Як встановити драйвер відеокарти. Покрокова інструкція + відео!

У цій статті мова піде про те, як встановити драйвер відеокарти. Коли комп’ютер куплений в магазині, необхідні драйвера стоять за замовчуванням, в тому числі і відеодрайвера. Але бувають випадки, коли «дрова» необхідно встановити заново або перевстановити. PClegko дасть вам покрокову інструкцію і відео по установці драйвера відеокарти

Причиною може бути зараження комп’ютера вірусами, збій в windows або випадкові дії користувача, які привели до видалення необхідного програмного забезпечення.

Ознаки неправильно працює драйвера відеокарти

Визначити, що відеокарта працює неправильно, не складе труднощів. Найбільш очевидний ознака – комп’ютер починає гальмувати і подвисать. У випадку з ноутбуком, піднімається температура під 90 градусів за Цельсієм.

Так відбувається, тому що без драйвера відеокарта перестає функціонувати, і навантаження йде на центральний процесор.

Ще одна ознака можна побачити, якщо відкрити диспетчер пристроїв. Для цього відкриваємо будь-яку папку, знаходимо зліва іконку «мій комп’ютер». Кількома по ньому правою кнопкою миші і вибираємо «властивості».

Все як на скріншоті нижче:

Після переходу в диспетчер пристроїв, просто пробігав очима по списку. Якщо ви побачили жовтий значок в пункті «Відеоадаптери», значить 100% драйвер функціонує неправильно.

Ну і наостанок, найпростіший спосіб визначення чи є проблеми з відеокартою. Спробуйте запустити гру. Якщо не запустилася, значить проблема з драйвером є. Але не забувайте, що комп’ютер повинен відповідати мінімальним системним вимогам гри!

Установка відеодрайвера: офіційні сайти і стороннє ПО

Встановити драйвер відеокарти нескладно. Визначте, яка у вас стоїть відеокарта: intel, nvidia або AMD (Radeon)? Інформацію можна подивитися на корпусі пристрою, в техпаспорті або на самій відеокарті.

Ось посилання для установки драйверів популярних відеокарт:

AMD –

Intel –

Nvidia –

Завантаження з офіційного сайту – найбезпечніший і швидкий спосіб. Система надає дані про обладнання, і необхідний драйвер знайдеться в автоматичному режимі.

Після скачування запустите файл установки і дотримуйтесь інструкцій.

Альтернативний варіант

Можна використовувати DriverPack Solution. Це збірка драйверів для різних пристроїв комп’ютера. У 90% випадків все працює нормально.

Щоб використовувати DriverPack Solution потрібно перейти за цим посиланням: https://drp.su

Проходимо повз великих зелених кнопок, шукаємо посилання «інші версії додатка» і натискаємо по ній. Ми потрапляємо на сторінку, де нам пропонують скористатися трьома варіантами на вибір. Якщо все в порядку з інтернетом, то викачуємо Драйвер пак онлайн. З інтернетом перебої – завантажуємо Драйвер пак оффлайн, але він важить 13,9 гб. Тому йдемо туди, де крутий інтернет. Викачуємо там і переносимо на флешку, а потім вже на свій комп’ютер.

Ми будемо розглядати онлайн дистрибутив програми. Він не сильно відрізняється від оффлайн версії. Натискаємо кнопку «скачати» і чекаємо завантаження файлу, а потім клікаєм по ньому для запуску збірки.

Треба розуміти, що програма працює не на благодійність. Розробники заробляють на тому, що встановлюють «під шумок» непотрібні програми.

Ігноруємо велику зелену кнопку з автоматичними настройками і переходимо в режим експерта. Кнопка знаходиться внизу.

Потрапляємо на сторінку, де можна вибрати, що саме потрібно встановити. За замовчуванням виділено все. Знімаємо виділення і працюємо тільки з тим, що необхідно.

Інтерфейс інтуїтивно зрозумілий, але навички впевненого користувача ПК будуть до речі.

В принципі, якщо ви початківець юзер і у вас сталася проблема з драйверами, то можете спробувати використання установки на «автоматі», а потім просто видалити непотрібні програми, які встановляться разом з драйверами.

Збірник драйверів може допомогти вам не тільки з установкою ПО на відеокарту. Він може вирішити проблеми і з іншими пристроями у вашому комп’ютері або ноутбуці під керуванням ОС windows.

Чого не варто робити при пошуку та встановлення відеодрайвера

Користувачі, які виявили проблему, кидаються в інтернет і шукають рішення своєї проблеми. Велика кількість пропозицій може збити з пантелику, особливо недосвідчених користувачів.

Якщо ви не знаєте модель своєї відеокарти, не намагайтеся встановити відеодрайвер зі сторонніх ресурсів. Шанси, що ви встановите правильний софт, дуже малі.

На сайтах, які пропонують скачати «сто пудів відповідний» драйвер, частенько сидять віруси. Є ризик зловити один з них і поховати свій комп’ютер заживо.

Сам процес установки драйвера відеокарти дуже простий. Але будьте уважні і обережні. Завантажуйте драйвера тільки з офіційних сайтів або зі збірки драйверів, який розглянуто в статті.

Ссылка на основную публикацию