Як встановити (використовувати) 2 антивіруса на комп’ютері

Питання від користувача

Добрий день.

Підкажіть, як мені можна встановити відразу 2 антивіруса на комп’ютер? Просто не так давно стояв Avast, і він вірусів не знаходив, я його видалив, поставив Nod – він виявив відразу ж 3 вірусу (мабуть через них гальмував ПК).

Тепер мені здається, що Nod теж може бачити не всі віруси, і добре б його перевірити ще раз …

Доброго дня!

Взагалі, відразу хочу попередити, що встановити 2 класичних антивіруса на одну Windows і організувати їх паралельну роботу – навряд чи можливо … Справа в тому, що ще на етапі установки антивірус перевірить, чи немає сторонніх захисних програм, які можуть викликати конфлікт при його роботі (якщо такі є – він видасть вам помилку і запропонує спочатку видалити встановлений антивірус).

Якщо навіть вдавшись до “хитрим” способам, вам вдасться поставити 2 антивіруса – швидше за все ви отримаєте дуже нестабільну систему з частими зависаннями, помилками, “синіми” екранами і т.д.

Але вихід, все ж є … У цій статті покажу, як можна “малою кров’ю” організувати перевірку файлів і системи відразу декількома антивірусними продуктами. Можливо, багато користувачів знайдуть для себе щось цікаве в запропонованих способах …

Перехресна перевірка комп’ютера різними антивірусами. Як?

Варіант №1: класичний антивірус + Онлайн-версія + спец. утиліти по боротьбі з шкідливим ПЗ

Найбільш зручний і ефективний варіант захисту – це використовувати крім класичного антивіруса (З регулярно оновлюваними базами), спеціальний софт – для знешкодження шкідливого ПЗ (мова йде про IObit Malware Fighter, Malwarebytes Anti-Malware, Norman Malware Cleaner, AdwCleaner і т.д.).

Подібні програми здатні працювати паралельно з вашим антивірусом і значно підвищити безпеку. Зазначу, що вони “бачать” ті загрози, які звичайний антивірус не здатний розпізнати.

Ремарка!

Кращий софт для боротьби з шкідливим ПЗ (софт добре працює одночасно з класичним антивірусом – 

IObit Malware Fighter – головне вікно програми (захист браузера, підвищення безпеки при роботі в мережі інтернет) // Скріншот вікна програми в якості прикладу

Крім цього, зараз є досить багато антивірусних продуктів, які можуть повноцінно перевірити вашу систему на віруси, і в той же час, вони не потребують встановлення. Тобто схема приблизно така: ви завантажуєте файл, запускаєте його, антивірус перевіряє ПК і видаляє знайдені загрози. І, власне, все! Для наступної перевірки через місяць (наприклад) – вам буде потрібно завантажити заново файл антивіруса.

Що примітно, такі антивірусні програми можуть працювати паралельно з вашим встановленим антивірусом. Тобто ви можете перевірити ще раз його надійність, не видаляючи і не відключаючи його. Зручно !?

Кращі антивірусні онлайн-сканери можете знайти тут: 

Робота сканера ESET’s Free Online Scanner // як приклад

F-Secure – шкідливі елементи не знайдені // Робота онлайн-сканера

Варіант №2: встановити кілька версій Windows на HDD, і в кожної свій антивірус

Ще один досить популярний варіант – це встановити на ПК відразу кілька версій Windows (часто це потрібно не тільки для безпеки, але і для сумісності, для запуску різноманітних програм). І в кожну версію Windows можна встановити свій антивірус.

Таким чином, завантажуючи одну Windows (наприклад, Windows 10 як на скрині нижче) – ви можете перевірити комп’ютер одним антивірусом (Avast), а завантажитеся в інший (Windows 7) – скористатися Panda.

В допомогу!

Як встановити 2 різних версії Windows на один комп’ютер – 

2 антивіруса на одному ПК (на різних Windows)

Додам, що крім класичного антивіруса в кожну Windows можна встановити засіб по боротьбі з шкідливим ПЗ + використовувати свій онлайн-сканер (Чи то пак використовувати перший варіант цієї статті).

Примітка!

Коли у вас буде встановлено 2 (або більше) версій Windows, при включенні комп’ютера / ноутбука ви будете бачити список встановлених ОС і пропозиція вибрати, яку завантажити. Тобто все досить просто (приклад представлений на скрині нижче). У кожній з ОС у вас може бути встановлено різне ПО.

Вибір Windows 7 або Windows 10

Варіант №3: перевірка підозрілих файлів на спец. ресурсах відразу декількома антивірусами

У деяких випадках потрібно перевірити не всю систему, а який-небудь файл (2-3 …) на безпеку. Причому, бажано відразу декількома антивірусами. І для цього зовсім не обов’язково встановлювати їх до себе на ПК …

У мережі зараз є спеціалізовані ресурси, на які можна завантажити файл, і він буде перевірений відразу найвідомішими антивірусними продуктами. Дуже зручно, швидко і надійно!

VirusTotal

Один з найвідоміших безкоштовних ресурсів для перевірки URL-адреси або звичайного файлу відразу десятками антивірусів: AVAST, AVG, AhnLab, Baidu, BitDefender і багато інших. Зазначу, що є обмеження: максимальний розмір файлу не повинен перевищувати 128 Мб.

Головне вікно Virustotal

В допомогу!

Кращі ресурси для онлайн перевірки файлів – 

Правда у цього способу є, все ж недолік. Не всі файли і не завжди можна відправити на сторонній сервіс для їх перевірки. Все-таки є ж конфіденційні відомості, цінні документи і т.д.

Варіант №4: використовувати LiveCD диски, флешки

Зараз також досить популярні спеціальні завантажувальні диски / флешки з антивірусами (їх називають LiveCD дисками). Тобто підключивши таку флешку до USB (наприклад), ви включаєте ПК і завантажуєтесь з цієї флешки (Це можна зробити, навіть якщо у вас була виведена з ладу Windows, або взагалі, жорсткий диск відключений).

Завантажившись з неї, ви побачите самий звичайний робочий стіл з ярликами для запуску антивірусної перевірки – тобто система практично нічим не буде відрізнятися від звичної Windows. Єдиний момент – Windows потрібно встановлювати на HDD, а ця система стартує відразу ж з флешки (без установки).

Зрозуміло, LiveCD флешку / диск потрібно спеціальним чином підготувати і записати.

Ссылка на основную публикацию