Як встановити драйвера під Windows 7 і 10 вручну і автоматично?

Не завжди спрацьовує автоматична установка драйверів в Windows. У підсумку – може не працювати звук або картинка на екрані може бути неякісною. Виправити ці та подібні неполадки можна завдяки інформації в цій статті.

Що таке драйвер і для чого він потрібен

Окрема програма, яка дозволяє операційній системі (ОС) працювати з конкретним обладнанням: відеоадаптером або монітором. На кожен прилад, підключений до комп’ютера, потрібні драйвера. У більшості випадків ОС це робить самостійно. Це можливо, тому що в неї входить універсальне програмне забезпечення (ПО), що підходить до будь-якого обладнання.

Чи потрібно оновлювати драйвера

Бажано. Наприклад, драйвер, встановлений на принтер, забезпечить нормальну друк протягом багатьох років. Якщо виробник випустить на нього оновлення, то нічого страшного не станеться. Однак, користувач може не скористатися новою функцією – управлінням принтером через смартфон.

У загальному випадку:

 • важливо оновлювати ПО відеокарти і мережевої плати – в них легко досягати програмні покращення, також вони схильні до хакерських атак, що вимагає адекватної реакції від компанії-виробника;
 • оновлюватися варто з офіційних джерел – можна завантажити щось не від виробника, а від зловмисників;
 • не встановлюйте ПЗ відразу після його випуску – почекайте тиждень-другий, щоб інші користувачі протестували стабільність новинки.

Установка драйверів для Windows:

Відзначимо, що скачати і встановити Віндовс 7 безкоштовно російською мовою з драйверами практично неможливо. Це обумовлено такими факторами:

 • існує мільйони варіантів конфігурацій комп’ютерів, в кожному потрібен свій набір ПО;
 • Windows містить універсальні драйвера, але вони не є найактуальнішими і часто забезпечують тільки базові функції пристрою;
 • в збірках Віндовс з ПО на «все обладнання» найчастіше є віруси.

Установка драйвера через Диспетчер пристроїв

Щоб встановити драйвера для Windows 7 через цей інструмент, потрібно слідувати цій інструкції:

 • Запустити Диспетчер пристроїв. Затиснути комбінацію клавіш Win + R, ввести запит devmgmt.msc, запустити його натисканням на Enter.
 • У вікні знайти рядки, позначені жовтим знаком оклику. Обов’язково перевірити всі рядки – вони при натисканні згортаються.
 • Клік правою кнопкою мишки на рядку з проблемним приладом. Вибрати в контекстному меню «Властивості» => «Оновити драйвера».
 • У новому вікні клікнути на «Виконати пошук …». У наступному – на «Обзор» і вказати ОС, де знаходяться драйвера під невідомий прилад і натиснути на «ОК».

Це загальний алгоритм, але для повноти картини потрібно розібратися з такими питаннями:

 1. Яке ПО потрібні для невпізнаного обладнання?
 2. Де все скачувати?

Відповідь на перше питання:

 • У «Диспетчері пристроїв» клікнути на невідомому приладі – «Властивості» => «Відомості». У рядку «Властивість» вибрати значення «ВД обладнання».
 • Знайти в блоці «Значення» рядок з групою цифр і букв. У ній потрібно скопіювати всі, що після «VEN …».
 • Потрібні два значення: VEN і DEV. Після цього потрібно скопіювати по 4 символу. Наприклад, для рядка PCI / VEN_14E4&DEV_4365&CC_0280 копіюють лише 14E4 і 4365.
 • Зайти на сайт На головній сторінці в поле Vendor ID ввести 14E4, а в Device ID – 4365, після – натиснути на піктограму пошуку правіше. Це значення з умовного прикладу, в кожному разі будуть різні коди.
 • Сайт видасть назву компанії-виробника пристрою і модель.

Це загальний випадок, але буває, що в рядку «ВД обладнання» немає згадок про VEN або DEV. Тоді потрібно скопіювати всю рядок і ввести її в пошуковик. Найчастіше на такий запит видається список відповідних сторінок з драйверами.

Відповідь на друге запитання:

 1. Потрібно зайти на офіційний сайт компанії, що виготовила невідоме обладнання.
 2. Знайти розділ техпідтримки. Він зазвичай називається «Download (Завантаження),« Support (Підтримка) »,« Drivers (Драйвери) ».
 3. У відповідному розділі вказати потрібний пристрій. Іноді для цього достатньо ввести її назву в рядку пошуку, часом потрібно самостійно вказувати тип обладнання, лінійку і конкретну модель.
 4. На сторінці підтримки моделі вибрати драйвер. Для ОС Windows головне, щоб підходила розрядність (32 або 64 біт) і версія (7, 8.1, 10). Якщо для конкретної Windows немає відповідного драйвера, то потрібно завантажити версію для іншого релізу ОС. Наприклад, якщо немає під Windows 8.1, то в 90% випадків підійде ПО під Win 7.
 5. Завантажити драйвера. Для цього клікнути на посилання «Завантажити (Down
  load)» або на іконку на стрілочкою, спрямованою вниз. Слід запам’ятати, де збережеться файл. Найчастіше він потрапляє в папку «Завантаження».

В директорії зі скачаним драйвером може перебувати виконуваний файл (з закінченням .exe). Він часто називається setup або install. Натиснувши на нього двічі, можна запустити інсталятор драйвера. У підсумку – не потрібно здійснювати раніше зазначені маніпуляції з «Диспетчером пристроїв».

Установка драйверів за допомогою центру оновлень Windows

Непоганий спосіб, при якому ОС сама завантажить з інтернету драйвера і встановить їх. Гарантується правильний підбір ПО і його повна сумісність з Windows. Такий спосіб не підходить для рідкісного обладнання – Microsoft не може зберігати на серверах всі актуальні драйвера під всі пристрої.

Установка виконується в такий спосіб:

 1. Запускається Центр оновлення. Для цього затискається комбінація Win + R, вводиться команда wuapp і підтверджується запуск натисканням на Enter.
 2. Чи включається завантаження апдейтів. Клікнути на опції «Налаштування параметрів». У рядку «Важливі оновлення» встановити опцію «інсталяція оновлень …».
 3. Зберегти внесені налаштування натисканням на «ОК».

Установка драйверів на комплектуючий

Нюанси інсталяції драйверів на окремі види пристроїв.

Відкрите

Відносно цього комплектуючого оновлення драйверів найважливіше. Розробники постійно оптимізують програмний код – картинка в конкретній відеогрі буде отрісовиваться швидше. Тому не варто покладатися на універсальні драйвера ОС – потрібно шукати останню версію від виробника. Для цього потрібно пам’ятати виробника чіпа відеокарти. Є 3 варіанти, досить клікнути по назві, щоб перейти на відповідний розділ сайту з драйверами:, і.

Материнські плати

Важливість в тому, що материнка містить в собі велику частину обладнання комп’ютера. На ній буде і звукова, і мережева карта, і окремі контролери для управління електроживленням. Тут потрібно діяти за таким алгоритмом:

 • Дізнатися конкретну модель материнської плати. Діагностичні утиліти на зразок Everest допоможуть в цьому, або вивчити коробку від плати – там обов’язково буде буквено-цифровий індекс.
 • Зайти на сайт виробника. Відшукати розділ завантажень або техпідтримки. Також можна в рядку пошуку ввести індекс плати.
 • На сторінці пристрою вказати потрібну версію Windows, вибрати необхідні драйвера. Наприклад, Realtek Драйвер LAN – мережева плата для проводового інтернету. Розібратися, що із запропонованого списку дійсно потрібно. Після – завантажити драйвера.

звукові карти

До майже будь-який вбудованої звукової карти підійдуть універсальні драйвера Windows. Для зовнішніх або дискретних карт використовуються ПО від виробника. Воно зазвичай містить драйвер і спеціальну утиліту, за допомогою якої активуються цифрові «поліпшувачі» сигналу і ефекти.

Мережеві адаптери

Складність лише в тому, щоб не переплутати мережевий і бездротової адаптер. В позначенні першого присутнє слово «Ethernet», а в назві другого – «Wi-Fi».

Установка драйверів на периферію:

Це обладнання, яке призначене для введення-виведення інформації. Існують нюанси, що виникають щодо драйверів.

накопичувачі

Зовнішні жорсткі диски і флешки в 99% випадків не вимагають установки драйверів. Єдиний нюанс – якщо підключення виконується через порт USB 3.0, то потрібно переконатися, що на нього встановлені драйвера. Інакше швидкісні показники такого роз’єму будуть такі ж, як і в застарілої версії ЮСБ 2.

Мишки і клавіатури

Якщо такі маніпулятори відносяться до бюджетного рівня, то драйверів на них точно не потрібно. Інша справа, якщо це дорога клавіатура з додатковими функціями. Найбільш очевидний випадок, коли доведеться встановлювати драйвер – для активації різнобарвною підсвічування клавіш. В такому випадку відповідне ПО буде в комплекті поставки товару і на сайті виробника.

Принтери

Універсальні рішення ОС рідко підходять для таких пристроїв. Складнощі можуть виникнути тільки з застарілими моделями, яким більше 10 років. В іншому випадку на сайті виробника або в коробці з принтером буде релевантне ПО.

Програми для автоматичного пошуку і установки драйверів

При пошуку інформації про те, як завантажити і встановити Віндовс 10 безкошт
овно російською з драйверами, завжди краще використовувати спеціальну програму. Алгоритм дій наступний:

 • Після завантаження та установки програма виконає аналіз обладнання, підключеного до ПК.
 • Вона виявить на які пристрої не встановлені драйвера і на які є апдейти.
 • Автоматично завантажить і встановить їх.

Підсумок – користувачеві майже нічого не потрібно робити вручну.

Найбільш популярний додаток – DriverPack. Після і установки необхідно:

 • Запустити програму. При першому запуску вона на початковому вікні відразу запропонує «Встановити автоматично». Краще клікнути на «Режим експерта».
 • Вибрати орудування, для якого варто інсталювати ПЗ. Якщо є зайве, то знімається в його рядку відмітка. Після цього вже запускається процес натисканням на «Встановити автоматично».

Відкат чи видалення драйверів

Щодо частий випадок – коли користувач дізнався, як встановити мережевий драйвер, і виконав це, але потрібно повернутися до вихідної позиції через виниклі проблем. Виконується наступне:

 • Відкривається «Диспетчер пристроїв». Клацає правою кнопкою мишки на збою пристрої – «Властивості» => «Драйвер» => «Відкинути».
 • Якщо потрібно стерти всю інформацію про цей прилад, то жати потрібно на «Видалити» – нижня опція.

Відкат передбачає видалення останньої версії встановленого драйвера. Він сам не сумнівайся, а тільки стане більш «древнім». Необхідність відкату викликана збоєм роботи нового драйвера. Нерідкі випадки, коли оновлена ​​версія ПО працює стабільно на всіх ОС, окрім тієї, що встановлена ​​у користувача.

Видалення виконують в тому випадку, якщо інші підходи не допомагають і прилад не хоче працювати. Слід враховувати, що при подальшій перезавантаження системи Windows спробує автоматично встановити відповідне ПО. Якщо це не вдасться, то в «Диспетчері пристроїв» так і залишиться непізнане обладнання.

висновок

 1. Встановлювати драйвера потрібно, а оновлювати бажано.
 2. Надійніше всього діяти в ручному режимі через «Диспетчер пристроїв».
 3. Збою ПО можна видалити або відкотитися на попередню версію.

Ссылка на основную публикацию