Як встановити підсистему Linux з робочим столом в Windows 10

В останніх версіях Windows 10, Microsoft дозволила користувачам встановлювати бета-версію оболонки bash через Ubuntu. З оновленням Fall Creators Update 1709, користувачі тепер можуть встановити підсистему Windows для Linux (WSL). З WSL ви можете запускати потужні команди оболонки через справжню оболонку bash, керувати кількома збірками і навіть встановлювати пакети та програми командного рядка Linux apt-get.

Ви отримуєте найпотужнішу і корисну частину Linux: інтерфейс командного рядка. За допомогою цього інструменту ви можете управляти глибокими функціональними можливостями вашої системи, використовуючи команди bash і додатки командного рядка з Linux. Windows Subsystem для Linux дозволяє користувачам запускати bash команди, як grepsed і awk, а також bash сценаріїв і Linux додатків командного рядка, як Vim, Emacs і tmux. Ви також отримаєте доступ до таких мов, як Javascript і node.js, Ruby, Python і C / C +, і сервіси, такі як sshd, MySQL, Apache і lighttpd. І якщо установка не йде за замовчуванням з тим, що ви хочете, ви можете встановити пакети Linux за допомогою apt-get диспетчера пакетів.

Підсистема Windows для Linux – це урізана версія Linux, яка працює в Windows 10. Ви встановлюєте частини повного дистрибутива Linux, ви не отримуєте робочу середу або віконний менеджер, з яким асоціюється настільний Linux. Але, з недавнього часу ви тепер можете запустити робочий стіл Linux в Windows 10. Вам більше не потрібна подвійна завантаження вашої системи з різними ОС і не потрібні сторонні віртуальні машини для запуску віртуалізації.

Включення підсистеми Windows для Linux в Windows 10

Повна версія підсистеми Windows для Linux доступна тільки для оновлень Fall Creators (1709, збірка 16215 і пізніших версій). З цим оновленням Windows ви можете фактично встановити підсистему Windows для Linux з Windows Store. Вам просто потрібно зробити деяку підготовку в PowerShell. Виконайте по порядку три пункти. Документація підсистеми Windows для Linux на сайті. 

1. Увімкніть підсистему в PowerShell

 • запустіть PowerShell від імені адміністратора.

Введіть або скопіюйте наступну команду в вікно PowerShell. Натисніть Y, потім Enter і перезавантажте комп’ютер коли з’явиться відповідний запит. Ваш комп’ютер буде перезавантажений миттєво, тому обов’язково збережіть будь-яку роботу заздалегідь.

 • Enable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName Microsoft-Windows-Subsystem-Linux

2. Встановіть дистрибутив Linux або Ubuntu з Windows Store

 і виберіть дистрибутив Linux, який ви хочете встановити. На момент написання цього керівництва, для установки доступні три дистрибутива Linux, включаючи Ubuntu.

 • Натисніть кнопку “отримати“, Щоб завантажити дистрибутив.

3. Запуск дистрибутива

 • Після завантаження, натисніть “запустити“Або в пошуку windows наберіть ubuntu.
 • Як тільки відкриється вікно, дочекайтеся завершення процесу установки.
 • Створіть своє ім’я користувача та пароль UNIX. Це може відрізнятися від поточного імені користувача і пароля Windows і не мати відношення до вашого існуючого імені та паролю.

Якщо раптом у вас запуск Ubuntu завершується помилкою 0x8000000d, то запустіть PowerShell і введіть ще раз команду, а потім пробуйте запустити додаток ubuntu ще раз Enable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName Microsoft-Windows-Subsystem-Linux

Встановити робочий стіл Linux в Windows

Крок 1. Як тільки ви виконали вище кроки, встановили і включили подсісітему Linux для Windows 10, то наступним кроком будемо установка графічної оболонки, щоб з’явився робочий стіл Linux. У вікні bash Linux введіть нижче команди по 1 -ої, щоб оновити:

 1. sudo apt update
 2. sudo apt upgrade

крок 2. Тепер перейдіть в Sourceforge, щоб завантажити і встановити. Це потрібно для того, щоб робочий стіл Ubuntu, в моєму випадку, відображався, як графічна оболонка.

крок 3. Перш ніж продовжити, переконайтеся, що сервер X Window встановлений, як описано в кроці 2. Наступним кроком є ​​установка вашого робочого столу Linux. Доступні багато оточення робочого столу linux, такі як GNOME, Cinnamon, Xfce, LXDE. Я буду встановлювати полегшену середу під назвою LXDE. Для установки вводимо таке:

 1. sudo apt install lxde

Після установки LXDE введіть цю команду, яка змусить Linux відображати робочий стіл через X-сервер:

 1. export DISPLAY =: 0
 2. export LIBGL_ALWAYS_INDIRECT = 1

Чи не закривайте командний рядок bash ubuntu, згорніть її, і йдемо нижче

крок 3. Коли ви запустите програму X Server, яку ви скачали вище, ви побачите середу робочого столу Linux. При запуску VcXsrv, вам буде виданий лаунчер, який пропонує запустити в вікні, на весь екран і т.п. поставте значення 0 у графі Display number. Натисніть “Далі” і в наступному вікні виберіть Start no client. Далі тисніть весь час Next. Все готова, можете приступати до роботи.

Якщо з’явився чорне вікно і нічого не відображається, то дивимося нижче, швидше за все не спрацював експорт дисплея або ви щось упустили.

крок 4. Запуск робочого столу Linux в Windows через командний рядок bash ubuntu. Запустіть сам VcXsrv (крок 3), дійдіть до чорно вікна і не закривайте його, запустіть bash командний рядок ubuntu, якщо ви її закрили, і введіть наступне:

 1. export DISPLAY =: 0
 2. startlxde

Таким образам відобразиться графічна оболонка і з’явиться робочий стіл Linux в Windows 10. Тепер ви можете використовувати будь-яку з заздалегідь визначеного програмного забезпечення Linux і навіть встановлювати нові програми та утиліти.

Ссылка на основную публикацию