Як встановити UNetbootin в Linux Mint?

UNetbootin – це програма для запису ISO образів дисків дистрибутивів Linux на USB флешку. Вона реалізована як під Windows, так і під Linux. Сьогодні я покажу Вам, як можна встановити UNetbootin в операційній системі Linux Mint.

Опис процесу установки UNetbootin в Linux Mint

У стандартних репозиторіях Linux Mint пакет UNetbootin відсутня, тому ми спочатку будемо підключати необхідний PPA репозиторій, а потім встановлювати UNetbootin.

До речі, в Windows встановлювати UNetbootin не потрібно, необхідно просто завантажити виконуваний файл. Про те, де завантажити UNetbootin для Windows, і як використовувати цю програму в операційній системі Windows, я розповідав в статті – Як записати ISO образ диска дистрибутива Linux на USB флешку в Windows ?.

Встановити UNetbootin в Linux Mint можна двома способами: за допомогою менеджера програм і за допомогою терміналу Linux, ми розглянемо обидва.

Примітка! Установка UNetbootin, яка описана в статті, проводилася в версії Linux Mint 19 з графічною оболонкою MATE, у випадку з Cinnamon у Вас трохи відрізнятиметься меню Mint, в іншому процес установки UNetbootin не відрізняється.

Установка UNetbootin за допомогою менеджера програм

Спочатку давайте розглянемо спосіб, який передбачає використання менеджера програм – це один зі стандартних компонентів системи з графічним інтерфейсом, за допомогою якого здійснюється установка і видалення програм в Linux Mint.

Даний спосіб підійде користувачам, які звикли кликати мишкою, хоча, на мій погляд, використання терміналу трохи швидше і навіть простіше.

Крок 1 – Підключення PPA сховища та оновлення кешу

Щоб підключити PPA репозиторій, нам необхідно відкрити компонент «джерела додатків», Для цього запускаємо«Меню Mint-> адміністрування -> джерела додатків».

Далі вводимо пароль адміністратора, так як дана операція в Linux Mint вимагає адміністративних прав. тиснемо «аутентифікація».

Потім переходимо в розділ «PPA-репозиторії»І для додавання нового PPA-сховища натискаємо кнопку«Додати новий PPA-репозиторій».

Відкриється вікно, в яке нам необхідно ввести назву нового PPA-сховища, в нашому випадку для установки UNetbootin необхідно ввести ppa: gezakovacs / ppa, натискаємо «ОК».

Підтверджуємо підключення сховища, натискаємо «ОК».

Після чого PPA-репозиторій підключиться. Перед тим як переходити до установки UNetbootin нам залишилося оновити список пакетів (оновити кеш APT), Для цього тиснемо кнопку «ОК».

Коли оновлення списку пакетів завершиться, повідомлення з пропозицією оновити кеш зникне. компонент «джерела додатків»Можна закривати і переходити до установки програми UNetbootin.

Крок 2 – Запуск менеджера програм і установка UNetbootin

Запустити менеджер програм за допомогою таких дій: «Меню Mint -> Менеджер програм»Або«Меню Mint-> адміністрування -> Менеджер програм».

У пошуку вводимо UNetbootin і тиснемо Enter.

Менеджер знайде два пакети:

  • Unetbootin – сама програма;
  • Unetbootin-translations – пакет для русифікації UNetbootin.

Спочатку встановлюємо програму, тобто клацаємо подвійним кліком по пакету Unetbootin (пакет русифікації встановлюється після того, як буде встановлена ​​програма).

Далі тиснемо «встановити».

Менеджер попросить підтвердити установку додаткових програм, які необхідні для роботи UNetbootin, натискаємо «продовжити».

Встановлення програм також вимагає прав адміністратора, тому далі нам необхідно ввести пароль, натискаємо «аутентифікація».

Установка буде завершена, коли з’являться кнопки «запустити»(за допомогою цієї кнопки Ви можете відразу запустити програму) І «вилучити»(ця кнопка призначена для видалення UNetbootin).

Тепер можна переходити до русифікації програми UNetbootin. Для цього Вам необхідно встановити пакет «UNetbootin-translations»Точно таким же способом, як ми встановлювали пакет самої програми UNetbootin.

Примітка! Для роботи з USB-накопичувачем, в якому файлова система EXT, можливо буде потрібно установка додаткового пакета Extlinux. Його також можна встановити за допомогою менеджера програм.

Надалі програма буде доступна в меню Mint в списку додатків в розділі «Системні» – «Меню ->Сістемние-> UNetbootin».

Установка UNetbootin за допомогою терміналу Linux

Процес установки UNetbootin через термінал Linux полягає в простому запуску терміналу і послідовному виконанні команд в цьому терміналі. Зараз ми крок за кроком розберемо весь цей процес.

Крок 1 – Запуск терміналу Linux

Запускаємо термінал, наприклад, клацаємо на значок «термінал»На панелі або використовуємо відповідний ярлик в меню Mint («Меню Mint -> Системні -> термінал»).

Крок 2 – Підключення PPA сховища

У випадку з терміналом PPA репозиторій нам також потрібно підключати, тому спочатку вводимо команду підключення PPA сховища та натискаємо Enter, а після вводимо пароль адміністратора, так як раніше було вже зазначено, що всі подібні операції вимагають більш високих прав.

sudo add-apt-repository -y ppa: gezakovacs / ppa

Крок 3 – Оновлення пакетів

Потім оновлюємо список пакетів наступною командою.

sudo apt-get update

Крок 4 – Установка UNetbootin

Запускаємо наступні команди:

Для установки програми UNetbootin

sudo apt-get -y install unetbootin

Для установки пакета русифікації

sudo apt-get -y install unetbootin-translations

Для установки пакета extlinux

sudo apt-get -y install extlinux

На цьому установка UNetbootin через термінал Linux закінчена, погодьтеся, що в цьому процесі немає нічого складного.

Видалення UNetbootin в Linux Mint

Якщо Вам потрібно видалити UNetbootin з системи, то це також можна зробити двома способами, використовуючи той же менеджер програм і термінал.

У менеджері програм для видалення програм необхідно відкрити відповідну програму і натиснути «вилучити».

У терміналі для видалення UNetbootin потрібно виконати наступні команди.

Ссылка на основную публикацию