Як встановити виндовс 10 на ноутбук: покрокова інструкція

Як встановити виндовс 10 на ноутбук – перше питання, яке виникає у користувачів сучасних портативних ПК. Незважаючи на те, що нова версія Windows 10 була випущена в 2015 році, суперечки про кращу операційну систему між прихильниками старих версій і нової не вщухають. За ці роки Win10 показала свою надійність і стабільність роботи. Тому суперечки ми підтримувати не будемо, а спробуємо відповісти на питання про процес установки, переваги Windows 10.

Переваги Windows 10

Ті користувачі, які вже мали досвід роботи в новій версії операційної системи Windows, відзначать, що кардинальних змін в інтерфейсі немає. Переваги виявляються в процесі використання, такі як більш висока швидкість обробки дій, інформації, змінився показник юзабіліті і керованості системи в кращу сторону.

Ключові особливості полягають в наступному:

 • Настільки нелюбимі «плитки», що з’явилися в Win8, з успіхом можна замінити традиційним меню «Пуск», виконавши прості маніпуляції в Панелі управління. Також був модифікований принцип роботи меню «Пуск», тепер для пошуку і вибрати програму слід почати вводити її назву і система автоматично підбере потрібний варіант.

 • Штатні програми Пошта і Календар були модифіковані і доведені до розуму, що дає можливість працювати з поштою у вбудованих програмних засобах.
 • Компанія Майкрософт, нарешті, відмовилася від Internet Explorer, і включила в нову версію свіжий браузер Edge, який радує швидкістю роботи і наявністю ознак інтелекту.
 • Панель управління була істотно перероблена і містить тепер тільки 9 пунктів. Для пошуку потрібної опції потрібно просто почати вводити область налаштувань, яка вам потрібна, наприклад «Звук», і як результат пропонуються варіанти, пов’язані з вашою потребою.

 • Істотно модифікована в кращу сторону можливість синхронізації з хмарою One Drive з підтримкою смартфонів, що працюють на базі відомих мобільних ОС.

На які ноутбуки можна встановити Віндовс 10

На сторінці підтримки знаходиться спеціальний додаток, яке дозволить протестувати ноутбук на придатність для установки Win10.

В цілому ж перелік мінімальних вимог визначений наступний:

 • Підтримуваний дозвіл екрану 800х600.
 • Не менш 20 Gb вільного місця на основному диску.
 • Оперативна пам’ять повинна бути не менше 1 Gb для 32-розрядної системи і 2 Gb в разі установки 64-розрядної.
 • Відеокарта повинна підтримувати можливість роботи мінімум DirectX
 • Процесор з тактовою частотою не менше 1 ГГц.
 • Підтримка PAE, NX, SSE2.

За попередні кілька років було випущено досить багато моделей ноутбуків, які відповідають цим мінімальним вимогам. Спроба інсталяції виндовс 10 на більш старі моделі може виявитися марною. Для визначення ймовірність вдалої спроби радимо поспілкуватися або пошукати враження від інших власників аналогічної моделі.

Як довго виконується інсталяція Windows 10

Традиційно вся процедура займає від 30 хвилин до декількох годин. На швидкість установки впливає тип жорсткого диска, швидкість підключення до мережі Інтернет, кількість ланцюжків поновлення, необхідних для установки. У будь-якому випадку запасіться терпінням. Установка з нуля займає зазвичай менше часу. Варіант установки шляхом покрокового оновлення потребує більше часу.

Як встановити виндовс 10 на ноутбук покроково

Для отримання всього необхідного, перейдіть за посиланням на офіційний сайт компанії Майкрософт.

Використання сторонніх додатків може призвести до непередбачуваних наслідків. Краще довіритися офіційної компанії. Мабуть, це вперше, коли розробники постаралися максимально спростити процес переходу на нову версію ОС.

Які існують способи установки Win 10

Передбачено 2 варіанти установки Windows 10:

 • Установка з завантажувального диска або флеш-карти.
 • Оновлення з версії 8.1 через центр оновлень.

У процесі оновлення Windows 8.1 буде запропоновано оновити операційну систему до нової версії. Обсяг способу становить 3.5 Gb, перевірте наявність незайнятого місця в розділі жорсткого диска, передбаченого для встановленої системи.

Процес установки Віндоус 10 з флеш-карти або диска

Інсталяція Windows 10 проводиться з файлу образу, який записується на флеш-карту або диск. Для запису образу існує спеціальна програма, що дозволяє формувати завантажувальний носій. Все, що необхідно для установки, можна скачати з офіційного веб-ресурсу Майкрософт.

Щоб завантажити програму створення завантажувальної флешки, клікніть на відповідну версію.

Утиліта носить назву Media Creation Tool.

 1. При запуску програми потрібно вибрати один із запропонованих варіантів: формування завантажувального флеш-карти або запис образу на DVD-диск.

 1. На наступному етапі виберіть архітектуру, версію і потрібну мову інтерфейсу. При виборі розрядності зверніть можливість на підтримувану архітектуру процесором і кількість встановленої оперативної пам’яті.

 1. Далі слід вказати вид носія: флеш-карта або DVD-диск. У будь-якому випадку розмір повинен бути більше 4 Гб.
 2. Для запуску процесу інсталяції виконайте перезавантаження ноутбука. Має розпочатися процес установки. Якщо з тієї чи іншої причини інсталяція не розпочалася, перевірте налаштування BIOS і виберіть в порядку завантаження в якості першого пристрою флеш-накопичувач.

На що звернути увагу в процесі установки ОС

Процес переходу на Windows 10 має свої особливості:

 • Візьміть за правило розділяти системні файли і персональну інформацію, документи, фото і т.д. При необхідності виконати скидання системи, інформація користувача може бути загублена. З іншого боку, істотно спрощено процес відновлення робочого стану операційної системи. Зберігайте свої документи на іншому диску жорсткого диска.
 • Забезпечте доступ до мережі Інтернет в процесі інсталяції виндовс 10, який необхідний для завантаження оновлень і драйверів.
 • Можливо відсутність драйверів під пристрої ноутбука. Бажано заздалегідь переконатися в наявності свіжих драйверів під Win З подібною ситуацією ви можете зіткнутися при установці на ноутбук, старше 5-6 років. Знайти необхідні драйвера можна на офіційних сайтах виробників. Також рекомендуємо скористатися сервісом www.drp.su, який представляє собою величезну базу зберігання драйверів під різні версії і передбачає можливість установки або оновлення в автоматичному режимі.
 • При порушенні працездатності ОС, для відновлення цілісності і усунення неполадок, можна використовувати збережений флеш-накопичувач або створити його заново, слідуючи вищенаведеної інструкції.
 • Використання збірок від сторонніх розробників може привести до порушення працездатності і неможливості установки оновлень при подальшій експлуатації.
 • Не забувайте про необхідність установки антивірусних програм, таких як Avast, Comodo і т.д.

Сьогодні ми розібрали, як встановити виндовс 10 на ноутбук. З огляду на стабільну роботу, необхідність проведення мінімальних налаштувань, надійність, якість підтримки і регулярність оновлень від компанії розробника, ми однозначно рекомендуємо виконати перехід на нову версію.

Ссылка на основную публикацию