Як встановити Windows 10 на флешку і завантажуватися з неї (Live USB-флешка)

Добрий день.

При проблемах з жорстким диском, зараженням вірусами, падінням ОС Windows – вкрай бажано мати під-рукою аварійну флешку, з якої можна завантажитися і навести “порядок”. На мій погляд, таким рішенням може стати флешка, з встановленої на неї ОС Windows 10 – свого роду Live-USB (варіант не ідеальний, але він дуже простий і зручний для початківців користувачів) …

У цій статті я хотів запропонувати один із способів створення такої флешки. Зазначу, що вона дозволить завантажуватися навіть на тих комп’ютерах / ноутбуках – до яких взагалі не підключений жорсткий диск (що теж може зіграти добру службу при збірці і налаштування ПК).

І так, перейду ближче до теми …

Важливо!

  • флешка і ваш USB-порт повинні підтримувати USB 3.0 (можна використовувати і USB 2.0 – але час очікування вас “виведе” з себе);
  • обсяг використовуваної флешки – не менше 16 ГБ (краще 32 ГБ, тому що в деяких випадках можлива помилка при установці);
  • підтримується завантаження тільки під UEFI *;
  • замість флешки можна взяти невеликий зовнішній жорсткий диск: і швидкість роботи буде вище, і на такий диск можна буде робити бекапи з основного HDD (2 в 1).

Установка Windows 10 на флешку

КРОК 1: підготовка флешки і ISO образу

1) З приводу флешки

Скопіюйте з неї всі потрібні дані на інші носії (в процесі запису файлів ОС – всі дані з неї буде видалено).

Також порекомендував би відформатувати її в файлову систему FAT32 (для цього треба зайти в “Цей комп’ютер”, натисніть по флешці правою клавішею мишки і виберіть з меню “Форматувати”, см. приклад нижче).

В допомогу! Як відформатувати флешку (FAT32, exFAT, NTFS) – 

Цей комп’ютер – форматувати флеш-накопичувач

2) З приводу способу ISO 

Вкрай бажано використовувати “чистий” образ ISO з Windows 10: тобто без обійтися без всяких зборів “20 в 1”. На мій погляд кращим рішенням буде завантажити ISO файл з сайту Microsoft. Щоб зараз це робиться дуже просто – достатньо завантажити засіб (утиліту) від Microsoft, запустити її, і в меню вибрати завантаження ISO (див. Приклад нижче на скрині).

В допомогу! Як завантажити до себе ISO з Windows 10 з офіційного сайту Microsoft:

Засіб від Microsoft – завантаження ISO файлу

КРОК 2: запис ISO з Windows на флешку

Для того, щоб “правильно” записати ISO на флешку – необхідна спеціальна програма. Одна з найпростіших і ефективних (для поточного завдання) – це Dism ++ (на її офіц. Сайт).

У своїй статті далі я буду використовувати саме її.

Після запуску Dism ++ – перейдіть в розділ “Додатково” і виберіть функцію “Відновлення”.

Відновити ОС з образу ISO (Dism ++)

Після задайте наступні параметри (див. Скрін нижче, я помітив їх цифрами):

  1. вкажіть файл ISO, який ми підготували в попередньому кроці;
  2. вкажіть букву флешки (на яку планується установка ОС);
  3. поставте галочки навпроти пунктів: “Windows ToGo”, “Додати завантажувач”, “Формат”;
  4. натисніть OK.

Налаштування в Dism ++ перед записом образу на флешку

Далі почнеться процес копіювання інсталяційних файлів на флешку. Зазначу, що триває він досить довго: в моєму випадку потрібен був приблизно годину (і це при підключенні до USB 3.0).

Процес запису образу

Якщо файли успішно були скопійовані – в кінці операції ви повинні побачити повідомлення “Відновлення образу було успішно виконано”. Див. Приклад нижче.

Запис образу успішно виконана

КРОК 3: перша * завантаження з отриманої флешки (настройка)

Після того, як образ ISO був витягнутий особливим чином на флешку, необхідно провести установку * ОС Windows (тобто завантажитися з цієї флешки і дати ОС час на підготовку і настройку системи).

Для завантаження з флешки – потрібно налаштувати BIOS відповідним чином, але на мій погляд, все ж найкраще скористатися завантажувальним меню. У моєму випадку, в завантажувальному меню, флешка називалася, як “InnostorInnostor 1.00” (Див. Фото нижче).

В допомогу! Для входу в завантажувальний меню – натисніть спец. клавішу (найчастіше F8, Esc) відразу після включення вашого пристрою. Таблиця з клавішами до різних виробникам приведена тут: 

Вибір завантажувального пристрою

Далі ви побачите “звичні” повідомлення від Windows: рівно такі ж, як при звичайній установці ОС (наприклад, “йде підготовка пристроїв …”).

підготовка пристроїв

Зазначу, що в процесі установки ОС Windows 10 на флешку – комп’ютер 1-2 рази може перезавантажитися. Кожен раз завантажуйте комп’ютер саме з “нашої” флешки (примітка: просто, після перезавантаження – комп’ютер може завантажити Windows з жорсткого диска, і, зрозуміло, його встановлення не буде продовжена).

Зачекайте …

В процесі установки Windows запропонує вам налаштувати мережу, задати параметри безпеки, ввести логін і пароль адміністратора і т.д. Всі ці вікна я опустив як неінформативні.

Порада: В процесі установки не ставте ніяких параметрів мережі. Є ймовірність, що Windows, отримавши доступ до інтернету, почне завантажувати оновлення та процес може сильно розтягнутися за часом!

Хто буде використовувати цей комп’ютер

В общем-то, в кінці установки ви побачите звичайний звичний робочий стіл (див. Фото нижче). Тепер флешка готова, і її можна почати використовувати …

Установка ОС на флешку завершена

КРОК 4: використання флешки

Як було зазначено вище – флешка, підготовлена ​​таким чином, буде працювати на сучасних комп’ютерах і ноутбуках (під UEFI). Зазначу, що вкрай бажано її підключати до портів USB 3.0 – інакше є ризик, що ви просто втомитеся чекати завантаження (після використання SSD, чекати 3-5 хвилин включення ПК – це жах ).

Завантаження ОС з флешки

Додам ще один момент: відразу ж після завантаження Windows 10 – хвилини 2-3 (в моєму випадку) вона була кран не чуйна, та й завантаження диска досягала 100%. Тому, загальний час на завантаження ОС з флешки становить не менше 5-6 хвилин! Тільки після такого проміжку часу можна почати відносно комфортно їй користуватися.

фото провідника (Цей комп’ютер), після завантаження з подібною флешки, наведено на скріншоті нижче.

Цей комп’ютер / Клікабельно

В іншому ж особливих нарікань немає: флешка дозволяє швидко скопіювати потрібну інформацію з жорсткого диска (якщо накриється основна ОС), відкривати і переглядати документи, користуватися браузером, мережею і т.д. Загалом, базовий набір на екстрений випадок – точно є …

На цьому поки все.

Ссылка на основную публикацию