Як встановити драйвер на звук

За обробку звуку на комп’ютері відповідає звукова карта. Саме вона забезпечує висновок звуку на динаміки або навушники, а так само його запис через мікрофон. Без звукової карти не можна було б не музику послухати, ні поспілкуватися з близькими по Скайпу. Хоча така перспектива можлива, якщо на вашому ПК просто не встановлений потрібний драйвер. Як це виправити? Просто дочитайте цю статтю до кінця.

Як отримати інформацію про звукової карти?

Для початку перевіримо, який пристрій відповідає за виведення звуку на вашому комп’ютері, і уточнимо, чому воно не працює. Для цього викликаємо програму «Виконати» (Win + R), вводимо «dxdiag» і тиснемо «Ок».

З’явиться засіб діагностики DirectX. Вибираємо вкладку «Звук» і бачимо, що в дужках вказано «Realtek High Definition Audio».

На більшості комп’ютерів використовуються сучасні звукові карти від Realtek, як і в нашому випадку, тому для початку сходимо на сайт виробника.

Наша корисна стаття навчить вас швидко шукати і встановлювати драйвера для відеокарт Geforce, читайте далі.

Якщо ваш комп’ютер постійно вимикається, то необхідно з’ясувати причини неполадки, про це повідає наша стаття.

Ручна установка

Заходимо на ресурс Realtek. Там переходимо в розділ «Downloads».

Із запропонованих варіантів вибираємо «High Definition Audio Codecs (Software)» або відповідний для вашого ПК.

На наступній сторінці ставимо галочку навпроти «I accept to the above» ( «Я згоден»). Для довідки, ви погоджуєтеся з інформацією, що драйвера, викачані з цього сайту є загальними для звукових карт і не завжди забезпечують повний функціонал для конкретного продукту. Тиснемо «Next».

Тепер залишилося вибрати версію і розрядність вашої операційної системи, далі натиснути на посилання «Global». Тут же можна побачити, коли цей драйвер оновлювався в останній раз і скільки він важить.

Потім на ваш ПК завантажиться інсталяційний файл. Запускаємо його подвійним кліком і слідуємо вказівкам. Для того, щоб все почало працювати, потрібно перезавантажити систему.

Використання коштів Windows

Можна спробувати встановити необхідний драйвер через Диспетчер пристроїв. Для цього про потрібно зробити наступне:

Відкрийте контекстне меню значка «Комп’ютер» і виберіть «Властивості».

На наступній сторінці перейдіть в Диспетчер пристроїв.

Тепер відкриваємо категорію «Звукові, відео та ігрові пристрої». Там повинно бути «Realtek High Definition Audio» або «Звукова плата», в іншому випадку слід шукати в категорії «Інші пристрої».

Зверніть увагу, в вашому випадку, швидше за все, поруч з найменуванням пристрою буде стояти знак оклику, що говорить про проблеми в роботі цього самого пристрою.

Тепер натискаємо правою кнопкою по пункту і вибираємо “Оновити драйвери».

У наступному вікні клацають на автоматичний пошук і очікуємо. Не забудьте, що ваш комп’ютер повинен бути підключений до Інтернету.

Все б добре, але такий спосіб не завжди дає будь-які результати.

програма Everest

Альтернативний варіант використання утиліти Everest. З її допомогою можна переглянути інформацію про апаратне і програмне забезпечення комп’ютера, в тому числі і про всі пристроях. Безкоштовно Everest можна використовувати тільки 30 днів, але нам і одного вистачить.

У меню вибираємо «Мультимедіа», а в робочій області програми «HD Audio».

У нашому випадку є два контролера, але нас цікавить другий «Realtek ALC269» (у вас може бути інша модель, але виробник в більшості випадків Realtek). Вибравши потрібний контролер, ви зможете побачити всю необхідну інформацію про пристрій, включаючи ID і апаратний ID.

Але, найголовніше, що трохи нижче є посилання на драйвера для цієї звукової карти. В даному випадку дається посилання на знайомий нам офіційний сайт Realtek.

універсальний спосіб

Як варіант, можна скористатися сайтом Devid.info. З його допомогою можна відшукати драйвера практично для кожного пристрою. Для цього потрібно знати його ID або хоча б модель, а ці відомості ми вже отримали в програмі Everest. Якщо ви її не встановлювали, то в диспетчері пристроїв клацніть правою кнопкою по звукової карти і виберіть в «Властивості».

У наступному вікні переходимо у вкладку «Відомості», де в меню знаходимо «ВД обладнання». Одну з рядків слід скопіювати.

Вставляємо ID в рядок пошуку сайту Devid.info і натискаємо «Шукати».

Незабаром з’явиться список відповідних драйверів. Зверху можна вибрати версії і розрядність ОС. Натискаємо на значок «Зберегти».

Залишиться тільки дочекатися закінчення завантаження, розпакувати архів і запустити інсталяційний файл.

Хочете оновити свій процесор? Тоді читайте про критерії правильного вибору в нашій статті – 

На вашому ПК багато сміття? Тоді читайте про швидкий спосіб очиститися – 

підсумки

Встановити “дрова” на звук можна спробувати через Диспетчер завдань або вручну, завантаживши інсталяційний файл з офіційного ресурсу Realtek, так само можна скористатися сайтом Devid.info. Як допоміжний засіб стане в нагоді програма Everest або подібна їй. Наведені способи застосовні до Windows 7, Windows 8 і Windows 10. Тепер ви знаєте, як встановити драйвер на звук, і можете насолоджуватися повноцінним роботою ПК.

Ссылка на основную публикацию