Як включити тачпад на ноутбуці з Windows 7, 8, 10

Кожен ноутбук обладнаний спеціальним килимком – TouchPad, який вбудований в корпус пристрою. Він виконує функцію комп’ютерної миші. Однак трапляється й так, коли тачпад не працює. Швидше за все він просто був вимкнений в налаштуваннях операційної системи. Давайте розглянемо, як можна включити його назад.

універсальні способи

Цілком можливо, що ви випадково відключили тачпад за допомогою комбінації клавіш або він був відключений через збої в роботі BIOS. Дані проблеми є універсальними і рішення до них не змінюються в залежності від встановленої на ноутбуці операційної системи.

Читайте також: Вирішуємо проблему, як включити тачпад в Windows 10 Як включити Bluetooth на ноутбуці Windows (Віндовс) 8 Чому не працює миша на ноутбуці або мишка? ВІДПОВІДЬ ТУТ! Що робити якщо хриплять динаміки в ноутбуці – інструкція

Спосіб 1: Поєднання клавіш

Це універсальний спосіб включення і відключення тачпада. Також ви могли випадково скористатися комбінацією клавіш, яка відповідає за відключення килимка на своєму ноутбуці. Спробуйте наступні комбінації клавіш для повернення тачпада в працездатний стан:

 • У ноутбуках ASUS за це відповідають поєднання клавіш Fn + F9 або Fn + F7;
 • У ноутбуках Lenovo – Fn + F8 або Fn + F5;
 • Ноутбуки HP зазвичай обладнані окремою кнопкою для включення / відключення тачпада. Вона зазвичай носить спеціальне позначення і знаходиться окремо від решти клавіатури. Також на деяких моделях цієї кнопки може не бути. В такому випадку в такому випадку потрібно два рази натиснути в лівому кутку тачпада;
 • У ноутбуках Acer використовується комбінація Fn + F7;
 • У Dell Fn + F5;
 • Ноутбуки Sony – Fn + F1;
 • У Toshiba – Fn + F5;
 • У ноутбуків Samsung це також комбінація клавіш Fn + F5.

Зазвичай на F-клавіші присутній позначення тачпада, що дозволяє швидко визначити потрібну клавішу саме для вашої моделі ноутбука.

Спосіб 2: Драйвера

Тачпад може функціонувати належним чином через несправні драйверів. В цьому випадку єдиним способом вирішення цієї проблеми є перевстановлення драйверів килимка:

 1. Відкрийте «Диспетчер пристроїв» будь-яким зручним для вас способом. Наприклад, в Windows 10 ви можете скористатися комбінацією клавіш Win + X. З контекстного меню потрібно вибрати пункт «Диспетчер пристроїв». У Windows 7 «Диспетчер пристроїв» можна відкрити через «Панель управління».
 2. В інтерфейсі «Диспетчера пристроїв» потрібно розкрити гілку «Миші та інші вказівні пристрої». Клацніть правою кнопкою миші по потрібному обладнання. Зазвичай в назві є позначення «TouchPad».
 3. У контекстному меню виберіть пункт «Видалити».
 4. Тепер у верхній частині вікна «Диспетчера пристроїв» натисніть на пункт «Дія». Звідси перейдіть в пункт «Оновити конфігурацію устаткування».

Ви можете також використовувати інші варіанти оновлення драйверів, наприклад, скористатися програмою DriverPack Solution. Ця програма проста в управлінні, тому зупинятися на ній в даній інструкції не будемо.

Спосіб 3: BIOS

Можливо, що у вас збилися налаштування в BIOS, що спричинило за собою непрацездатність тачпада. На щастя, виправити ситуацію не так складно, як може здатися на перший погляд. Інструкція по правильному налаштуванні тачпада в BIOS виглядає наступним чином:

 1. Увійдіть в BIOS. Для цього потрібно буде перезавантажити комп’ютер. Перед появою логотипу Windows натисніть потрібну комбінацію клавіш для входу в BIOS. На різних ноутбуках вона може відрізнятися. Зазвичай використовуються клавіш F2-F12 або Delete. Також може зустрічатися таке поєднання Ctrl + F-клавіша.
 2. В BIOS управління за допомогою мишки швидше за все буде недоступним. Для переміщення між пунктами за допомогою клавіш зі стрілками і Enter для вибору того чи іншого пункту. В даний момент вам потрібно відкрити розділ «Advanced».
 3. Там знайдіть пункт «Internal Pointing Device». Виберіть його за допомогою клавіші Enter. Якщо навпроти цього пункту стояло значення «Disable», то вам потрібно встановити там значення «Enable».
 4. За допомогою клавіші F10 виконайте збереження налаштувань BIOS і зробіть вихід із завантаженням Windows. Перевірте, чи працює тапад тепер.

Спосіб 4: Спеціальні програми

Часто виробники ноутбуків встановлюють власні програми, що дозволяють виробляти настройки тачпадів. Залежно від виробника ноутбука може і відрізнятися зовнішній
вигляд інтерфейсу програми. У цій статті розглянемо як приклад ПО ASUS Smart Gesture:

 1. Запустіть цю програму. Це можна зробити через інтерфейс «Панелі управління». Також ви можете виконати запуск, скориставшись пошуковим рядком по системі.
 2. Натисніть в інтерфейсі програми на напис «Виявлення миші». Тут потрібно також зняти галочку з пункту «Відключення сенсорної панелі при підключенні миші».
 3. Натисніть на кнопку «Застосувати», щоб всі параметри застосувались.

Включення тачпада в Windows 10

В крайньому випадку тачпад можна включити через спеціальний інтерфейс, який викликається наступним чином в Windows 10:

 1. Відкрийте будь-яким зручним способом «Панель управління». Для цього можна використовувати пошуковий рядок по системі. Сюди потрібно ввести найменування шуканого об’єкта і вибрати його з результатів пошуку.
 2. Навпроти «Перегляд» поставте значення «Категорія».
 3. Тут перейдіть до розділу «Обладнання і звук».
 4. Далі в блоці «Пристрої та принтери» знайдіть пункт «Миша». Перейдіть в нього.
 5. Тут потрібно перейти у вкладку, яка може носити такі назви: «ELAN», «ClicPad», «Параметри пристрою».
 6. Натисніть на кнопку «Активувати пристрій». При цьому зніміть галочку з пункту «Відключення при приєднанні зовнішньої USB-миші».
 7. Ви можете також налаштувати тачпад під свої потреби. Для цього скористайтеся кнопкою «Опції».

Включення тачпада в Windows 7

Тут процес включення килимка у ноутбука відбувається практично аналогічним чином з тим, який був описаний вище. Однак все-одно є деякі відмінності, тому інструкція для Windows 7 буде розглянута окремо:

 1. Виконайте запуск «Панелі управління». Для цього натисніть на іконку «Пуск» і виберіть там відповідний розділ в правій частині.
 2. Встановіть режим відображення в правому верхньому куті на «Великі значки» або «Дрібні значки» (як вам буде зручніше). Знайдіть і перейдіть по параметру «Миша».
 3. У вікні, знайдіть і перейдіть у вкладу «Параметри пристрою». Вона також може носити назву «ELAN».
 4. У центрально частини зверніть, щоб в стовпці «Включено» навпроти всіх пристроїв стояло значення «Так». Якщо там стоїть напис «Ні», то виберіть відключений пристрій і натисніть на кнопку «Включити».
 5. Натисніть кнопку «Применить» і «Ок».

У даній статті були розглянуті всі основні варіанти включення тачпада на ноутбуці. Якщо після виконання вказаних вище дій килимок не подає ознак життя, це сталось внаслідок проблем в самому ноутбуці / тачпаде.

Ссылка на основную публикацию