віртуальному приводі (наприклад, за допомогою Daemon Tools).

Потім в полі «Destination Path» потрібно вказати флеш накопичувач, на якому буде створено інсталятор «сімки» з підтримкою необхідних пристроїв. Підключіть флешку і вкажіть букву, під якою її визначила система.

В наступному кроці відзначте поле «Add USB drivers to an offline Windows 7 image». Якщо не розпізнається SSD М.2 з інтерфейсом NVM Express, то відзначте поле «Add NVME drivers …». Після цього натисніть на «Start» – програма автоматично змінить ISO і підготує завантажувальну флешку.

Після підключіть флешку до комп’ютера і встановіть операційну систему. Тепер драйвери USB будуть завантажені і з’явиться підтримка клавіатури і миші, а також твердотільного накопичувача.

Крок 2: Встановіть драйвери для AMD Ryzen

Після установки і першого запуску ОС потрібно встановити драйвера для чіпсетів AMD, що підтримують Ryzen в Windows 7. Незважаючи на те, що Microsoft офіційно не надає такої підтримки, в AMD вирішили самі випустити відповідний пакет драйверів. Його можна завантажити з офіційного сайту.

Ссылка на основную публикацию