Як влаштований картридж струменевого принтера

Для початку потрібно сказати, що картридж є замінної деталлю принтера, який містить ємність певного обсягу, наповнену барвником і пристосування, необхідні для перенесення чорнила. В цілому пристрій картриджа струменевого принтера є досить простим і дана деталь складається з таких складових частин, як резервуар для чорнила, друкуюча головка, чіп з контактною групою. Однак такий елемент картриджа, як головка для друку є не у всіх його моделях. Витратний матеріал, який позбавлений даного елемента, є звичайним пластиковим контейнером, що має кілька клапанів і перехідних камер. Часто його називають «чорнильницею».

Якщо говорити про те, як працює картридж струменевого принтера, то принцип його друку схожий з роботою застарілих матричних пристроїв тим, що картинка формується послідовним чином. Просто замість ударів голок для формування зображення в цьому випадку використовуються мізерні частки чорнила, які викидаються з сопел.

Верхня кришка з отворами

Щоб відповісти на питання про те, як влаштований картридж струменевого принтера, необхідно почати його опис з кришки. Кришка даного витратного матеріалу виготовляється з пластика і зазвичай забарвлюється в колір фарб, якими наповнена його ємність. На кришці, як правило, знаходиться кілька отворів, призначених для повторної заправки витратного матеріалу. Найчастіше виробник передбачає їх, але нерідко користувачам доводиться робити дірочки в кришці вироби самостійно. Крім отворів, закритих за допомогою наклейок, на даній складової частини картриджа є дірочки, що дозволяють виходити повітрю і підтримувати всередині нього оптимальний рівень тиску.

Головка для друку

В першу чергу потрібно підкреслити, що пристрій картриджа струменевого принтера з головкою для друку є трохи більш складним у порівнянні з моделями без даного елемента. Саме від цієї головки і знаходиться в безпосередній залежності якість друку. У деяких принтерах струменевого різновиди вона розташована не в картриджі, а в самому пристрої. Головка для друку являє собою невелику пластину з металу, яка розташована на нижній частині витратного матеріалу. Вона складається з великої кількості отворів, під якими розташована безліч т.зв. дюз.
Діаметр сопел настільки малий, що навіть діаметр зрізу волосини людини перевищує його. Завдяки таким невеликим розмірам дюз фарба не можете самостійно вилитися назовні. Чим менше діаметр сопел і відповідно чорнильних крапель, тим меншою зернистістю буде володіти друкується зображення. У свою чергу, це позитивним чином позначається на чіткості, дозвіл і точності картинки. Але з іншого боку невеликий діаметр сопел різко підвищує ризик засихання в ній фарби і виходу витратного матеріалу з ладу. Таким чином, чим дрібніше порожнини на голівці, тим картридж вередливими.

Чіп і особливі елементи

В останні роки більшість виробників виробляють картриджі для принтерів струменевих моделей разом зі спеціальними захисними мікросхемами. Вони роблять заправку даних видаткових матеріалів більш складною і дорогою, а часом і зовсім неможливою. Все це змушує користувачів таких картриджів у міру їх витрачання купувати їм заміну, що обходиться на порядок дорожче, ніж процедура перезаправки.
У самому чіпі, як правило, зберігаються такі відомості, як тип витратного матеріалу, назва виробника, дата активації, час виготовлення, кількість витраченої фарби і т.д. Правда хитрі умільці навчилися зламувати протокол записи такого елемента і перепрограмувати його. У відповідь компанії спочатку спробували змінити протокол записи, після чого розробили нові мікросхеми з великим числом контактів. Однак і дана задача була згодом вирішена, тому що на ринку з’явилася велика кількість чіпів, що випускаються сторонніми виробники, які знайшли широке застосування в СНПЧ.

До елементів особливої ​​категорії відноситься п’єзоелектричний пластина, яка застосовується для однойменного методу друку. Даний елемент здатний вигинатися під впливом електричного струму. При вигинанні пластина сприяє зменшенню обсягу резервуара, в результаті чого фарби видавлюються з найдрібніших дюз на поверхню аркуша паперу. Є також спеціальні нагрівальні елементи, які призначаються для таких видів друку, як термоелектрична і бульбашково-струменевий. Дані елементи сприяють розігріву фарби і її перетворення в газоподібний стан. Чорнило при нагріванні формують невеликі пухирці, які сприяють виштовхування крапельок фарби з сопел на поверхню аркуша паперу.

Детальніше про чорнилі

Барвник також є складовою частиною будь-якої моделі картриджа струменевого типу. Вони можуть бути пігментними, твердими, водорастворівимі, ​​сольвентними і т.д. Вибір того чи іншого різновиду чорнила залежить від такого параметра, як використовувана технологія друку. Однак кожен виробник подібної продукції має свій унікальний склад, який він адаптує до тих моделям оргтехніки, для яких вона призначена.
Щоб за допомогою ключових кольорів чорнила при виконанні друку виходили ефектні відтінки, потрібно щоб фарба у міру висихання не змінювала свого початкового кольору. Крім того, хороші чорнило мають цілу низку якостей, які полягають в екологічності, нетоксичність і щодо зберігання.

До складу чорнила може входити 6-14 компонентів, кожен з яких володіє своїми функціональними призначенням. Якість цієї продукції залежить від цілого ряду фізичних характеристик, які полягають в в’язкості, поверхневому натягу, провідності, колірної абсорбції, видимому кольорі, а також чистоті. Остання характеристика є особливо важливою, тому що всілякі домішки, які бувають в чорнилі, можуть забити дюзи і викликати поломку всього принтера.

абсорбційна губка

Губка, що знаходиться всередині ємності картриджа являє собою поглинаючий матеріал, функція якого полягає в утриманні барвника. Зазвичай в якості матеріалу такого типу використовується губка з мікропористої структурою.

Таким чином, пристрій струменевого картриджа є не особливо складним і кількість елементів, з яких він складається, є мінімально можливим. У свою чергу, це дозволять виробникам як оригінальних, так і сумісних витратних матеріалів оптимізувати їх вартість і робити друк більш доступною. Незважаючи на це, перезаправка струменевого картриджа є в кілька разів більше вигідним варіантом, ніж покупка нової деталі.

Ссылка на основную публикацию