Як вручну додати будь-яку програму в автозавантаження Windows?

781 перегляд

Іноді може бути корисним налаштувати автоматичний запуск будь-якої програми або події при включенні комп’ютера, відразу після запуску Windows. Це може бути абсолютно будь-яка програма, наприклад, ви можете навіть «Блокнот» відкрити як тільки завантажиться Windows. Далеко не всі програми мають в своїх настройках можливість включати або відключати автозапуск і тому деякі з них налаштувати на автоматичне завантаження при включенні ПК можна тільки вручну через інструмент «Планувальник завдань». Тому в даній статті я покажу спосіб додати будь-яку програму в автозавантаження через планувальник завдань Windows.

Як приклад … Програма Skype має налаштування автозапуску в своєму інтерфейсі, т. Е. Зайшовши в скайп ви зможете вибрати, чи запускати його при включенні комп’ютера чи ні. Програма Google Chrome, в іншому як і будь-який інший браузер, не має в своєму інтерфейсі параметрів автозапуску, тому якщо раптом захотілося запустити браузер відразу після запуску Windows, то доведеться скористатися планувальником завдань.

Є й інші способи вручну додавати потрібні програми в автозавантаження, наприклад – через реєстр Windows, але спосіб з планувальником завдань самий простий і зручний!

Пам’ятайте, що планувальник завдань – взагалі корисна штуковина і через неї можна не тільки автозапуск програм налаштовувати, але і створювати інші плановані завдання, які будуть виконуватися у вказаний вами час (або за певної події) і з зазначеним інтервалом. Наприклад, через планувальник можна налаштувати автовимкнення комп’ютера в заданий час або певні дні (про це читайте ось тут >>).

Налаштування запуску програми через планувальник завдань

Відкрийте програму «Планувальник завдань». Швидше за все відкрити програму через пошуку Windows. У пошуку наберіть «Планувальник» і відкрийте знайдену програму «Планувальник завдань».

Про те, як користуватися пошуком в різних версіях Windows розказано тут >>

Також планувальник можна знайти за наступним шляхом: Панель управління – Система і безпека – Адміністрування.

Відкривши планувальник завдань, перейдіть в папку (зліва) «Бібліотека планувальника завдань (1). Потім натисніть праворуч «Створити просту задачу» (3), або клацніть правою кнопкою миші (далі «ПКМ») по порожньому вікна в центрі і виберіть «Створити просту задачу» (2).

Відкриється майстер створення запланованого завдання, в якому вам потрібно пройти всього 6 простих кроків:

 1. Вказуємо ім’я завдання і опис (1). Ім’я завдання буде відображатися в планувальнику, в загальному списку всіх ваших завдань і по ньому ви зможете зрозуміти, що це за завдання. Опис вказувати не обов’язково, це більш докладні відомості про створюваної задачі, які ви можете розписати.

  Натисніть «Далі» для продовження.

 2. Вибираємо подія, при якому буде виконано потрібне нам дію, т. Е. Запуск програми. Щоб програма запускалася при включенні ПК (а точніше при завантаженні Windows), вибираємо «При вході в Windows» і натискаємо «Далі» (2).

 3. Тепер вибираємо дію, яке хочемо виконати. Відзначаємо «Запустити програму» (1) і натискаємо «Далі» (2).

 4. Останній крок – вибір програми, яка буде запускатися при включенні Windows. Для вибору програми скористайтеся кнопкою «Обзор» (1). Відкриється провідник Windows, через який вам потрібно вибрати файл, який відповідає за запуск потрібної вам програми. Наприклад, якщо запускаєте Google Chrome, то файл запуску може бути розташований таким шляхом: C: \ Program Files (x86) \ Google \ Chrome \ Application \ chrome.exe

  Також можна вказати не прямий шлях до файлу для запуску програми, а до ярлику, запускающему цю програму, який може бути у вас розташований прямо на робочому столі.

  Натисніть «Далі» (2) для продовження.

 5. На останньому етапі майстра відзначаємо пункт «Відкрити вікно …» (1) і натискаємо «Готово» (2).

 6. На попередньому етапі була включена опція відкрити вікно властивостей завдання. Відразу після того як ви натиснули «Готово» в попередньому вікні, має відкритися вікно з параметрами створеного завдання. Тут вже все налаштовано вірно, але програма в результаті може все-таки не запускатися при включенні комп’ютера в тому випадку, якщо ваш комп’ютер працює від акумулятора. Це через те, що на вкладці «Умови» вікна властивостей завдання спочатку завжди включена опція «Запускати тільки при харчуванні від електромережі». Тобто в цьому випадку програма не запуститься при роботі комп’ютера від акумулятора.

  Щоб програма запускалася не залежно від того, працює комп’ютер від мережі або від батареї, перейдіть на вкладку «Умови» і зніміть галочку «Запускати тільки при харчуванні від електромережі», після чого натисніть «ОК» (3).

Все, завдання створено! Тепер ви його побачите в бібліотеці завдань планувальника:

Перезавантажте комп’ютер і перевірте результат 🙂

Якщо ви хочете щось поміняти в завданні, то клікніть ПКМ по ньому в списку і виберіть «Властивості». Відкриється вікно, де ви можете змінити будь-які параметри створеного завдання (крім імені завдання!). Також, клікнувши ПКМ за завданням ви можете його відключити або зовсім видалити. Відключений завдання зі списку не видаляється, а просто перестає працювати. А віддалене завдання зовсім видаляється зі списку.

Іноді може бути таке, що завдання ніяк не хоче запускатися, а при цьому ви бачите, що всі умови задані вірно. В такому випадку відкрийте властивості завдання і на першій вкладці «Загальні» в самому споді де напис «Налаштувати для” спробуйте вибрати свою версію Windows зі списку.

Якщо у вас Windows 8 (її в списку немає), то спробуйте вибрати Windows 7 або Windows 10. У деяких подібних ситуаціях настройка цього параметра допомагає.

висновок

Думаю, що вміння налаштовувати автоматичний запуск будь-яких програм або окремих файлів може багатьом стати в нагоді. Та й в цілому планувальник завдань – річ корисна і рекомендую кожному користувачеві Windows обов’язково звернути увагу на її можливості!

Ссылка на основную публикацию