Як встановити Windows 10. Установка Windows 10 з флешки покроково

Установка Windows – процес, який вимагає певних навичок користування комп’ютером. Розуміння як встановити Windows 10 з флешки допоможе вам провести інсталяцію операційної системи. Розберемо як підготуватися до установки операційної системи і провести весь процес установки і настройки параметрів Віндовс.

Яку версію Windows 10 встановити?

Розділити типи Windows 10 можна на дві частини. Ті, які встановлюються на продуктивні ігрові ПК, і ті, які потрібні на ноутбуках, нетбуках і планшетах. Довго роздумувати над вибором не доведеться, адже в першому випадку підходящий варіант «професійна редакція», а в другому – домашня.

Відмінності між ними ледь помітні – версія PRO дозволить використовувати шифрування EFS і спеціальну систему BitLocker, передавати файли по захищеним корпоративних каналах, а заодно взаємодіяти з колегами на закритій бізнес-платформі. Якщо перераховані гідності не викликають апетиту і дивують, значить, і «Домашня» збірка підійде.

Другий важливий параметр, що змушує поламати голову – вибір між архітектурою х64 або х86. Якщо не вдаватися в подробиці розрядності і відразу передати суть, то сенс наступний – якщо на ПК використовується більше 4 гігабайт оперативної пам’яті, значить можна сміливо ставити х64. Якщо ж менше – то можна не замислюючись використовувати х86 (32-бітову Windows 10).

Підготовка до встановлення Windows

Якщо відповідна версія Windows 10 обрана, Flash-накопичувач підготовлений, а руки поспішають швидше перезавантажити систему і, нарешті, заглянути в BIOS, значить, пора розібратися в декількох дрібних нюансах:

В першу чергу варто перенести файли і документи з системного диска, куди «встане» нова ОС, в стороннє місце. Варіантів маса – хмарне сховище від Google або Яндекс, сусідній від системного том «D», зовнішній жорсткий диск або флешка. Головне – заздалегідь подбати про збереження всього важливого і корисного, інакше потім обов’язково виникнуть проблеми з тривалим відновленням втраченої інформації.

Заздалегідь, ще до перевстановлення Windows, подбати про драйвери. Якщо залишилися диски від материнських плат, принтерів і сканерів, значить, можна сміливо все діставати з припасти пилом ящика – з новою операційною системою старе обладнання може не завестися з першого разу.

Якщо ж диски давно загубилися, доведеться використовувати сторонні сервіси. Як варіант – Driver Booster. Інструмент за дві-три хвилини сканує всю систему разом, а потім пропонує вибрати, які пристрої пора оновити – від процесорів до контролерів, звукових і мережевих карт.

Не завадить і заздалегідь завантажити в PDF форматі інструкцію з налаштування інтернету, а заодно відновити в пам’яті логін і пароль, згадати сервер для підключення і тип мережі. За додатковою інформацією краще звернутися в службу підтримки обраного провайдера.

Останній етап – пошук та завантаження дистрибутивів додатків і програм, які завжди використовуються в системі. Знову ж таки, тут все залежить виключно від користувачів, але про браузер (Google Chrome або Mozilla Firefox), архіватор (WinRAR), офісному наборі (Microsoft Office), засоби захисту від шкідливого ПО (AVAST, AdGuard, Malwarebytes, HitmanPro) забувати точно не варто.

Заздалегідь краще завантажити медіа програвач і uTorrent. Ну, і про всяк випадок Skype або інші засоби для швидкого зв’язку. Не обійтися і без програм-оптимізаторів начебто Advanced SystemCare.

Як встановити Windows 10 з флешки – покроковий алгоритм

Перетворити заздалегідь підготовлений Flash-накопичувач в цифровий завантажувальний носій з дистрибутивом операційної системи можна двома способами:

  1. Офіційно, завантаживши додаток від Microsoft
  2. За допомогою інструменту Rufus (вільно вибирається образ ОС, заздалегідь відсіваються непотрібні файли).

Завантаження Windows 10 на флешку

Відкрийте офіційний сайт Microsoft і завантажте засіб створення носія. Далі, Виберіть тип установки Windows – через оновлення або чисту установку.

Погодьтеся з використанням рекомендованих параметрів і виберіть пункт «USB флеш-пам’яті».

Потім вибрати місце завантаження і розпакування файлів.

Дочекайтеся завершення процедури і перезавантажте комп’ютер. Зайдіть в BIOS або UEFI і змініть пріоритетність завантаження ОС, виставивши на перше місце не жорсткий диск або SSD, а флешку. Збережіть налаштування і знову перезавантажте пристрій.

Поки ви не зміните пріоритет завантаження, система буде ігнорувати флешку і завантажуватися з жорсткого диска. Відповідно, продовжити установку Windows 10 з флешки ви не зможете.

Завдяки виставлення пріоритету завантаження в БІОС, запуститься напівавтоматичний інсталятор Windows 10 з образу на флешці.

Як встановити Windows 10 – процес установки

Насамперед з’явиться вікно з пропозицією вибрати місце установки Віндовс. До речі, після вибору потрібного розділу можна або все відформатувати, залишивши диск абсолютно порожнім, або ж провести інсталяцію зі збереженням всіх файлів.

Стара ОС сховається в окрему папку Windows.old і дозволить використовувати всі раніше збережені файли (крім додатків через порушення структури).

Якщо вибрати не системний диск, а інший і порожній, з’явиться шанс використовувати відразу дві операційні системи, здатні запускатися окремо один від одного.

Коли всі важливі підготовчі етапи закінчаться залишиться лише чекати – розпакування, завантаження оновлень, збереження всіх корисних компонентів.

Якщо установка Windows 10 пройшла гладко, то запуститися дистрибутив для настройки параметром Віндовс, що складається з декількох пунктів, які відповідають за майбутній контроль і якість взаємодії з ОС.

Налаштування параметрів Windows 10 після установки

Створення облікового запису

Для додаткової безпеки встановлюється пароль і підбирається логін. Якщо профіль не потрібно захищати, можна ввести лише нік.

оновлення

Тут все автоматично – можна лише зняти деякі галочки з пропонованих послуг.

індивідуальні настройки

Останній пункт зав’язаний на проблемах безпеки – можна погодитися на передачу важливих даних в Microsoft або ж відписатися навіть від новинних розсилок – все залежить від конкретних користувачів і наступних потреб.

Якщо ви побоюєтеся стеження від компанії Майкрософт, то читайте докладніше про відключення стеження в Windows 10.

Як встановити Windows 10 з допомогою Rufus

Для використання піратської збірки Windows використовуйте програму запису образу операційної системи Rufus.

Алгоритм наступний:

Завантажити інструмент. І зберегти в будь-якому зручному місці.

Вибрати пристрій для запису. Визначити тип інтерфейсу (Якщо BIOS, то синій екран з допотопними шрифтами і незручним управлінням через клавіатуру, якщо EUFI – новомодний інтерфейс, можливість маніпулювати і вибирати мишкою, та ще й з перекладом на російську мову).

У розділі «Параметри форматування» натиснути на значок диска поруч з панеллю «ISO-образ» і відшукати на жорсткому диску файли Windows 10, які, зрозуміло, доведеться заздалегідь підготувати.

Збірок в інтернеті предостатньо, яку використовувати – питання відкрите (як варіант – поширюють по сучасним торрент-трекера, там знайдуться і порадники, і роздачі, що збереглися з незапам’ятних часів і цілком підтримувані користувачами).

Останній штрих – натиснути «Старт» і дочекатися завершення запущеної процедури. Далі перезавантаження і установка через BIOS або Boot-menu, різниці ніякої.

Про безпосередній інсталяції ОС на жорсткий диск розповідати і нічого. Windows 10 спочатку пропонує лише вибрати інтерфейс і підібрати кілька розкладок для клавіатури. Потім угоду з усіма правами та умовами і марудна розпакування необхідних файлів.

Активація Windows 10 після установки

Крок важливий, але, як не дивно, необов’язковий. Можна сміливо пропустити цей момент до кращих часів, а вже потім піти двома шляхами:

  1. Вписати офіційний ключ з доступом до актуальних сервісів і платному функціоналу.
  2. Завантажити KMS активатор і отримати той же функціонал, але абсолютно безкоштовно.

Інструмент виправляє піратський ключ на ліцензійний безкоштовно і в напівавтоматичному режимі. Навіть налаштовувати нічого не доведеться.

Досить натиснути на ярлик «Активувати Windows» і почекати – утиліта спробує поставити ключ різними способами – і відразу, і після перезавантаження, і навіть в безпечному режимі. Спрацьовує в 99% випадків.

Використання піратської версії Віндовс дуже заманливо. Однак, ви ризикуєте безпекою всіх своїх даних і свого комп’ютера. Ми радимо придбати офіційну версію Windows 10.

Не вдалося встановити Windows 10 – помилки при установці

Перебрати всі можливі помилки практично неможливо, але розібратися в деяких цілком реально:

Занадто високі вимоги

Швидше за все, жоден сучасний ноутбук, нетбук або персональний комп’ютер не припинить інсталяцію Windows 10 через нестачу ОЗУ, потужності процесора або через відсутньої відеокарти, і все ж такий момент виключати не можна.

Проблеми з Flash-накопичувачем

Краще заздалегідь перевірити флешку, USB-порт і то, як записався образ. Якщо все в порядку, але помилка виникає знову – доведеться записати Windows 10 на DVD диск.

Пріоритет в BIOS

Якщо носій з операційною системою працює справно, але викликати меню інсталяції ніяк не виходить, значить, пора заглянути в BIOS і відшукати розділ, який відповідає за вибір пріоритету завантаження (Boot Device). На перше місце потрібно виставити те, звідки почнеться установка, на друге можна поставити жорсткий диск або SSD.

Помилка Second_Boot Migrate_Data

Помилка зустрічається при оновленні Віндовс 7 до десятої версії. Можна звичайно повністю знести стару версію через форматування і провести чисту установку Windows. Але тоді всі файли будуть безповоротно видалені, а багатьом користувачам це незручно.

Перевірте, щоб сімка була оновлена ​​до своєї останньої версії підтримки. Також, видаліть все сміття і перевірте стан реєстру.

Ссылка на основную публикацию