Як встановити віртуальну машину на Windows

установка VirtualBox

Обговоривши ряд особливостей вимог до обладнання, що пред’являються з боку VirtualBox, приступимо до безпосередньої установки. Хостом в нашому випадку обрано середовище Windows 7. Вважаємо, що дистрибутив містить інсталяційний пакетом програми та її плагін вже завантажені з офіційного сайту. Ми приступаємо до установки версії 4.3.26 VirtualBox і відповідного до даної версії розширення Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack-4.3.26-98988.vbox-extpack.

Подвійний клік по виконуваного файлу VirtualBox запустить процес звичайної і звичної установки програми. Першим віконцем стане таке, як представлено нижче на малюнку.

Нам залишається лише натиснути кнопочку «Next», щоб установка продовжилася. У наступному вікні нам запропонують на розгляд інсталюються компоненти, серед яких USB-контролери, модулі мережевий середовища. Як видно, всі встановлювані модулі вимагають 156 Мб дискового простору, що разом з самою програмою виливається в суму трохи більше 200 Мб.

Щоб побачити цю цифру, необхідно клікнути кнопочку Disk Usage. Також, в цьому віконці можна вибрати іншу директорію установки, замість запропонованої за замовчуванням. Якщо на диску не виявилося б досить вільного простору, то диск був би підсвічений.

Перехід до наступного кроку пов’язаний вже з закінченням настройки установки. Тепер додаток запропонує нам погодитися зі створенням іконок і з тим, щоб з ним могли бути асоційовані певні файли. Тиснемо «Next» і переходимо до наступного кроку.

Перед початком установки з’явиться віконце, яке попереджає про те, що на час виконання процедури інсталяції мережевого інтерфейсу буде розірвано підключення до Інтернет. Нам знадобиться лише погодитися, натиснувши «Yes», ​​щоб перейти безпосередньо до інсталяції програми.

Натиснувши кнопку «Install», ми запустимо установку, під час якої відбудеться ряд важливих подій, з якими треба буде погодитися, натиснувши кнопочку «Встановити».

Пильний компонент безпеки Windows запросить користувача вирішити чи треба встановлювати контролери для USB, мережеву службу і мережеві адаптери.

Виконавши всі необхідні процедури, інсталятор завершить інсталяцію програми та запропонує його виконати, що ми і готові зробити, так як нам знадобиться ще встановити розширення.

встановлюємо плагін

Встановлене нами плагін дозволить віртуальній машині працювати з веб-камерами, USB 2.0-накопичувачами, що використовують високошвидкісний EHCI-інтерфейс, з протоколом управління віддаленим робочим столом і деякими іншими функціями. Встановити плагін в VirtualBox дуже просто. Запустивши додаток, відкриємо меню опції «Файл», де виберемо опцію «Налаштування».

Вибір цієї опції дозволить відкрити модальное віконце, в лівій частині якого відображається доступна настройки VirtualBox, серед яких нам знадобиться компонент «Модулі». Клікнувши цей компонент, ми отримаємо доступ до вікна розширень програми.

Натиснувши кнопочку вибору розширень, ми зможемо вибрати необхідний плагін і додати його для установки. Програма відразу ж розпізнає плагін і запропонує його встановити, користувачеві залишається лише погодитися з дією установки і на наступному кроці прийняти умови ліцензійної угоди.

Кнопочки під ліцензійною угодою стають доступні після прокрутки тексту вниз.

замість висновку

Інсталяція віртуальної машини, що емулює апаратні пристрої ПК, проста і доступна кожному користувачеві. Дане твердження стосується не тільки розглянутої інсталяції VirtualBox. Настільки ж прості і доступні установки Virtual PC, VMware. Інсталяція VirtualBox в даному випадку виглядає навіть складніша, тому що користувач повинен ще приймати рішення про інсталяції її додаткових компонентів у вигляді контролерів USB, мережевий служби, мережевих адаптерів.

При цьому традиційно системні вимоги, що пред’являються віртуальною машиною до можливостей ПК, не дуже високі і доступні навіть сучасному середньому комп’ютерного обладнання. Однак не ці системні вимоги несуть головне навантаження, а ті гостьові операційні середовища, які встановлюються. Саме від їх вимог треба відштовхуватися при плануванні установки на ПК таких віртуальних машин як VirtualBox.

Ссылка на основную публикацию