Як включити цифри праворуч на клавіатурі, якщо вони не друкують?

Традиційні клавіатури розділені на кілька сегментів і в правому сегменті зазвичай знаходиться додатковий блок цифрових клавіш. Ними дуже зручно користуватися. Такий блок цифрових клавіш зустрічається і на ноутбуках, правда, далеко не всіх. Пов’язано це з розміром ноутбука – на невеликих моделях просто не вистачає місця, щоб встановити блок додаткових клавіш.

Сьогодні ми поговоримо про те, як включити цифри, що знаходяться на клавіатурі праворуч. Так, вони відключаються.

Як включити цифри на клавіатурі праворуч?

Для початку візьмемо традиційну клавіатуру.

Подивіться на її праву частину – крім цифр там ви побачите кілька додаткових клавіш. Одна з клавіш називається Num Lock. Щоб включите цифри праворуч, натисніть на цю кнопку.

Зверніть увагу, що якщо на клавіатурі є світлодіоди, при натисканні на Num Lock загориться світлодіод, який сигналізує про те, що цифри включені. Дуже зручно.

Як включити цифри на клавіатурі праворуч на ноутбуці?

З ноутбуками ситуація дещо іншим чином. Вище ми вже встигли згадати про те, що більшість ноутбуків обходиться без додаткової клавіатури, хоча додаткові цифри на клавіатурі є, проте розташовані вони можуть бути прямо по її центру! Подивіться на приклад, помітили цифри?

В цьому випадку, втім, як і в разі, коли на ноутбуку є окрема цифрова клавіатура, для включення цифр зазвичай використовується натискання на клавішу Fn і на одній з клавіш верхнього ряду F1-F12. Найчастіше потрібно натиснути на клавіші Fn + F11 і тоді запрацює цифрова клавіатура.

Не дуже зручно, але вже як є.

Якщо активація цифр не працює

Можна спробувати відкрити екранну клавіатуру і вже там натиснути на зазначені вище кнопки.

Відкрийте панель управління за допомогою клавіші «Пуск».

Виберіть «Центр спеціальних можливостей».

Увімкніть екранну клавіатуру.

Якщо на клавіатурі є окрема клавіша Num Lock (вона є не у всіх версіях операційних систем), натисніть на неї для включення клавіатури з цифрами.

Ссылка на основную публикацию