Як встановити ОС Windows 7 на комп’ютер?

Зараз ми детально розберемо процес установки операційної системи Windows 7 на домашній персональний комп’ютер, так як ми з Вами про це ще не розмовляли, а питання у деяких користувачів виникають саме з установки цієї ОС.

Операційна система Windows 7 вийшла вже досить давно, але все одно ще активно використовується як на домашніх комп’ютерах, так і на робочих станціях. Наприклад, у мене на роботі використовується саме Windows 7. Також є пара комп’ютерів, на яких встановлена ​​Windows 8.1, так би мовити встановлювали для тесту, з подальшим планом переходу, але впровадження зупинили, так як вісімка чесно сказати в якості ОС для робочої станції себе не проявила (вона більше звичайно для домашнього використання). Але скоро вихід Windows 10, версію Technical Preview ми розглядали ось тут, тому сподіваємося на те, що саме ця ОС займе місце Windows 7, а поки давайте переходити безпосередньо до теми матеріалу.

Примітка! Windows 10 вже вийшла, процес установки Windows 10 ми розглянули в матеріалі – Покрокова установка Windows 10 поруч з Windows 7.

Системні вимоги Windows 7

Для коректної установки і оптимального використання ОС Windows 7 необхідно наступне (32 розрядна ОС – x86, 64 розрядна ОС – x64):

  • 32 або 64 розрядний процесор з тактовою частотою 1 гігагерц (рекомендовано природно вище);
  • Для 32 розрядної ОС 1 гігабайт оперативної пам’яті, для 64 2 гігабайти (рекомендовано природно вище, однак встановиться і запуститься вона і з меншому об’ємом ОЗУ, але буде трохи пригальмовувати);
  • 16 гігабайт вільного місця на диску для 32 розрядної (чиста система займе не більше 10Gb), 20 гігабайт для 64;
  • Для тих з Aero графічний пристрій DirectX 9 з драйвером WDDM версії 1.0 або вище;
  • Windows 7 x86 підтримує до 32 ядер процесора, а x64 до 256 ядер;
  • Windows 7 може використовувати максимум 2 процесора і то, тільки редакції: Професійна, Корпоративна і Максимальна, нижче тільки один.

Так як про Windows 7 інформації вже повно в Інтернеті, тому відразу переходимо до установки.

Примітка! Як приклад я буду встановлювати ознайомчу версію Windows 7 Enterprise, вона англійською мовою, але не переживайте установка російської версії абсолютно така ж, тим більше що я буду докладати скріншоти всіх дій.

Покрокова установка Windows 7 на домашній комп’ютер

Якщо Ви придбали Windows 7 в коробкової версії, то можете відразу вставляти диск в привід, а якщо Ви придбали ліцензійний ключ і завантажили ISO образ, то Вам необхідно записати його на чистий DVD диск або на USB накопичувач. Для запису на диск можна використовувати програми: CDBurnerXP, ImgBurn, UltraISO, а для запису на USB флешку: Rufus або Etcher.

Після цього в Біосе необхідно виставити завантаження з диска або флешки, докладніше про це ми говорили в матеріалі – «Як завантажитися з флешки? Зміна порядку завантаження пристроїв в BIOS ».

Про те, що завантаження йде саме з DVD диска, буде свідчити процес завантаження файлів.

Крок 1

На самому першому вікні вибираємо мову і тиснемо «Next», В російській варіанті«далі».

крок 2

Далі тиснемо «Install now“, російською “встановити».

Примітка! У Вас на даному етапі з’явиться вікно вибору редакції Windows 7, тобто Домашня, Максимальна і так далі, Ви відповідно вибираєте ту редакцію, на яку у Вас є ліцензія, також якщо у Вас на диску присутні версії ОС як 32, так 64 розрядні, то відповідно необхідно вибрати з якою розрядністю Ви хочете встановити собі операційну систему, якщо сумніваєтеся, то просто вибираєте 32 розрядну x86. У мене цього вікна немає, так як повторюся, що я встановлюю ознайомчу версію Windows 7 Enterprise.

крок 3

Далі погоджуємося з ліцензійною угодою, ставимо галочку і тиснемо «Next»Або«далі».

крок 4

Потім вибираємо повну установку.

крок 5

На наступному етапі необхідно розмітити диск, у мене диск маленький, тому я створю один розділ, тисну «Drive options»(Налаштування диска), Потім «New»(новий розділ).

Вводжу необхідний розмір і тисну «Apply»(застосувати), Ви в свою чергу вводите той розмір, який Ви хочете задати для вашого розділу. Підтверджуємо свій введення натисканням «OK»На що з’явилося повідомлення.

Напис на диску зміниться з «Unallocated Space»(незайняте простір) На «Partition 2»(розділ 2), Розділ 1 системний. І таким чином, створюєте стільки розділів з тим обсягом, скільки хочете і на скільки вистачить розміру Вашого жорсткого диска. (У разі якщо раніше на диску були розділи, то той розділ, на який ми хочемо встановити ОС необхідно відформатувати шляхом натискання кнопки «Format» Форматувати). І на завершення вибираємо розділ, на який ми хочемо встановити Windows 7, і тиснемо «Next»(далі).

Ось і почався процес установки, він триватиме приблизно 10 хвилин, протягом цього часу комп’ютер 2 рази перезавантажиться.

Ось так виглядає перша перезавантаження.

крок 6

Після установки необхідно буде ввести ім’я користувача і ім’я комп’ютера, тиснемо «Next»(далі).

А також пароль і підказку, для того щоб в разі, якщо Ви забудете пароль, його згадати, тиснемо «Next» (Далі).

Примітка! У Вас з’явиться вікно введення ліцензійного ключа, у мене цього вікна немає, так як моя Windows 7 ознайомча, а Вам відповідно необхідно ввести ліцензійний ключ з коробки, або отриманий при покупці (нічого складного немає).

крок 7

Вибираємо рекомендовані параметри.

крок 8

Вводимо свій часовий пояс і задаємо час, тиснемо «Next»(далі).

крок 9

Вибираємо тип мережі, давайте виберемо «громадська».

І на цьому все, операційна система Windows 7 встановлена, Вам відповідно залишиться встановити драйвера на обладнання та програмне забезпечення на Ваш розсуд, тобто яке Ви хочете. На цьому пропоную закінчувати.

Ссылка на основную публикацию