Як встановити Google Chrome в Linux Mint?

Привіт, в операційній системі Linux Mint за замовчуванням відсутній браузер Google Chrome, його навіть немає в стандартних репозиторіях, тому сьогодні я Вам розповім про те, як встановити Google Chrome в операційній системі Linux Mint.

За замовчуванням в Linux Mint використовується браузер Mozilla Firefox, тому необхідність установки Google Chrome виникає, напевно, у багатьох початківців користувачів, які тільки перейшли на Linux Mint з Windows і при цьому звикли користуватися браузером Google Chrome. Однак це не проблема, і можливість установки Google Chrome на Linux Mint є, і зараз я Вам покажу, як це можна зробити.

Єдиний момент, який необхідно враховувати, це те, що браузер Google Chrome реалізований тільки під 64 бітові версії Linux, іншими словами, якщо у Вас 32 бітна система Linux Mint, то Google Chrome встановити не вийде. Тому в якості альтернативи, якщо Вас категорично не влаштовує Firefox, Ви можете встановити бразуер Chromium, він навіть є в стандартних репозиторіях.

Опис процесу установки Google Chrome в Linux Mint

Зараз давайте детально розберемо процес установки Google Chrome в операційній системі Linux Mint, як приклад я буду використовувати версію дистрибутива Linux Mint 19.

Завантаження дистрибутива Google Chrome для Linux

Як я вже зазначив, в стандартних репозиторіях Linux Mint пакет Google Chrome відсутня, тому його необхідно завантажити, а скачати Google Chrome можна, звичайно ж, з офіційного сайту Google, зі сторінки, присвяченій браузеру Google Chrome, ось вона –

Після того як Ви перейдете на сторінку, Ви відразу побачите кнопку «Завантажити Chrome», яку, відповідно, потрібно натиснути, для того щоб завантажити необхідний пакет.

Тільки Вам варто пам’ятати про те, що цей ресурс автоматично визначить версію Вашої системи і запропонує Вам завантажити ту версію браузера, яка підходить. Наприклад, якщо Ви зайдете на цю сторінку з Linux Mint, то після натискання на кнопку «Завантажити Chrome» Вам як раз і запропонують завантажити пакети (DEB або RPM) Для Linux (див. нижче). А якщо Ви зайдете з Windows, то Вам вже буде запропоновано завантажити версію для Windows. Тому, якщо у Вас є необхідність завантажити Google Chrome для Linux з операційної системи Windows, наприклад, для того щоб зберегти пакет і встановити його пізніше вже в системі Linux, то Вам потрібно опуститися в самий низ сторінки і перейти в розділ «Інші платформи».

Потім вибрати тип платформи «Linux». Після цього у Вас відкриється той же вікно вибору типу пакета для Linux, як у випадку якщо Ви б зайшли на сайт Google з Linux Mint.

Вибір типу пакета – DEB або RPM

Після того як Ви натиснули на кнопку «Завантажити Chrome» або перейшли в розділ «Інші платформи» з Windows, Вам запропонують вибрати тип пакету, якщо Ви використовуєте: Linux Mint, Ubuntu, Debian або інші Debian-подібні дистрибутиви Linux, то Вам необхідно вибрати тип DEB, так як в цих дистрибутивах Linux використовується відповідна система управління пакетами. У випадках, якщо у Вас OpenSUSE або Fedora, то вибирайте тип RPM.

Читаємо умови надання послуг Google Chrome і натискаємо кнопку «Прийняти умови і встановити».

Далі у вікні вибору дії залишаємо за замовчуванням, тобто «Відкрити в програмі установки пакетів GDebi» і натискаємо «ОК».

Установка Google Chrome для Linux

коли пакет «Google-chrome-stable_current_amd64.deb» буде завантажений, його розмір, до речі, близько 52 мегабайт, автоматично запуститься програма установки пакетів, Вам потрібно всього лише натиснути «Встановити пакет» (можливо, буде потрібно ввести пароль адміністратора).

Коли з’явиться повідомлення, що «Ця версія вже встановлена», процес установки буде завершено і це вікно можна закрити.

Запустити Google Chrome в Linux Mint можна з меню Mint, ярлик знаходиться в розділі «Інтернет».

Ну а далі все як завжди, при першому запуску Вам запропонують призначити браузер Google Chrome браузером за замовчуванням, а також запитають, чи хочете Ви відправляти статистику використання та звіти про помилки в Google, якщо щось не хочете, то знімайте відповідну галочку.

Все, браузер Google Chrome встановлений в Linux Mint, і Ви можете користуватися ним так само, як і в Windows.

Альтернативний спосіб установки Google Chrome через термінал Linux

Більш просунуті користувачі Linux воліють використовувати термінал для встановлення нових програм в систему. Для того щоб встановити Google Chrome в Linux Mint, використовуючи термінал, необхідно виконати наступні команди.

Вводимо sudo su (або sudo -i) для отримання прав, необхідних для установки додатків і вводимо пароль

sudo su

Додаємо нової репозиторій

echo “deb http://dl.google.com/linux/chrome/deb/ stable main” > /etc/apt/sources.list.d/google-chrome.list

Завантажуємо ключ сховища

wget -q -O – https://dl-ssl.google.com/linux/linux_signing_key.pub | apt-key add –

Оновлюємо список доступних пакетів

apt-get update

Виробляємо установку пакета Google Chrome

apt-get -y install google-chrome-stable

Після цього Google Chrome буде встановлено, і він також стане доступний в меню Mint.

Видалення Google Chrome в Linux Mint

У разі якщо Вам більше не потрібний браузер Google Chrome, то його можна видалити, для цього виконайте в терміналі наступну команду, права адміністратора також будуть потрібні.

Ссылка на основную публикацию