Як встановити RSAT в Windows 10

Remote Server Administration Tools (RSAT) – набір міні-програм та інструментів, необхідних для отримання віддаленого управління серверами на базі Windows Servers і Active Directory. Даний інструмент був розроблений компанією Майкрософт, тому з продуктами цієї фірми він працює без будь-яких проблем.

Як встановити RSAT в Windows 10

Даний набір компонентів в нагоді в першу чергу тим користувачам, які повинні адмініструвати сервера або хочуть отримати практичний досвід в цьому виді діяльності. Перед тим, як починати скачування і установку RSAT потрібно впевнитися, що ваш комп’ютер відповідає певним вимогам, всього їх два основних:

 • Операційна система версії вище Home. В ідеалі у вас повинна бути версія ОС Pro або Server;
 • Пристрій працює на основі не ARM-процесорів. Дізнатися, чи стосується ваш процесор до цього типу можна, переглянувши його основні характеристики.

Читайте також: Як встановити та налаштувати засоби адміністрування на Windows 10 Як включити голосового асистента Cortana в Windows 10 ТОП 3 програми для зміни дозволу екрану Що робити, якщо не встановлюється Windows 10

Етап 1: Установка RSAT

Якщо все по характеристикам добре, то можете приступати безпосередньо до процесу установки:

 1. Перейдіть на офіційний сайт корпорації Майкрософт. Звідти вам потрібно завантажити інсталятор RSAT з урахуванням архітектури вашої операційної системи – 64 bit або 32 (x86) bit. Виконайте завантаження потрібного установника.
 2. Виконайте запуск скачав раніше дистрибутива. Відкриється віконце, де вам потрібно буде погодитися з установкою пакета оновлень KB2693643. Справа в тому, що RSAT встановлюється в Windows в якості пакету оновлень.
 3. Установник видасть вам ліцензійну угоду, з яким потрібно погодитися. Бажано його прочитати хоча б частково перед цим.
 4. Потім почнеться сам процес установки. Від вас, як від користувача ніяких дій не знадобиться протягом усього процесу. Як правило, це займає не дуже багато часу, хоча залежить від більше від індивідуальних характеристик комп’ютера.

Етап 2: Активація функціоналу

За замовчуванням Windows самостійно активує потрібний функціонал. Після цього у вас повинні з’явитися в «Панелі управління» відповідні розділи, які показані на скріншоті нижче.

Однак іноді під час установки може відбуватися збій, через який потрібні інструменти не активуються або активуються неправильно. Якщо ви зіткнулися з цією проблемою, то спробуйте виконати наступні дії:

 1. Відкрийте «Панель інструментів» будь-яким зручним для вас способом. Наприклад, це можна зробити, скориставшись пошуком по системі або за допомогою однойменного пункту в меню «Пуск».
 2. В «Панелі управління» встановіть навпроти «Перегляд» значення «Великі значки» або «Маленькі значки».
 3. Тепер знайдіть в інтерфейсі пункт «Програми та засоби».
 4. З’явиться список з усіма програмами, встановленими в Windows. Однак в даний момент він вам не потрібен. У лівій частині вікна перейдіть за пунктом «Включення або відключення компонентів Windows».
 5. Там вам потрібно знайти паку «Remote Server Administration Tools» і поставити галочку навпроти неї. Простежте, щоб галочка стояла також навпроти інших компонентів, що знаходяться в цій папці. Після цього натисніть на кнопку «Ок».

Тепер ви можете використовувати набір утиліт RSAT для вирішення завдань по віддаленого адміністрування серверів.

Ссылка на основную публикацию