Як включити вай фай на ноутбуці – Керівництво

Для підключення інтернету на ноутбуці через бездротову мережу необхідний не тільки модуль WiFi, а й робоча точка доступу. Для цього в домашніх умовах потрібно купити роутер, а для заходу в інтернет, сидячи десь у кафе, буде досить включити вай фай на ноутбуці і ввести пароль від потрібної мережі: установка точки доступу – завдання власників закладу.

WiFi модуль ставиться практично в усі сучасні ноутбуки, і перевірити, чи є у вашого пристрою така функція – просто. Для цього потрібно:

  • Відкрити «Панель управління»;
  • Запустити «Диспетчер пристроїв» (можна скористатися пошуковим рядком);
  • Розкрити блок «Мережеві адаптери».

Наявне пристрій зі словом «Wireless» в назві означає, що ваш ноутбук підтримує бездротовий інтернет.

Включення «вай фай» на ноутбуці за допомогою клавіатури

Найчастіше «вай фай» можна включити гарячими клавішами, зазвичай двома, натисненими одночасно. У різних виробників ноутбуків їх поєднання може змінюватися, але основна клавіша Fn, як правило, є завжди. Друга необхідна для включення клавіша – має спеціальний значок WiFi, і знаходиться на клавіатурі в функціональному ряду F1-F12.

Більш детально дізнатися, як включити вай фай на ноутбуці конкретної марки, можна з наступної таблиці.

ноутбук Швидкий доступ для включення «вай фай»
Асус Fn + F2
Леново Fn + F5
HP Fn + F12
Асер Fn + F3
Самсунг Fn + F9
Тошиба Fn + F12

У пристроях минулого покоління «вай фай» включається спеціальним повзунком на корпусі ноутбука, але значок мережі залишається таким же.

Як включити «вай фай» на Windows 10

На ноутбуках з «десяткою» «вай фай» можна включити або в системних параметрах, або за допомогою області повідомлень, причому другий спосіб більш зручний і швидкий:

1. На панелі задач відкрийте системні повідомлення.

2. Відкрийте вкладку «Мережа».

3. Увімкніть WiFi, клікнувши на відповідну мініатюру.

Для включення «вай фай» на Windows 10 за допомогою меню параметрів, необхідно:

1. Відкрити «Параметри» і вибрати блок «Мережа та інтернет».

2. Клацнути на меню WiFi і включити повзунок стану бездротової мережі.

Після цих дій ноутбук почне пошук всіх доступних бездротових мереж. Якщо вона вже є в пам’яті, підключення відбудеться автоматично; якщо ж точка доступу для вашого пристрою нова і захищена (ви побачите значок замка) – потрібно вибрати її і ввести пароль для підключення до інтернету.

Підключення WiFi на Віндовс 7 і 8

Для ноутбуків на минулих версіях Віндовс алгоритм програмного включення «вай фай» відрізняється.

1. Зайдіть в «Панель управління» – «Мережа та інтернет», або клікніть правою кнопкою по значку з комп’ютером в панелі повідомлень поруч з годинником.

2. Виберіть «Центр управління мережами і загальним доступом».

3. Натисніть на меню «Зміна параметрів адаптера».

4. За допомогою правої кнопки миші включите бездротову мережу.

Коли «вай фай» модуль запрацює, потрібно вибрати точку доступу (список відкриється при натисканні на WiFi значок в області повідомлень) і, ввівши пароль при необхідності, підключитися до неї.

Якщо інтернет через «вай фай» не включається

Якщо доступ в інтернет на ноутбуці після всього вищеописаного так і не з’явився, підключіть шнур живлення до комп’ютера безпосередньо, відкрийте через «Панель управління» «Диспетчер пристроїв», виберіть вкладку «Мережеві адаптери», знайдіть в переліку ваш Wifi модуль і спробуйте оновити драйвера. Після цього відключіть інтернет-кабель і перезавантажте ноутбук.

Якщо і після цього включити інтернет не виходить, можливі або проблеми на стороні провайдера, або некоректні налаштування роутера, або несправний модуль «вай фай». Вартість ремонту в сервіс-центрі становить від 1000 до 2000 гривень, але можна обійтися і зовнішнім WiFi модулем – на Aliexpress такі пристрої коштують близько 150 гривень.

Ссылка на основную публикацию