Як встановити GIMP на Windows? Огляд програми GIMP

Сьогодні в замітці ми з Вами розберемо процес установки програми GIMP на операційну систему Windows, а також ми поговоримо про те, що це за програма і де її можна скачати.

GIMP – що це за програма?

GIMP (абревіатура GNU Image Manipulation Program) – це безкоштовна програма для створення і редагування зображень. GIMP дуже потужний інструмент, тому багато його порівнюють з Photoshop (GIMP це якась безкоштовна альтернатива Photoshop).

Перші випуски програми з’явилися ще в 1995 році. Спочатку GIMP розроблявся для UNIX подібних операційних систем, але потім з’явилися версії і для операційної системи Windows. На сьогоднішній день графічний редактор GIMP дуже популярний як серед користувачів Windows, так і Linux, навіть до складу багатьох дистрибутивів Linux за замовчуванням входить GIMP (тобто його навіть встановлювати не потрібно).

Спочатку GIMP розробляли Спенсер Кімбол і Пітер Маттіс. На поточний момент свій внесок в розвиток проекту внесло вже досить багато розробників (якщо кому цікаво можете ознайомитися з повним переліком розробників на офіційного сайту).

GIMP випускається як для 32 розрядних систем, так і для 64. GIMP підтримує багато мов в тому числі і Російська, що дуже добре.

До основних можливостей GIMP можна віднести:

  • Малювання, включаючи набір інструментів такі як: кисть, олівець, розпилювач і інші;
  • Перетворення: обертання, масштабування, викривлення і відображення;
  • Шари, канали, фільтри;
  • Інструменти виділення, наприклад: прямокутне, еліптичне, вільне виділення, «чарівну паличку»Та інші виділення;
  • Інструменти для корекції;
  • Підтримка форматів: GIF, JPEG, PNG, XPM, TIFF, TGA, MPEG, PS, PDF, PCX, BMP та інші;
  • А також багато інших корисних можливостей і функцій.

Офіційний сайт проекту –

Де скачати GIMP?

Завантажувати програмне забезпечення в Інтернеті потрібно тільки з офіційних сайтів, тому ми будемо завантажувати GIMP з офіційного сайту. Для цього переходимо на сторінку завантаження ось вона –

Потім вибираємо спосіб завантаження за допомогою браузера або через торрент, я, в даному випадку, вибираю спосіб з використання браузера, тому клацаю на наступне посилання.

Після чого почнеться завантаження, і в підсумку завантажиться файл gimp-2.8.22-setup.exe розміром приблизно 85 мегабайт.

Опис установки GIMP на Windows

Розглядати процес установки програми GIMP ми будемо на прикладі операційної системи Windows 8.1, точно таким же способом її можна встановити і на Windows 7 або 10.

Крок 1

Запускаємо скачав файл установник. На першому вікні нам відразу пропонують вибрати мову, причому за замовчуванням він вже буде обраний правильно. тиснемо «ОК».

крок 2

Далі для автоматичної установки Ви можете відразу натиснути кнопку «встановити», І в цьому випадку програма установки виконає всю установку GIMP в автоматичному режимі, і Вам навіть більше нічого не потрібно робити. Але якщо Ви хочете налаштувати деякі параметри установки, наприклад, змінити каталог установки за замовчуванням або змінити набір встановлюваних компонентів, то натискайте кнопку «налаштувати». Ми, для більш докладного розуміння, давайте виберемо ручну установку і натиснемо кнопку «налаштувати».

крок 3

Спочатку погоджуємося з умовами ліцензійної угоди, тиснемо «далі».

крок 4

Далі, в разі необхідності, змінюємо папку установки програми, тиснемо «далі».

крок 5

Потім якщо у вас немає необхідності повний набір компонентів, Ви можете вибрати «компактну»Або«вибіркову»Установку, я залишу за замовчуванням, тиснемо«далі».

крок 6

На наступному кроці Ви можете вибрати типи файлів, які будуть асоціюватися з програмою GIMP, тиснемо «далі».

крок 7

Якщо Ви хочете, щоб програма установки створила ярлик на запуск GIMP на робочому столі або в панелі швидкого запуску, то поставте відповідні галочки, натискаємо «далі».

крок 8

Все готово для установки, перевіряємо параметри і натискаємо «встановити».

Установка почалася.

крок 9

Установка закінчена, натискаємо кнопку «завершити».

Запускаємо програму за допомогою ярлика на робочому столі або з меню Пуск (перший запуск програми може зайняти деякий час).

Ссылка на основную публикацию