Як встановити драйвер в комп’ютері

Драйвер є програмне забезпечення, що дозволяє комплектуючих правильно взаємодіяти з ПК. Його можна встановити з спеціалізованого диска, який зазвичай йде разом з девайсом, сайту виробника або утиліт. Детальніше про це в матеріалі «Що таке драйвера в комп’ютері?» Тепер давайте розберемося, як встановити цей самий драйвер в наш комп’ютер.

Основні поняття

Драйвера розроблені для того, щоб ОС могла безперешкодно взаємодіяти з усіма компонентами комп’ютера, будь то принтер, монітор, відеокарта або інший пристрій.

Windows включає в себе безліч драйверів, які використовуються для початкової установки і запуску ОС. Спочатку вони прості або застарілі, а значить можуть не завжди коректно функціонувати. У вас може не працювати інтернет, не відтворюватися звук або не встановлюватися правильне дозвіл екрана. Тому після установки системи потрібно перевірити наявність і актуальність драйверів.

Рекомендується до установки зробити резервну копію ОС, щоб в разі помилки, можна було швидко відновити її.

Установка драйвера з диска виробника

При придбанні пристроїв в коробці з ними можна знайти готові диски, на яких записано ПО (програмне забезпечення). Досить вставити диск в привід і дочекатися появи настановного меню, або ж вибрати, яким чином запустити диск в автозапуску. Ще один спосіб – відкрити диск в провіднику, знайти файл у форматі * .exe з назвою Setup або подібним.

Далі потрібно лише вибрати потрібний драйвер і, після його завантаження, перезапустити комп’ютер. Рекомендується встановлювати тільки необхідні програми, так як зайві драйвера можуть гальмувати комп’ютер. Тобто вибирайте тільки останні версії ПЗ від потрібного виробника.

Завантаження і установка з сайту виробника

Якщо диск до устаткуванню не додавався або версія програми на ньому застаріла, то краще завантажити драйвер з офіційного сайту виробника пристрою. Кожен з них надає можливість завантажити останню актуальну для пристрою версію.

Для цього вам знадобиться доступ в інтернет. Подбати про драйвер на мережеву карту або Wi-Fi адаптер краще заздалегідь, щоб згодом мати можливість підключитися до сайту. Для USB-модемів програми ставиться автоматично при приєднанні до ПК.

Отже, дивимося на виробника обладнання, драйвер якого нам потрібен, і заходимо на їх офіційний сайт (Наприклад, www.nvidia.ru, www.asus.com/ru, http://www.gigabyte.ru, www.intel.ru та інші). Знаходимо розділ «Сервіс», «Підтримка», «Програми», «Драйвери» або подібне. У пошуку вводимо точну модель обладнання (знайти назву можна на коробці).

Після того, як драйвер для потрібної моделі знайдений, вибираємо версію Windows і її розрядність і викачуємо програму.

Деякі виробники пропонують автоматичний пошук, що дозволяє знайти правильну версію ПО, не знаючи його назви і версії своєї ОС.

Після завантаження, запускаємо файл * .exe. Якщо ж ви скачали папку без виконуваного файлу, то установка здійснюється через диспетчер пристроїв.

Як встановити драйвер через диспетчер пристроїв

Диспетчер пристроїв допоможе, коли ПО вже є на HDD або USB-флешці, але в ньому не передбачений файл * .exe.

заходимо «Пуск»І знаходимо«Мій комп’ютер»- натискаємо на іконку«комп’ютер»Правою кнопкою мишки – вибираємо«властивості». У вікні праворуч бачимо список, в якому є «Диспетчер пристроїв».

У вікні “Диспетчер пристроїв»Можна знайти все обладнання, доступне Windows. Якщо у будь-якого з них немає драйвера або він встановлений некоректно, то поруч з ним світиться знак оклику.

Кількома по назві правою кнопкою мишки – «властивості»-«загальні»-«оновити драйвер»Або«драйвер»-«оновити». Далі комп’ютер запропонує нам «Автоматичний пошук оновлених драйверів»Або«Виконати пошук на цьому комп’ютері».

Вибираємо ручний режим установки. У новому вікні натискаємо «огляд»І знаходимо папку, в якій лежить потрібний драйвер.

натискаємо «Ок»І чекаємо завершення процесу установки. При успішному завантаженні приходить повідомлення, що установка закінчена. Закриваємо вікно і бачимо, що знак оклику поруч з пристроєм пропав – програмне забезпечення оновлено.

Якщо необхідного файлу у вас немає, то підійде варіант «Автоматичний пошук оновлених драйверів». У цьому випадку Windows намагається самостійно знайти ПО на дисках або в інтернеті. Однак, цей варіант не найнадійніший, тому залишаємо його на крайній випадок.

Пошук по ID пристрою

Якщо підключений пристрій не впізнав Windows і у вас немає можливості встановити ПО вище розглянутими способами, то можна знайти драйвер за ID комплектуючого. Для цього знову йдемо в «Диспетчер пристроїв»- знаходимо невстановлений драйвер – відкриваємо його параметр«властивості»- розділ«відомості»- в випадаючому списку знаходимо«ВД обладнання»- вибираємо перше значення і копіюємо його.

Відкриваємо сайт DevID.info і вводимо ідентифікаційне значення в пошуковий рядок. Кількома «Шукати».

Якщо сервіс знаходить потрібне ПО до обладнання, то внизу сторінки з’являється інформація про драйвер і значок скачати у вигляді дискети. На новій сторінці натискаємо на оригінальний файл – знову наживаємо на назву – вибираємо потрібну папку для збереження – «зберегти»- встановлюємо скачав файл.

Ми розповіли вам основні варіанти установки драйвера на комп’ютер:

  • завантаженні з диска;
  • через офіційний сайт;
  • за допомогою диспетчера пристроїв;
  • через пошук по ID номером.

Від коректної версії ПЗ залежить працездатність і продуктивність Windows.

Якщо нова версія драйвера працює гірше попередньої, то можна зробити відкат. Для цього потрібно перейти «Диспетчер пристроїв»-«властивості»-«драйвер»-«відкинути». Якщо не подіяло або варіант «Відкинути» неактивний, то видаляємо її і ставимо іншу.

Досить налаштувати всі драйвера при першій установці системи. Якщо всі вони працюють справно, то оновлювати їх довше не потрібно, так як при нестачі досвіду, ви можете зробити це неправильно.

Ссылка на основную публикацию